Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Trabzon - Yomra - Kaşüstü
« önceki   123 ... 89101112   sonraki »

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 9
miyavmiyav
1 yıl önce - Cum 30 Arl 2016, 18:03

Yomra'da 60 milyon dolarlık yatırım yapılacak!

Trabzon'un Yomra ilçesinde otel, alışveriş ve kongre merkezi gibi çeşitli yapıların da yer alacağı 60 milyon dolarlık yatırım yapılacak.

Yomra Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Suat Hacısalihoğlu ile ilçede daha önce Dünya Ticaret Merkezinin bulunduğu alanda otel inşaatı yapacak Armada Group Yönetim Kurulu Başkanı Mohammed Rahif Hakmi'nin, Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu'nu makamında ziyaret ettiği bildirildi.

Yomra'ya uzun vadede karlı bir yatırım yapacaklarını vurgulayan Hakmi'nin, şu ifadeleri açıklamada yer aldı:

"60 milyon dolar civarında bir yatırım olacak. İnşaat alanının yüzde 50'si konaklamaya ayrılacak diğer kısmında ise restoranlar, alışveriş, tıp, fuar ve kongre merkezleri ile kültür aktiviteleri için yapılar yer alacak. Yapılar, anahtar teslimi 18 ayda tamamlanacak. Otelimiz, son sistem akıllı yeşil bina olarak inşa edilecek. Bölgedeki en özel yatırıma imza atacağız. Amacımız Trabzon ve Yomra'ya katma değer sağlamaktır."

Otel projesinin başlangıç olacağını, daha büyük projelere imza atmayı planladıklarını vurgulayan Hakmi, "Amacımız Yomra'ya ve Trabzon'a faydalı yatırımlar kazandırmaktır. Biz otel sektörünü çok iyi biliyoruz. Yapacağımız yatırımla Yomra'ya büyük bir istihdam sağlanacak." değerlendirmesinde bulundu.

Sağıroğlu ise ilçede gerçekleştirilecek yatırımı çok önemsediklerini vurgulayarak, Trabzon'da yaz sezonundaki 4 aylık dönemde otellerin doluluk oranının yüzde 100 olduğunu anımsattı.

Turizm hareketliliğini yılın 7, 8 aylık dönemine yaymak için çalıştıklarını belirten Sağıroğlu, şunları kaydetti:

"Çok güzel kırsal alanlarımız var. Belediye olarak ilerleyen zamanlarda kendilerine önemli projeler sunacağız. İlçemize yapılacak her türlü yatırımı, öz yatırımımız olarak değerlendiriyoruz. Gerekirse kendilerine şantiye şefi gibi yardım edeceğiz. Biz yatırımcımıza köstek değil, yardımcı olacağız. Yatırım gerçekleştiğinde kendileri de bizden memnun kalacak, övgü ile bahsedecekler."

Sağıroğlu, Trabzon'da turizmin kalbinin Yomra'da attığını dile getirerek, "Yeni otel ilçemize çok yakışacak. Otel inşaatının ruhsatına ilişkin çalışmalar yarın tamamlanacak." ifadesini kullandı.

AA


Osman_61
1 yıl önce - Çrş 08 Mar 2017, 00:44


(+)


miyavmiyav
1 yıl önce - Prş 09 Mar 2017, 15:48

Trabzon Yomra'ya 150 milyon dolarlık otel yatırımı!

Trabzon'un Yomra ilçesinde turizm yatırımları artıyor. 150 milyon dolar maliyetli otel projesinin bölgeye kazandırılması bekleniyor.
Son yıllarda devlet ve özel sektör yatırımlarıyla büyük bir gelişme kaydeden Yomra yabancıların da gözdesi oldu. Son olarak Kuveytli yatırımcı Dr. Nami Alnami'den Trabzon'un Yomra ilçesine 150 Milyon Dolarlık turizm yatırımı hamlesi geldi.

Konu ile ilgili olarak Alnami Group Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Nami Alnami, Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu'nu makamında ziyaret ederek bilgi alış verişinde bulundu. Yatırımcıların ilçelerini tercih ettikleri için mutlu olduklarını belirten Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu, “Yomra ilçemiz Trabzon'un parlayan yıldızı. İlçemiz hem devlet yatırımları hem de özel sektör yatırımları ile birlikte güzel gelişmeler yaşadı. Özel sektörde özellikle otel yatırımlarıyla birlikte turizmin göz bebeği olduk. Yatırımlar yeterli mi tabi ki değil. Konaklama bakımdan yeterli olabilir ancak konaklamanın yanında turistimizi 12 ay burada tutabilmemiz lazım. İlçemizin merkezi yatırıma doydu. Ancak, biz bu yatırımlarımızı kırsala doğru yaymamız lazım. Dr. Alnami'ye hem dolgu alanımızı hem de Özdil ve Oymalı mahallelerimizde bulunan hizmet binalarımızı sunduk. Kendileri ekibiyle birlikte incelemeleri yapacak. 150 milyon dolarlık bir yatırım yapmak istediklerini ifade etti" dedi.

Kuveytli yatırımcı Dr. Nami Alnami ise sıcak karşılamadan dolayı teşekkür ederek “ Türkiye'de birkaç noktada yatırımımız var. Trabzon'u da çok beğendik. Özellikle Yomra yatırımız açısından uygun görünüyor. Başkanımızla sıcak bir görüşme gerçekleştirdik. Alanlarda incelemelerimizi yaparak 150 Milyon Dolarlık bir yatırımı Yomra'ya kazandırmak istiyoruz" diye konuştu.


Yeni Şafakmiyavmiyav
1 yıl önce - Pzr 26 Mar 2017, 16:16


(+)


hhasanbaba
1 yıl önce - Prş 06 Nis 2017, 13:32
kaşüstü


kaşüstünde
otellerde doluluk oranı %40 ama bu sayı nın artması bizim onları ne derece anlamamıza bağlı;
eğer gelen misafirleri yolunacak kaz olarak görürsek kaybederiz.
yada onlara gerçek fiyatları yansıtırsak , o zaman trabzona gelişler artar.
dinen de kar oranları %25 geçemez.
fahiş fiyat veren gün gelir işletmesine kilit vuracağını unutmamalıdır.sayfa 9
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 89101112   sonraki »
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler