Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
birolkys
1 yıl önce - Prş 24 Ksm 2016, 13:55

Samsunlular 'Moovit' ile tanıştı


Türkiye’de 11 şehirde 2 milyondan fazla kişi tarafından kullanılan Moovit toplu taşıma uygulaması, Samsun Büyükşehir Belediyesi Samulaş aracılığıyla artık Samsun’da da hizmet veriyor. Artık uygulama tüm özellikleriyle aktif ve Samsun’da toplu taşıma ile ilgili tüm bilgileri kullanıcılarına sunuyor. OTOBÜS BEKLEMEYE SON Tüm dünyada AppStore, Play Store ve Windows Store’da Moovit kendi kategorisinde en çok indirilen ve kullanıcılar tarafından en çok beğenilen ilk 3 ulaşım uygulamasından biri. Moovit şimdi Samsun’da hizmet veren tramvay, ring otobüsleri, özel halk otobüsleri hatları ve merkezden ilçeye hizmet veren otobüs hatları ile ilgili tüm bilgileri Samsunlularla buluşturuyor. Moovit uygulaması sayesinde her yere kolayca toplu taşıma ile gidilebiliyor ve otobüs bekleyerek vakit kaybetmiyor.

MOOVİT BAŞKAN YARDIMCISI: ONUR VERİYOR Moovit Başkan Yardımcısı Yovav Meydad konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Samsun’u Moovit şehirleri arasına eklemiş olmak bize inanılmaz onur veriyor. Tek ve ücretsiz bir uygulama ile, ne zaman Samsunlu birisi Samsun dışına seyahat etse Türkiye’de 10 şehirde dünyada binden daha fazla şehirde ihtiyacı olan tüm toplu ulaşım bilgisine ulaşabilir. Aynı şekilde ne zaman yerli veya yabancı bir turist Samsun’a seyahat etse kendi şehrinde olduğu gibi bu güzel şehri kendi dilinde toplu ulaşım ile keşfedebilir” dedi.
OLİMPİYATLAR ÖNCESİ SEVİNDİRİCİ Samsun Büyükşehir Belediyesi toplantı salonunda düzenlenen tanıtımda basına bilgi veren Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel, “2017 yılı içerisinde yapılacak olan 23. Deaflympics İşitme Engelliler Yaz Oyunları Olimpiyatları öncesinde Samsun’a böyle bir uygulamayı kazandırmamız sevindirici bir gelişme. Uluslararası katılımın sağlanacağı olimpiyatlarda 110 ülkeden yaklaşık 12 bin 500 civarında sporcunun yanı sıra 20 ile 30 bin arasında sporsever Samsun’a gelecek" diye konuştu.
Dünya genelinde 30 milyondan fazla insan tarafından kullanılan Moovit toplu taşım uygulamasının Türkiye'de yaklaşık 2 milyon kişi tarafından kullanıldığına dikkati çeken Öncel, "Uygulamanın 43 farklı dilde kullanılabilmesi ise hem yerli hem de yabancı ziyaretçilerin Samsun içerisinde toplu ulaşım araçları ile diledikleri yere ulaşımlarını sağlamaları açısından büyük kolaylık sağlayacak. Moovit toplu taşım uygulamasının Samsun’a kazandırılmasında emeği geçen başta Samsun Büyükşehir Belediyesi Ulaşım, Planlama ve Raylı Sistem Dairesi Başkanı Kadir Gürkan ile Samulaş A.Ş. çalışanları ve Moovit Türkiye Sorumlusu Büşra Yürgün’e teşekkür ediyorum” dedi.


Misafir 939

1 yıl önce - Prş 24 Ksm 2016, 17:26

Bal gibi güzergah değildir zaten hat üniversite olarak geçiyor başta oraya çıkmadı şimdi çıkartılıyor yarım kalan iş tamamlanıyor. Yine üniversiteye gidiyor hat farklı bir yere değil.

Misafir 8e6

1 yıl önce - Prş 24 Ksm 2016, 22:34

Bu uygulamanın Pelitköy ile ilgisi nedir?Misafir 851

1 yıl önce - Prş 24 Ksm 2016, 23:40

http://reklam_link.com/wp-content/uploads/samsun-ray1.jpg

1 . aşama Kirmizi Hat 16 Km dir Üniversite - Gar
2 . aşama Sari Hat 12 yaziyor ama 14 km dir Tekkeköy hati
3. aşama Yeşil Hat Diyor yani Duruşehir Gidecek Rayli Sistem
Samsunun içine doru gireçek ama şimdiki Proje
3 . aşama olarak üniversite olmuyormu cünkü
resimde Üniversite hati kirmizi görünüyor yani
1. aşama olarakmi Etapi yapilacak. yani şunu
demek isdiyorum 1. Etap olarakmi gececek.
Cünkü 3. aşama Duruşehir olarak Yeşil olmasdi.
3 aşama yerine 4. aşama olurdu .
Yani şunu anladim Üniversite durağindan ÖMÜ
ye cikacak Rayli Sistem 1 Etapin uzatilmasimi
oluyor. yoksa kirmizi olmasidi hat.


birolkys
11 ay önce - Prş 29 Arl 2016, 14:22

Tekkeköy İstasyonu’ndan binen bir kişi üniversitenin altına kadar 75 dakikada gidiyorken, otobüsle 85 dakika, minibüsle 80 dakikada gidiyor. Bizim yavaş gibi gözüken trenimiz son derece güvenilir, gazetenizi okuyarak, otobüsten ve minibüsten daha kısa sürede varıyor. Son derece konforludur. 2017 yılında trenimizi üniversitemize çıkaracağız. Üniversitemizin yeni yönetimi göreve gelir gelmez, trenleri yukarı çıkartmak istediler. Biz de şartları zorlayıp, İller Bankası’ndan 70 milyon TL’lik kredi başvurusunda bulunduk. İller Bankası’ndan aldığımız bu kredi ile birlikte trenimizi üniversitenin yukarısındaki yurtlara kadar giden ve oradan dönen bir sistemi kuruyoruz” ifadelerini kullandı.

kmlbrlk
11 ay önce - Prş 29 Arl 2016, 14:38

Birolkys ;
Rayli sistem tramvay 75 dk demissiniz tam dogru degil 65 dk suruyor. Buna ringleri de katinca ; hic ring beklenmez ise tekkekoy merkez- muhendislik fakultesi tam tamina 90 dakika suruyor. Ama ne yazikki hem gidiste hem geliste en az 15 dk ring bekliyoruz.

Dolmuslarla ilgili verdiginiz bilgiler yanlis. Tekkekoy merkez muhendislik fakultesi arasi;
tekkekoy dolmusu + e1 kullaninca min 55 dk max 65dk
Tekkkoy dolmusu + fakulte dolmusu kullaninca yine ayni sekilde min 55dk max 65 dk suruyor.

6 yil boyunca yaklasik her gun tekkekoy fakulte arasi gidip geliyorum. Muhendislik fakultesinde yuksek lisans yapiyorun
Ring olmasa tramvay kampuse ciksa ve tekkekoyun icine girse belki tercih edilebilir. Ama suan tekkekoydeki ogrencilerin %90 i da benim gibi e1+ dolmus kullanıyor. Suan en mantikli ulasim bu. Universitedeki ring basli basina rezalet. 1 saat sogukta ring bekledigimi bilirim. Tekkekoy ringi de seyrek.

Sonuc olarak omu tekkekoy arasi express gelse de rahatlasak. 2 saatte bir bile olsa yeter.birolkys
11 ay önce - Prş 29 Arl 2016, 14:47

kardseşim ben demiyorum yusuf ziya yılmaz diyor büyükşehir belediye başkanı))

kmlbrlk
11 ay önce - Prş 29 Arl 2016, 14:51

Daha kotu. Kendi sehrini tanimayan bir baskan.
Yada daha kotusu taniyip yalan konusan


samet13579
11 ay önce - Prş 29 Arl 2016, 18:30

Samsun maalesef dar ve uzun bir şehir olduğu için bi ucundan bi ucu uzak. Mesela üniversite şehrin bi ucunda. Önemli kurumlar dağa merkezi bölgelerde olursa bbencede kolay ulaşılır.

Mustafa Akman

11 ay önce - Cmt 31 Arl 2016, 14:57

Uzak mı?

Neye göre uzak? Üniversite şehrin bi ucunda değil ortasında. Merkezden Bafra merkez 1 saat. Çarşamba Havaalanı 45 dk.sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET