Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Cemoli D18
1 yıl önce - Çrş 23 Ksm 2016, 11:52
Şırnak'ta kira fırsatçılığı!

2 bin 44 ev yıkıldı. Evsiz kalanlar kiralık ev arıyor. Fakat 200-300 liralık evler için 700 lira isteniyor.

Alıntı:
Sokağa çıkma yasağının 8 ay sonra kısmi olarak kaldırıldığı Şırnak’ta konut sıkıntısı yaşanıyor. 2 bin 700 binanın yıkıldığı, 14 bin 727 binanın ise hasar gördüğü kente dönen vatandaşlar, ev kiralarının yüksek olmasından şikayetçi.

Kentte, yasaktan önce 200-250 TL olan ev kiraları, şimdilerde 600-700 TL’ye çıkarken, birçok aile yerleşecek ev bulamıyor. Bu yüzden kenti terk etmek durumunda kalan vatandaşlar, 14 Mart’ta yasak ilan edilmesiyle birlikte gittikleri çevre il ve ilçelere geri dönüyor.

Konut sıkıntısı yaşayan aileler adına İHA’ya açıklamalarda bulunan Şırnaklı İşadamı Yusuf Som, sokağa çıkma yasağı ilan edildiğinde vatandaşların gittikleri ilçelerde de ev kiralarının yükseltildiğini ve bunun üzerine sivil toplum kuruluşları ve kanaat önderleri olarak ev sahiplerine, evsiz, barksız insanların üzerinden kira fırsatçılığı yapılmaması yönünde çağrı yaptıklarını anımsattı.

Ancak şimdi diğer yerler bir yana Şırnak’ta da ev kiralarının yükseltildiğini vurgulayan Som, “Evleri olan insanların diğer insanlar üzerinden fırsatçılık yapması kadar bizi üzen bir şey yoktur. Bugün öyle bir gün ki herkesin birbirine yardım edeceği, kenetleneceği, hatta diğer insanlardan kira almaması gereken günüdür. Bunun üzerinden fırsatçılık yapanları kınıyorum” dedi.

Som, bunun yanı sıra, kiralık evlerde oturan ancak yasak süresince evlerinde bulunmayan vatandaşlardan da kira parasının talep edildiğine dikkat çekerek, “Bu konuda da çok rahatsızız. Lütfen herkes sağduyu ve vicdan sahibi olsun. Herkes elini vicdanına koysun. Bugün Şırnaklının Şırnaklıya sahip çıkma günüdür” diye konuştu.

(+)

(+)

http://www.ensonhaber.com/sirnakta-kira-firsatcil ...11-23.html

Eğer haber gerçek ise;

Şimdi burada vicdansız ev sahipleri, mal sahiplerinin aç gözlülüğü ortada...
Bu zihniyet değişmedikçe adam olamayız.

Nazmi

1 yıl önce - Çrş 23 Ksm 2016, 12:33

Seçimlerde malum partiye tulum çıkartmasını biliyor o halkımız. Malum parti, ile terör örgütünün bağlantısını da bildiğimize göre, eden buluyor diyelim. Biraz da kendilerinde arasınlar kabahati sevgili Şırnaklılar.

Cemoli D18
1 yıl önce - Cum 25 Ksm 2016, 15:58

Etme bulma dünyası.

Mete Sancaktepe
1 yıl önce - Cum 25 Ksm 2016, 16:12

Fiyatlar artar, normaldir serbest pazar ekonomisi.

Ama binaları devletimiz yıktı. Yıkması gerekti, gerekmedi tartışmıyorum. Öyle gerekmiş diyelim.

Bu konuya da son sürat devletimizin çözüm bulması gerekli. Mağdur olan halk bizim halkımız. Terorist olsalardı zaten imha edilirdi.

Cemoli D18
1 yıl önce - Cum 25 Ksm 2016, 16:43

Alıntı:
Ama binaları devletimiz yıktı. Yıkması gerekti, gerekmedi tartışmıyorum. Öyle gerekmiş diyelim.

Devlet yıktı demek...
Devlet durup duruken mi yıktı? Yoksa patlayıcı maddelerinden dolayı mı yıkıldı?

AB bizim bu operasyonları başaramayacağımızı düşündü, hewaller ve diğer köpeklere güvendiler. Söküp attık alayını...

Ömer Mete
1 yıl önce - Cum 25 Ksm 2016, 17:49

Bu kira fırsatçılığı Şırnak'a has değil. Gaziantep'te de Suriyeliler nedeniyle yüzüne bakmayacağınız evleri 400-500₺'den kiraya verdiler. Elbette arz talep meselesi diyen olacaktır, ama bana kalırsa biraz da vicdan meselesi.

sevgierol1984
1 yıl önce - Cum 25 Ksm 2016, 17:52
kira fırsatçılığmı dediniz

istanbul da 1+1 leri 1000 liradan kiraya verdiler lüks yerlerde kiralar 1500 tl den başlıyor o da 1+0 lar için

şirnaka özgü bir durum sanmayın.

Mete Sancaktepe
1 yıl önce - Pzr 27 Ksm 2016, 14:34

Alıntı:
Devlet durup duruken mi yıktı? Yoksa patlayıcı maddelerinden dolayı mı yıkıldı?

Gayet tank atışlarıyla yıkıldı, devlet kanalı ve devletin ajansının yayınları bu şekilde.

Coşkun HC
1 yıl önce - Pzr 27 Ksm 2016, 14:53

Alıntı:

Alıntı:
Gayet tank atışlarıyla yıkıldı, devlet kanalı ve devletin ajansının yayınları bu şekilde.

Şırnağı cadde cadde bina bina patlayıcı döşeyen pkklılar bu hale getirdi

Bir haberde
Şırnakta 35 ton patlayıcı ile 975 el yapımı patlayıcı imha edildi, 21 hendek kapatıldı, 164 barikat kaldırıldı. Yazıyor

Kaynak haberde burada http://m.yenisafak.com/gundem/sirnakta-35-ton-pat ...di-2467658

Buda pkk tarafından döşenen bir patlayıcının imha edilirken çevresini nasıl yıkıma uğrattığını gösteren bir video

Tabi bunu 1000 ile çarpın haberde bin el yapımı patlayıcı imha edildi yazıyor. Yani buraları bu hale getiren pkknın kendisidir.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET