Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
soylu
13 yıl önce - Cmt 03 Nis 2004, 16:22
imaj

bizler malesef deryada yuzen baliklar gibi sudan cikinca degerini anliyoruz belki,ama hic unutmam,Sultan Ahmet Cami'sinde bir Japon grubu duvara asili olan hat eseri ayetin basina kameralarini kurmus her acidan kaydediyorlardi tabii biz her gun ayni hat eserlerini gordugumuz icin bize cok anlamli gelmeyebilir ama onlar cok buyuk hayranlik gosteriyorlar.. camiler bizim en buyuk kultur varliklarimiz bize birakilan mirasdir ve sahip cikilmaliyiz....

Kazandibi
13 yıl önce - Cmt 03 Nis 2004, 16:32

Bence son fotoğraf muhteşem:

Aslında hepsi muhteşem!

Tamam: Gökdelenleri, plazaları, alışveriş merkezlerini, caddeleri, barları vs. de tanıtalım, ancak bunu yaparken İstanbul'un "özünü" unutmayalım.

Istanbul'a gelen turistler yerden bitme gökdelenlerimizi ya da kıytırık caddelerimizi görmeye değil, paha biçilmez (ve bir eşi artık yapılamayacak olan) tarihi eserlerimizi görmeye geliyorlar.

Yoksa herkes sonradan görme kitsch Dubai'ye veya Kuala Lumpur'a giderdi.

İstanbul; "Paris, Roma, Venedik, Floransa" gibi şehirlerle aynı ligde, "sonradan görmeler" liginde değil.

Bunu unutmayalım.

Kerem K
13 yıl önce - Cmt 03 Nis 2004, 19:11

Gokdelenler (ozellikle simdilik bizim sahip oldugumuz gibilerden) yeryuzunde onlarca, yuzlerce var. Ama bu guzel camii'lerde dunyada sadece Turkiye'de, Istanbul'da var.

Gokdelenlerin oldugu bolge, Levent, turistik bir gezi icin tek destinasyon. Tarihi yarimada ise, bir haftada zor gezilecek kadar bol turistik yer iceren bir yer.

Malezya'da Petronas kuleleri var Ama benim Malezya izlenimim , sadece bu gokdelenlerden olusmuyor.

Bu arada resimlerden bazilarini ilk kez goruyorum, cok buyuleyici duruyorlar

Taha
13 yıl önce - Cmt 03 Nis 2004, 23:41

Bence eski tarihi yarim ada turistik alan olarak yetersiz bir kere isbortaci cenneti olmus cok fazla kalabalik var yollarin duzgunlugu ulasim bakimindan yetersiz geri kalmis acikcasi bu tip sorunlari ilk once asmalari gerekiyor ondan sonra tarihi yarim adaya buyuk yatirimlar yapip magazalar dinlenme tesisleri restaurantlar vs. gibi onemli yerler acip ihtiyaclari karsilamari gerekli turistlere istanbulu ozellikle tarihi yarim adayi daha iyi anlaticak halk kutuphaneleri acilmasi gerekiyor turistlerin bir cogu ilk basta ulkemizi tanimak icin geliyor acikcasi camiler onlarin ilk gozune ilisen nokta ve o muntazam tarihi gorunce zaten diger yerleri gezmek akillarina gelmiyor bizim eski yarim adadaki kadar tarih hicbir yerde yok denilecek kadar az bati insani moloton sehir hayatindan ve is hayatindan kurtulmak amaciyla geldigi turkiyede gordugu cogu manzara tarih oldugu icin ilgileri buyuk oluyor ben batili insanlari gokden veya bir bina gormesi icin gelecegini sanmam zaten bati insani gokdeleni bizden once dikmis ulkesinde gore gore usanmis olduklari icin turkiye'dede degisiklik ve tarih gormek icin geldiklerini saniyorum.

soylu
13 yıl önce - Pzr 04 Nis 2004, 07:17

bir ara turistin tekiyle kisa bir muhabbetimiz olmustu, misir'a gidip pramitleri gormek istedigini soylemisti tabii,bizdeki kompleksci anlayisla ya ne isin var orada tas yigini ve col gorecegin sey gibilerinden patavatsizca agizimdan kaciriverdim cumleyi.(buyuk bir pismanlikla) sonra sunu soyledi eger o colu ve pramiti amerikadaki emperial state binasiyla yanyana koysan pramitler beni daha fazla heyecanlandirir demisti.... yani adamlarin sehir hayatina zaten ilgisi yok.tarihi yerler daha fazla ilgisini ceker turistlerin kanaatindeyim..
birde,arkadasimizin teki karafatmalar diye bir yakistirmada builunmus bu gercekten cok aci,uzucu bir yaklasim. insanlarin istedigi gibi giyinme ve dusunce ozgurlugu olmali gercek modern bir turkiyede.bu sekilde gruplasma nmeydana getirecek ithamlar ne turkiyeye nede insanimiza yakismiyor...

sayfa 2
ANA SAYFA -> İSTANBUL