Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bolu Şemsiyeli Sokak (Vaysal Sokak)

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
mahmut11
2 yıl önce - Cum 14 Ağu 2015, 16:28
Bolu Şemsiyeli Sokak (Vaysal Sokak)

Belediye esnaf el ele
İzzet Baysal Caddesi Vaysal sokaktaki esnafların talepleri doğrultusunda Bolu Belediyesi, İzzet Baysal Caddesi yan sokağı olan Vaysal Sokağa farklı renklerden oluşan şemsiyelerle dekor yaptı.

Renkli şemsiyeler karşılıklı iki bina arasında uzanan iplere monte edildi. Çalışmalar devam ederken monte edilen şemsiyeler sokağa hareket ve canlılık kazandırdı. Uygulama sonrası esnafların yüzü gülerken çok sayıda insan sokağa selfie çekmek için akın ediyor.

9 yıldır Vaysal Sokak’da esnaflık yapan Elif Tomruk; “Şemsiyeli sokakları ziyaret ettiğim şehirlerde görmüştüm. Çok hareketli ve popülerdi. Neden Bolu’da da olmasın. Caddemiz de trafiğe kapandı. Bunu bizde değerlendirelim istedik. Burada esnaf arkadaşlarımızla bu konuyu görüşmemiz sonrası herkes destek vereceğini söyledi. Şemsiyeleri temin ettik. Daha sonra Belediye Başkan Yardımcımız Emine Davarcıoğlu ile görüştük. Kendisine çok teşekkür ediyorum esnaf arkadaşlarım adına. Çükü bize çok destek verdi. Bu çalışmaya sıcak baktılar" dedi.

“Selfie için sokağa geliyorlar”
Elif Tomruk şöyle konuştu; “İnsanlar selfie çekmek için şemsiyeli sokağa geliyorlar. Çok güzel tepkiler alıyoruz. Esnaf arkadaşlarımız da çok memnunlar. Sosyal medyada sokağımız gündemde. Bu durumda nedeniyle de çok mutluyuz. Artık sokağımızı tarif ederken de zorlanmıyoruz. Led ışıklandırma çalışmaları da tamamlandığında sokağımız daha güzel olacak. Ben tekrar Bolu Belediyesi’ne vermiş olduğu desteklerden dolayı esnaf arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum” dedi.

Haber ve Foto: GÜNER ATEŞ

Kaynak : http://www.bolu.bel.tr/haber/3427/17/

Fotoğraflar kaynaktan alıntıdır.

hakan023
12 ay önce - Pts 19 Arl 2016, 09:59
18-12-2016

(+)

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler