Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Trabzon'un Yeni Meydanı
« önceki   123 ... 13141516   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 14
Ahmet Çolak 61

1 yıl önce - Prş 01 Arl 2016, 10:12

Kesinlikle . Esas kısım ilk yapılan park yeriydi o 2 sene sürmedi burası 4 yılı devirdi hala inşaat halinde. Tamamı 2023e biter artık.

Çepni61
1 yıl önce - Cmt 17 Arl 2016, 17:06

Meydan Parkı 2. Etap için Başkan Gümrükçüoğlu tarih verdi ve “Yaz sezonuna girerken Nisan-Mayıs gibi açılması kuvvetle muhtemel” dedi
Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilmekte olan Meydan Parkı 2. Etap düzenleme çalışmaları devam ediyor. 6 bin 500 metrekarelik alanın 15 bin metrekareye çıkartıldığı Meydan Parkı birinci etap düzenleme çalışmalarının ardından ikinci etap çalışmalarının tamamlanmasıyla sosyal alanlar daha da artmış olacak ve Trabzon, kent merkezinde son derece modern, tarihi bir yaşam alanına daha kavuşacak. Gerçekleştirilen proje kapsamında alanda bulunan tarihi yapılar İskenderpaşa Cami ve eski belediye binası restorasyon çalışmalarına devam ediliyor. Proje kapsamında bir başka tarihi yapı olan eski Mola Oteli de restorasyona tabi tutuluyor. Ayrıca alanda modern bir görüntüye sahip olan şadırvan inşa ediliyor ve şadırvana yürüyen merdivenlerle inilip-çıkılacak. Proje kapsamında yer alacak sosyal alanların yanında vatandaşlara hizmet verecek kafeteryalar da inşa ediliyor.

CİDDİ ÇALIŞAN BİR FİRMA
Maliyeti tamamen Büyükşehir Belediyesi bütçesinden karşılanmakta olan çalışmalar tamamlandığında bölgenin tarihi dokusu aslına uygun olarak yeniden ortaya çıkmış olacak ve alan, Meydan Parkı birinci etap düzenlemesi ile entegre şekilde hizmete sunulacak. Konuyla ilgili Büyükşehir Belediye Meclisinde açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, “Nisan- Mayıs ayına kadar çalışma süresi mevcut. Allah’a şükür ciddi çalışan bir firma, öyle görüyorum. En son orayı incelediğimde firma yetkilisinin bana söylediği şu, ‘Ben bunu Şubat ayı sonuna kadar, kış çıkmadan bitiririm.’ Yani Mayıs ayını beklemeyeceğini ifade etti. Benimde edindiğim bilgi bu. Diyelim ki, yaz sezonuna girerken Nisan-Mayıs gibi açılması kuvvetle muhtemel” dedi.

İlkhaber / Meryem Akgün


Misafir 8f2

1 yıl önce - Cmt 17 Arl 2016, 21:48

Gümrükçüoğlu utanmıyor kaç yıl oldu altı ayda bitecek proje halen devam ediyor.Birde yok yaza yok kısa şehrin merkezi bura.Misafir 5cd

1 yıl önce - Pts 19 Arl 2016, 12:22

Trabzonun içinde bir çok eski tarihi bina var etraflarını yıkıp o binaları açığa çıkarmalı,çok güzel bi trabzon ortaya çıkar.

Çepni61
1 yıl önce - Cum 23 Arl 2016, 16:15

Meydan Parkında işler rayına girdi...
23 Aralık 2016, 15:20
Trabzon’da bir süredir ne zaman biteceği merak konusu olan Meydan Parkı 2. Etap Projesinin Nisan – Mayıs ayında hizmete gireceği açıklandı...
61SAAT HABER SERVİSİ - SERKAN KILINÇ - Trabzon’da bir süredir yapımı devam eden ve ilk müteahhidinin teslim süresinde bitirememesi nedeniyle Arap saçına dönen Meydan Parkı 2. Etap Projesinde nihayet işler rayına girdi.
İlk müteahhidininim zamanında bitirememesi nedeniyle yeniden ihaleye çıkarılan projede sona gelindi. Trabzon Belediyesinin eski binası ile
6 bin 500 metrekarelik alanın 15 bin metrekareye çıkartıldığı Meydan Parkı birinci etap düzenleme çalışmalarının ardından ikinci etap çalışmalarında tarihi binaların restorasyonu bitmek üzere...
İskenderpaşa Camii, Eski Belediye Binası ile daha önce ismi Mola Oteli olan binanın restorasyon çalışmaları devam ederken bölgede ayrıca bir de cami için şadırvan inşa ediliyor.
Projede engelli vatandaşlar için asansör yapıldığı görülürken, ayrıca burada yürüyen merdiven de inşa edileceği kaydedildi. Proje kapsamında bölgede sosyal alanların yanında vatandaşlara hizmet verecek kafeteryalar da inşa ediliyor.
Konuyla ilgili konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, “Nisan- Mayıs ayına kadar çalışma süresi mevcut. Allah’a şükür ciddi çalışan bir firma, öyle görüyorum. En son orayı incelediğimde firma yetkilisinin bana söylediği şu, ‘Ben bunu Şubat ayı sonuna kadar, kış çıkmadan bitiririm.’ Yani Mayıs ayını beklemeyeceğini ifade etti. Benimde edindiğim bilgi bu. Diyelim ki, yaz sezonuna girerken Nisan-Mayıs gibi açılması kuvvetle muhtemel” dedi.


Avni Aker
1 yıl önce - Sal 04 Nis 2017, 23:31


(+)

(+)
Ahmet Çolak 61

1 yıl önce - Çrş 05 Nis 2017, 16:43

bina müze olarak başladı mı acaba?

Misafir 3b1

1 yıl önce - Prş 06 Nis 2017, 15:58

Henüz başlamadı, aslında halen daha çalışmalar tam bitmedi, çok ufak detaylar var, müze olarak bir kısmı düşünülüyor, bakalım ne olacak ama gece görüntüsü etkileyici oldu gerçekten.

kaan0703
1 yıl önce - Cmt 29 Nis 2017, 06:47

dun aksam


(+)


Avni Aker
1 yıl önce - Sal 23 May 2017, 22:08
Turizm kenti Trabzon'da vurdumduymazlığın böylesi...


Trabzon’un kalbi denilen Meydan’da yetkililerin görmediği vurdumduymazlık herkesi şaşırttı.

61SAAT HABER SERVİSİ

Turizm kenti olan Trabzon’da gerek yerli halkın gerekse şehre gelen yerli ve yabancı turistlerin bir kez mutlaka, gün içinde de defalarca uğradıkları Meydan Parkı Atatürk Alanı etrafında 2 gündür devam eden vurdumduymazlığı hiçbir yetkilinin görmemesi büyük şaşkınlık yarattı.

Meydan Parkı 1.ve 2. Etap Dönüşüm Projesi ile birlikte yapılan ışıklandırma çalışmaları ile Meydan adeta ışıl ışıl parlamıştı.

Fakat 2 gündür şehrin meydanı adeta karanlığa hapsedildi.

Yapılan ışıklandırma çalışmalarıyla birlikte Meydan Parkı civarına döşenen tüm elektrik ışıklarının 2 gündür yanmaması turistleri, esnafı ve vatandaşı şaşkına çevirdi.

Meydan Parkı esnafı, etrafındaki işletme sahipleri 2 gündür hiçbir yetkilinin burayla ilgili gelip inceleme yapmadığını ve Meydan’ın zifiri karanlığa büründüğünü belirterek yetkilileri göreve çağırdı.

Turizm kenti olan Trabzon’da yaşanan bu vurdumduymazlık, turizme verilen önemi de gözler önüne serdi.

Bakalım şehrin kalbi ne kadar daha karanlıkta kalacak.Sadece o değil ki Meydan akşamdan sonra alkoliklerin, madde kullananların mekanı oluyor, yani sormak lazım bunların düzelmesi çok mu zor, Meydan çok büyük bir yer değil, insanlar orada rahat gezemeyecekse, oturamayacaksa daha nerede rahat edecek.sayfa 14
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 13141516   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET