Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4
Misafir 504

1 yıl önce - Prş 22 Arl 2016, 12:13

Yomra ve Akçaabat'ın Trabzon'la birleştiğini düşündümüzde gelişmenin diğer ilçelere kayması mantıklı görünüyor, bunun için de doğal olarak yatırıma ihtiyaç var.
Araklı, Trabzon'un Akçaabat'tan sonra 2. büyük ilçesi ve bu yatırım kesinlikle Trabzon'un doğu tarafına da bir canlılık getirecektir.
Trup mevkisi, turizme kazandırılması gereken saklı, harika bir yer.
Hayırlısı olsun, böyle bir yatırımla binlerce insan ekmek yiyebibilir.


ABC79
1 yıl önce - Sal 31 Oca 2017, 21:06

Bu başlıkla ilgili varmı bi gelişme, Armada Grup sorsan çok ciddi düşünüyodu kararlıydı. En son proje turizm bakanlığın önünde onay bekliyordu..?

Burçak Sağlam

1 yıl önce - Sal 31 Oca 2017, 21:56

kimse 1 milyar dolarını Trabzona gömmez. 1 MİLYAR DOLAR milyon değilMisafir 71c

1 yıl önce - Prş 04 May 2017, 23:17

Malesef yatircaklar. Saglam yerden bilgi aldim. Artik üç senemi olur beş senemi olur bilmiyorum ama yapacaklar. Ve sahilde yerel halktan kimseyi birakmayacaklar.

Misafir 86f

1 yıl önce - Cum 05 May 2017, 09:04

Bir milyar dediğin parayı en fazla beş senede kazanır o yatırım,ondan sonra gelsin paralar,neden yapmasınki,bende olsam yaparım

Jolly Roger
1 yıl önce - Cum 05 May 2017, 10:09

...Yatirim yapilmaz dert ederiz - Yatirim yapilir rant meselesi olur....Emrecinar61
1 yıl önce - Cum 05 May 2017, 11:06

Yapilsin zaten nufus yok orda oranin degerini bilende yok. Bari bilene engel olmayin.

Trabzon Bordo
8 ay önce - Cmt 23 Eyl 2017, 13:39

Mega yatırım başlıyor
23 Eylül 2017, 11:35
Araklı Turup’ta yapılacak olan mega proje için ön protokol imzalandı
ARMADA Grup yetkilisi Dr. Mohammed Rahif Hakmi, Kaymakam Ahmet Günaydın, Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Onur Adıyaman, İmar ve Şehircilik Müdürü Zihni Hancı ve teknik heyet Turup Projesi için bir araya geldi.
Armada Grup yetkilisi Dr. Mohammed Rahif Hakmi Araklı’nın doğa harikası Turup mevkisine yapılacak olan mega projenin hayal olmadığını, projeyi gerçekleştireceklerini ifade ederek Turup Projesi için Türkiye’ye geldiğini kaydetti. Dr. Hakmi, projeye bir an önce başlamak istediğini firma olarak kendilerinin hazır olduğunu söyleyerek, "Araklı bölgesinde çok büyük makro proje yapmak istiyoruz. Sağlık turizmi konusunda çok uzmanız. Dubai’de sağlık turizmini başlatan grubuz. Sağlık turizmi konusunda Trabzon’a bir şeyler yapmak istiyoruz. İngiltere ve Birleşik Arap Emirlikleri arasındaki sağlık turizmini biz başlattık. Buraya da aynı şekilde büyük bir yatırım yaparak Trabzon’a Dubai’den ve İngiltere’den uçakla hasta getirmek istiyoruz" şeklinde konuşmasına devam etti.
Turup Projesi için ilk görüşmelerin ardından yeni düzenlemeler ve planlar yapıldı. Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi, Dr. Mohammed Rahif Hakmi’nin açıklamalarına istinaden belediye olarak projenin yapılması için ne gerekiyorsa hazır olduğunu ifade ederek, “Turup Projesinin gerçekleşmesiyle birlikte Araklı turizm konusunda adından uluslararası alanda oldukça söz ettirecek” dedi.
YAPACAĞI İLK MARİNA’YA KENDİ YATIYLA GELMEK İSTEDİĞİNİ AÇIKLAMIŞTI
Armada Grup yetkilisi Dr. Mohammed Rahif Hakmi daha önceki Trabzon ziyaretlerinde "Buraya marina yapmayı planlıyoruz. Trabzon’a yapacağımız yatırımlar tüm dünyanın konuşacağı bir yatırım olacak. Sadece körfez ülkelerinden ve Avrupa’dan değil tüm dünyadan Trabzon’a turist gelecek. Trabzon’a ilk olarak benim yatımla gelmeyi düşünüyorum.’’ demişti.
TURUP PROJESİ MARİNADAN BAŞLIYOR
Armada Grup yetkilisi Dr. Mohammed Rahif Hakmi’nin düşüncesi Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi’yle yaptığı protokolle hayat buluyor. Projenin yapımına marinadan başlanıp kısım kısım ilerlenecek. Armada Grup yetkilisi Dr. Mohammed Rahif Hakmi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüğünü de kaydederek hayırlı olsun ifadelerine yer verdi.
ARAKLI BELEDİYE BAŞKANI RECEP ÇEBİ TEŞEKKÜR ETTİ
Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi yaptığı açıklamada; ‘’Turup bölgesini ilçe halkımızla beraber çöp deryasından kurtardık. Bu doğa harikası bölgeye şimdi turizm adına önemli bir proje yapacağız. Projenin hayata geçirilmesinde önemli role sahip olan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya, Trabzon Milletvekilleri Sayın Muhammet Balta, Sayın Ayşe Sula Köseoğlu, Sayın Adnan Günnar ve Sayın Salih Cora’ya, Trabzon Valisi Sayın Yücel Yavuz’a, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’na, AK Parti İl Başkanı Haydar Revi’ye, Kaymakam Ahmet Günaydın’a, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Onur Adıyaman’a, AK Parti İlçe Başkanı Şaban Bıyık’a ve ilçe halkıma teşekkür ediyorum. Araklı’ya hayırlı olsun.’’ ifadelerine değindi.
Aydın GELLECİ
Kaynak www.gunebakis.com.tr/m/gundem/mega-yatirim-basliyor-h6194.html


Misafir e00

8 ay önce - Pts 25 Eyl 2017, 18:51

Sağlık turizmi çok önemli,çok büyük paraların döndüğü bir sektör.Yomradaki otel projesinde sağlık yatırımı vardı onunla beraber düşünülmüş olabilir.Arsin endüstri bölgeside yapılırsa trabzonun doğusunda adım başı bir büyük yatırım oluyor.

Misafir 83a

8 ay önce - Çrş 27 Eyl 2017, 09:54

Felaket tellalları trabzona yatırım yapılmasına bozuldular.Irkçılar başka kapıya gitsin trabzonlular ırkçı değildir.Müslümanlar kardeştir düşman değil.Siz antalyayı düşünün orda hırıstiyanlara satıyorlar yarın ne yapacakları belli olmaz.sayfa 4
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET