Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sevil ege
10 yıl önce - Cum 22 Hzr 2007, 01:46
Wowturkey İzmir Grubunun Belediye Başkanı ziyaretleri

İlk Belediye Başkanı ziyaretimizi yazlık belde Ürkmez'in Belediye Başkanı Osman Ürkmez' e gerçekleştirdik..

Oldukça verimli geçen ziyarette özellikle sinekle mücadele konusunda önemli bilgiler aldık.. Türkiye'nin sineksiz tek yazlık beldesi olma iddiasını koruyan Ürkmez aynı zamanda turistik açıdanda yükselen bir yıldız.. Doğal sıcak su kaynaklarına yakınlığı ile de dikkat çeken Ürkmez SPA turizminde de önümüzdeki yıllarda büyük aşamalar gösterecek görüntüsü veriyor..

(Osman Ürkmez-Ürkmez Belediye Başkanı)

(Sohbet sırasında)

Sinek mücadele uzmanı Atıf Yıldız

Ziyareti gerçekleştiren ve soruları ile Belediye başkanından bilgiler alan genç arkadaşlarımız ayrıntıları ekleyecektir..

Belediye Başkanları ziyaretlerimizin devamı olacak.. İzmir Bölgesinde ki tüm Belediye Başkanlarını ziyaret etmek ve bu başlıkta yayınlamak mümkün olacak sanırım..

ErsanB.
10 yıl önce - Cum 22 Hzr 2007, 02:47

Belediye başkanı Osman Ürkmez'i ilk olarak Sevil Ege'nin çimler üzerinde ailesiyle halkın arasında otururkenki fotoğrafıyla tanımıştım ve çok ilgimi çekmişti halkın arasında bir belediye başkanı.

KIsmet Wow-İzmir buluşmasınaymış, bizi kabul ederek çalışmaları hakkında bilgi veri. Ürkmezliler belediye başkanlarıyla ne kadar gurur duysa azdır. İzmir'de geçirdiğim sürede artık o kadar kanıksamışım ki sivrisineklerle yaşamayı, Ürkmez'de kendimi garip hissettim. 1 tane bile sivrisinek göremedim tüm aramama rağmen

Sivrisinekle mücadele konusunda babadan kalma yöntemlerle değil de bilimsel yöntemlerle çalışmaları, sayın görevli Atıf Yıldız'ın sivrisinekler hakkındaki ayrıntılı bilgileri, bitmek tükenmeyen çalışmaları hep takdire şayan şeyler.

Ayrıca bir çok gelişmiş ilçede bile kanalizasyon yokken Ürkmez'in kanalizasyona sahip olması çevreyi koruması da unutlmaması gereken bir husus.

Sayın Belediye başkanımızın halkı spora teşvik edecek spor aletleriyle ilgili çalışmaları da çok ilgimi çekti.
Bir yazlık alacağım zaman ilk hedefim Ürkmez olacak

Fırat
10 yıl önce - Cum 22 Hzr 2007, 12:06

Evet, herşey yukarıda yazılmış.Bana da foto koymak düşer, en panoramasından

(+)

muratmaca

10 yıl önce - Cum 22 Hzr 2007, 14:19

Öncelikle tebrik ediyorum ziyaretten dolayi. Lakin sunu da söylemeden edemeyecegim: (Cok sekilci oldugum düsünülebilir ama...) Bir belediye baskanini ziyaret icin sort, tisort ve esofman ne kadar uygundur acaba?  Adam zaman ayirmis, gayet ciddi bir sekilde ilgi göstermis anladigim kadariyla ama karsisina bir grubu temsilen cikan arkadaslarin biraz daha ciddi giyinmeleri gerekirdi diye düsünüyorum...
Saygilar,
Murat

Armağan Örki
10 yıl önce - Cum 22 Hzr 2007, 18:29

Alıntı:
Bir belediye baskanini ziyaret icin sort, tisort ve esofman ne kadar uygundur acaba? Adam zaman ayirmis, gayet ciddi bir sekilde ilgi göstermis anladigim kadariyla ama karsisina bir grubu temsilen cikan arkadaslarin biraz daha ciddi giyinmeleri gerekirdi diye düsünüyorum...

En belirgin şekilde turist olarak gözüken üye olarak söylüyorum ki, kesinlikle haklısınız... Şu altında kırmızı şort ve üstünde renkli gömlek olan benim. Odaya ilk önce Sevil Abla girmişti ve hemen ardından ben girdim. Sn. Ürkmez ile tokalaşırken, bir şey diyemeden elleri ile üzerimi işaret etti de... Haklı olarak, o da böylebir şeye alışkın değildi bence; ama şunu söylemek isterim ki, her iki taraf için de gayet verimli (!) geçtiğine inandığım görüşme sonunda, takım elbise imiş, spor imiş, yazlık imiş, normal imiş; hiçbir anlamı kalmadı... Bunun nedeni ise, her konuğun ve Sn. Başkan'ın samimiyetidir. Eğer gerçekten insanlar yüreklerinden geçtiği gibi konuşup davranış sergilerse, o kadar da önem arz etmiyor bence kılık-kıyafet... Hatta illa ki takım elbiseli ya da normal bulunmak, daha bürokratik davranılmasına neden olabilir; çünkü insan, içinde bulunduğu durum ve kılıktan direkt etkilenecektir, bu engellenemez bir gerçek... "Daha rahat şeyler giymemiz, daha rahat konuşmamıza neden oldu." dersem, sanırım doğru olur...

Gene belirtiyorum, siz de haklısınız!..

Ürkmez Belediyesi

sevil ege
10 yıl önce - Cmt 23 Hzr 2007, 00:00

Madem ki konu açıldı belirteyim..

Evet Başkan, Armağan'ı kıyafetinden dolayı eleştridi..

Arada da bizim küpelilere laf soktu..

İlk girdiğimizde

Başkan Ürkmez:
"Hayırdır, bu kıyafet?
Amağan: (suskun)
Ben:
"Buradan denize gideceğiz başkanım mazur görün.."

Başkan Ürkmez'i çok iyi tanıdığım ve tam bir halk adamı olduğunu bildiğim için rahattım, o da rahattı.. Uzatmadı saygısızlık azletmedi..

Söze başlar başlamaz.. "Sevil hatırın olmasa kabul etmezdim çünkü 11 dediniz saat 13"

Yine suskunluk, ne diyebilirm ki...

Ardından güzel güzel sorular, sohbet uzadı..
Başkan memnun bizimkiler memnun..

Sorun kalmadı ama...

Bir ara başkan
"Biz böyle sizin gibi kulağımızda küpelerle değil, sırtımızda parke ile silahların gölgesinde üniversite okuduk"

Umut kafayı hafif kıvırdı..  
Ccan hiç istifini bozmadı..

Bizim küpeliler aldı nasibini...

Başkan Ürkmez ziyaretimizden memnun olmalı ki bizi misafir etti. kendisi Tv çekimine gittiği halde görevliler bizi yemeye ve tura çıkarttı.

Gençlerin kulağına küpe olmuştur..  Bir daha ki başkan ziyaretinde bakalım nasıl giyinecekler.. Göreceğiz..
Yakında...

Bu arada..

En önemli konu...

Başkan Osman Ürkmez
Ürkmez beldesi sınırları içinde sivrisinek yakalayıp getirene bedava tatil veriyor..
Basına yansıyan bir haberdir..

Biz de bu önemli konuyu irdelemek için gittik..

Büyük bir başarıya imza atan Belediye Başkanı Osman Ürkmez'i kutlar, tüm belediyelere örnek olmasını dileriz...
Sineksiz yazlık beldeler için..

Akın Kurtoğlu

10 yıl önce - Cmt 23 Hzr 2007, 00:39

Osman Ürkmez'in, bizim wow-İZMİR ekibini makamında kabul etmesine, konukseverlik göstermesine ve nezaketine, bizler de sitemiz adına teşekkür ederiz...

Akın KURTOĞLU

Mehmet44
10 yıl önce - Cmt 23 Hzr 2007, 02:08

Bu makam ziyaretleri hem Türk interneti hemde Wowturkey adına çok güzel olaylar. Demek ki Türkiye'de internet bir yerlere gelebilmiş.

Kılık-kıyafet evet pek hoş durmuyor ama kıyafetteki laubalilik sohbete yansımadıysa hiç bir sorun yok bence.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet