Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Osmaniye - Kent Müzesi


ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
mirzan

6 yıl önce - Pzr 20 May 2012, 02:25
Osmaniye - Kent Müzesi


Osmaniye Belediyesinin, kent kültürü projeleri kapsamında hazırlıklarını sürdürdüğü Osmaniye Kent Müzesi inşaatı hızla ilerliyor. DOĞAKA desteği ile yapılan müze için geçtiğimiz yıl eser bağış kampanyası düzenlenmişti. Selçuklu mimarisi ile belediyeye ait Çamlık Düğün Salonu yeniden inşa edilerek Osmaniye'nin kurtuluş günü olan 7 Ocak 2013 gününde açılışının yapılması öngörülüyor.


Proje:
  (+)

Kaynak: Osmaniye Belediyesi, resim alıntıdırmirzan

6 yıl önce - Pzr 20 May 2012, 14:43

Proje için http://www.osmaniyekentmuzesi.com/eserbagispdf/plan.pdf adresindeki pdf ayrıntıları ile proje hakkında bilgi veriyor. Ayrıca müzeye ait bir internet sitesi kuruldu.

http://www.osmaniyekentmuzesi.com/


mirzan

6 yıl önce - Pts 02 Tem 2012, 21:31

Osmaniye Belediyesi'nce yapımı bir süre önce başlatılan; 'Kent Müzesi'nin, yaklaşık 2 aylık bir zaman diliminde tamamlanarak, hizmete açılması planlanıyor.

Osmaniye Belediyesi'nce yapımı bir süre önce başlatılan; 'Kent Müzesi'nin, yaklaşık 2 aylık bir zaman diliminde tamamlanarak, hizmete açılması planlanıyor.
Eski Çamlık Düğün Salonu'nun bulunduğu alana inşaa edilen; 'Kent Müzesi'ni gazetecilere gezdirerek, yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veren Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, "Hazırlanan proje çerçevesi içerisinde açık ihaleye çıkılarak, iç tadilat ve çatı tadilatı yapımı devam etmektedir. Dış cephe kaplama ve mukarnas kapı ihalesi yapılarak sözleşmesi imzalanmıştır. Cepheye kaplanacak olan sarı renkli tüf taşları alınarak, cephe kaplama yapımına başlama aşamasına gelinmiştir. İç dekorasyon ihale teknik şartnamesi hazırlanarak açık ihaleye çıkılacaktır" dedi.

İnşaatın 2 aya kadar tamamlanmasının hedeflendiğini kaydeden Kara, 'Kent Müzesi' için de vatandaşlara da çağrıda bulundu. Kara, açıklamasını şöyle sürdürdü; "Osmaniyeli hemşerilerimiz, müzede sergilenmek üzere ellerinde atıl olarak bulunan objeleri bağışlarlar ise hem müzemize eser kazandırmış olurlar, hem de Osmaniye tarihini, kültürünü ve sosyal hayatını yaşatarak, gelecek kuşaklara aktarmamıza sebep olurlar." Kara, 'Kent Müzesi'nin yapım aşamasında çok ince detaylar üzerine çalışma yaptıklarını ve Kent Müzesi'nin Osmaniye'ye yakışır bir şekilde olması için gayret gösterdiklerini de sözlerine ekledi.

Kaynak: http://www.haberler.com/osmaniye-deki-kent-muzesi ...52-haberi/mirzan

5 yıl önce - Prş 21 Şub 2013, 11:55

 Açılışı yılan hikayesine döndü.Şimdi de belediye peyzaj ihalesine çıkıyor. İşin süresi 45 gün olarak belirtiliyor. Yakında açılacaktır diye tahmin ediyorum. Müze girişinde başkan Kadir KARA:
(+)


murat-tekin

2 yıl önce - Sal 05 Nis 2016, 01:11


(+)


Akgün5880
1 yıl önce - Pts 05 Arl 2016, 22:45

Osmaniye ye gelipde buraya uğramamak olmaz.Gezilmesi gereken yerlerin başında diye düşünüyorum.Emeği geçenlerin eline sağlık.Artı olarak o bölgeye çevre düzenlemesi harika olur.cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET