Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
beratdemir
1 yıl önce - Sal 20 Eyl 2016, 19:58
Erzincan'a Kamyon Fabrikası Kuruluyor(3000 Kişilik İstihdam)

Erzincan’da önemli bir yatırım hazırlığı yapılıyor. Sanayileşme ve istihdama büyük katkı sağlayan AR KARSA A.Ş tarafından Erzincan’da Kamyon Fabrikası kuruyor. Erzincan Organize Sanayi Bölgesinde önümüzdeki aylarda temeli atılacak olan fabrikanın 18 ayda tamamlanması ve yaklaşık 3 bin kişiye iş istihdamı sağlanması amaçlanıyor.

HABER : Kemal Özdemir

Erzincan’da önemli bir yatırım hazırlığı yapılıyor. Sanayileşme ve istihdama büyük katkı sağlayan AR KARSA A.Ş tarafından Erzincan’da Kamyon Fabrikası kuruyor. Erzincan Organize Sanayi Bölgesinde önümüzdeki aylarda temeli atılacak olan fabrikanın 18 ayda tamamlanması ve yaklaşık 3 bin kişiye iş istihdamı sağlanması amaçlanıyor.

Erzincan’da önemli bir yatırım için hazırlık yapılıyor. Ülke Genelinde Sanayileşme ve istihdama büyük katkı sağlayan Ar Karsa A.Ş Erzincan’da Kamyon Fabrikası kurmak için hazırlıklarını sürdürüyor. Önümüzdeki aylarda temeli atılacak olan fabrikanın 18 ayda tamamlanması ve yaklaşık 3 bin kişiye iş istihdamı sağlanması amaçlanıyor. Fabrika ile ilgili tanıtım toplantısı düzenlendi. Toplantıya Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu, Ankara ERSİAD Başkanı Tevhid Tavşanoğlu, Firma Yönetim Kurulu Başkanı Birol Arıcan, Genel Müdür Özgür Rafi, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Süleyman Sarak, Organize Sanayi Bölge Müdürü Resul Yeşilbaş ve davetliler katıldı.

Tanıtım toplantısında konuşan Ar Karsa A.Ş Genel Müdürü Özgür Rafi firma olarak Erzincan’da yatırım yapma kararı aldıklarını belirterek Ak Parti Erzincan Milletvekili Serkan Bayram’ın girişimleriyle önemli bir tesisi Erzincan’a kazandıracaklarını söyledi.

Yönetim Kurulu Başkanı Birol Arıcan ise Erzincan’daki yatırımın önemine dikkat çekti. Arıcan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yolunu çizdiği 2023 Vizyonu çerçevesinde ve Ak Parti Erzincan Milletvekili Serkan Bayram’ın girişimleriyle Ülkenin temel ihtiyaçlarından olan otomotiv Ana sanayi içinde Kamyon, Kamyonet, iş makinesi imalat ve üretim tesisini Erzincan’da kurmak için çalışmaların hızla devam ettiğini dile getirdi. Arıcan 18 ayda yapımının tamamlanacağı fabrikada 3 bin kişinin istihdam edilmesinin planlandığını söyledi. Yurt içi ve yurt dışında bir çok fabrika ve tesiste üretimin devam ettiğine dikkat çeken Arıcan, Erzincan’daki yatırım için tüm çevrelerin desteğini aldıklarını ve önümüzdeki süreçte fabrikanın temelinin atılacağını dile getirdi. Toplantı soru cevap bölümüyle devam etti.

Kaynak :http://haber-24.com/tr-TR/haberler/3891/erzincana-tarihi-yatirim

Haber 1 haziran tarihli. 1 Hazirandan bu yana bir gelişme oldu mu bilmiyorum , ama bu yatırım gerçekleşirse Erzincanın çehresi bir anda değişir.

Türkay Öksüz

1 yıl önce - Cmt 24 Eyl 2016, 00:22

Hangi markanın üretim tesisi olacak? Onun hakkında bilgi vermemişler

---------------------
Düzeltme yapayım, montajı yapacak olan marka AR KARSA markası olan Sancaktar marka kamyonlar imiş...

Sitelerine baktım 4x4'den 10x10'a kadar ürün yelpazesi var Iveco Euro 6 normlarında 4-6-8 silindirli motor ve ZF aktarma sistemi kullanılacakmış. Teknik altyapı olarak iyi ama ne kadar başarılı olurlar bilemem. Birde PDF'deki bilgilere bakarken teknik çizimlere baktım 4x4 modelin bir tanesi birebir Avia kupasından çakma bazıları Sovyet yapımı Kamaz'ları andırma, 8x8 modeli ise Axor kupasına benziyor ilginç doğrusu. Girmişken çekici sektörüne de girin bari

Cemoli D18
11 ay önce - Çrş 21 Arl 2016, 21:13

3000 kişiye istihdam sağlaması ciddi bir rakam.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET