Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Puan sistemi - Mesajlara not veriyoruz - [SİTE]
« önceki   123 ... 636465 ... 828384   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
kilitli
sayfa 64
oguz tan
10 yıl önce - Pzr 01 Tem 2007, 22:27

puanlama sisteminin sağlıklı olmadığını düşünüyorum....site kuralları gereği henüz puan vermeye yetkim yok...aşırı sivri yorumlar yapmadan fikirlerimi cesurca savunuyorum..ama yazdığım yorumu beğenmeyen birileri bana iki defa eksi puan vermiş....yani şimdi hep eksilerdeyim...

Burç

10 yıl önce - Pzr 01 Tem 2007, 22:33

2 adet eksi puan için bu kadar karamsar olmaya gerek yok.  
Kendi dediğin gibi sivri yorumlardan kaçınırsan, onun yerine bilgi veren, kimseye laf atmayan
yorumlarda bulunursan, güzel fotoğraflar yüklersen, artı puanlar garanti. Gerçekten zor değil.
Sadece her yazdığının herkes tarafından beğenilmediği gerçeğini kabul etmek lazım.

seferoglu

10 yıl önce - Pts 02 Tem 2007, 10:23

Baktım bi mesajıma haftalar sonra o da haksız yere (-) verilmiş. Ben mesajımı 24 saat sonra değiştiremiyorsam , mesajıma da 24 saat geçince puan verilemesin.

Burç

10 yıl önce - Pts 02 Tem 2007, 10:28

Herkes yazdığın mesajı 24 saat içinde okumak zorunda değil.
Mesaj yazıldığı zaman siteye üye bile olmayan birisi, tabii ki ancak okuyunca puan verecek.
Mesajlar yayınlandığı sürece her okuyan kişi bir defa puan verme hakkına sahip.
Yani site var olduğu sürece puan verilebilir. Yayınlanmasını istemediğiniz mesajları yazmayın.
Düşünmek için 24 saatiniz var.

ELIF_74
10 yıl önce - Pts 02 Tem 2007, 10:31

29.06.2007 cuma günü yazdığım bir mesajıma "kopyalama yapıştırmadan" dolayı "-" puan verildi.
Eğer eksikliğim veya yanlışlığım var ise "-" verilsin. Fakat bir çok arkadaşım kopyalama yapıştırma yapıyor.
Niçin hepsi "-" almıyor?

Mehmet!
10 yıl önce - Pts 02 Tem 2007, 10:42

Alıntı:
Niçin hepsi "-" almıyor?

Bu çifte standart sık sık yaşanıyor. Örneğin film tanıtım başlıklarının çoğu "Paylaşım için teşekkürler +1" alırken bazıları "Başlık anlamsız -1" alıyor.

Burç

10 yıl önce - Pts 02 Tem 2007, 10:42

Tüm kopyala/yapıştır mesajlar eksi puan alabilir.
Kimsenin sitedeki tüm mesajları takip edip her yanlışa eksi puan dağıtmasını beklemeyin.
Puan sisteminin amacı bu değil, hatta biz bunu istismar kabul ediyoruz.

Bu "çifte standart" değil.
Bu puanları bir robot otomatik dağıtmıyor.
Puanları verenlerin 1000 civarı değişik üye olduğunu ve okudukları mesajlara kendilerine göre
puan verdiklerini buraya yazmam bile gerekli olmamalı.
Senin yazdığından biri rahatsız olur, öbürünü diğeri beğenir.
Aynı mesajı biri beğenir, diğeri beğenmez. Herkesin aynı puanı vermesi şart değil.

Zafer

10 yıl önce - Çrş 04 Tem 2007, 22:02

hani bir mesaja 5 ayrı kişi eksi verdiğinde o eksi alan kişi 24 saat boyunca yazamıyorya, işte bunun gibi bir olayıda isim yerine saç sapan rumuz kullananın ilk mesajında 10 ayrı kişinin vermiş olacağı rumuz kullanmış eksi puanı ile rumuzunu isim ile değiştirebileceği link görse iyi olur mu?

En son Zafer tarafından Çrş 04 Tem 2007, 23:14 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Cem Telgeren
10 yıl önce - Çrş 11 Tem 2007, 10:44

Alıntı:
Bu sorun benden degil site kurallarından kaynaklanıyor. Siyasi içerikli bir konu oldugu zaman yeni üyeler bu forum hakkında gerek fikirlerini bildirmelerin, gerekse puan vermelerine izin verilmeyerek çömez muamelesi görüyorlar. Oysa fikir her platformda belirtilmelidir. Bu konusmak isteyeni susturmaktır. "SEN SUS DAHA YENi ÜYE OLDUN, SiYASi KONULARA AKLIN ERMEZ, site içinde gez gör, abuk sabuk konulara olur olmadık mesajlarla 100 mesajı doldur ondan sonra konus... gibi bir tavırla susturulmayi uygun bulmuyorum. Unutmayin ki fikir fikirden üstündür.  Bu görüsümden sonra "gelsin artık 100 mesajı dolduran arkadaslardan eksi puanlar".... Ama ne yapayim fikirlere pranga vurulmuyor. Bir yandan konusan Türkiye'yi olusturmak istiyorsunuz ama bir yandan da konusmak isteyen Türkiye'yi susturuyorsunuz...

Söz konusu kural sırf ideolojik görüşlerini başkalarına empoze etmek için siteye üye olanları engellemek amacıyla konulmıuştur ve bence sitenin en doğru konulmuş kurallarından biridir.

Metin Dağıstanlı
10 yıl önce - Çrş 11 Tem 2007, 23:24

Sayın Burç Bey,
Puan verme hakkına sadece site denetçileri sahip olsa ,siyasi görüşler nedeniyle birbirlerine muhalif olanların puan vermeleri önlense, daha saglıklı olacağına inanıyorum. Ve görüşünüzü önemle bekliyorum
Sevgi ve saygılarımla

sayfa 64
« önceki   123 ... 636465 ... 828384   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET