Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Çorum'a Tren Müjdesi Geldi


ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
yunussoy

1 yıl önce - Sal 01 Ksm 2016, 16:50
Çorum'a Tren Müjdesi Geldi


Devlet Demiryolları Genel Müdürü İsa Apaydın, Kuzey-Güney projesi olarak başlattıkları Samsun-Çorum, Kırıkkale-Kırşehir-Aksaray, Adana-Mersin hattı ile ilgili açıklama yaptı.

TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın, 2023 vizyonunda 13 bin kilometre demir yolu hattı yapmayı planladıklarını söyleyerek, “Bizim son yıllarda geliştirmiş olduğumuz Kuzey-Güney projesi olarak başlattığımız, Samsun-Çorum, Kırıkkale-Kırşehir-Aksaray, Adana-Mersin hattı var. Böylece Samsun ve Mersin limanlarını birbirine bağlamış alacağız” dedi. Devlet Demiryolları Genel Müdürü Apaydın, 2003 yılından beri demir yolu sektörüne hükümetin 50 milyar TL’yi aşan çok önemli kaynak aktarımları olduğunu söyledi.

SAMSUN-ÇORUM HATTINI AÇIKLADI

YHT yatırımlarının yanında hızlı tren projelerinden de bahseden Apaydın, “Konya-Karaman, Karaman -Ereğli, Adana – Mersin ve Gaziantep’e ulaşacak güney kesiminde çalışmalarımızın bir kısmın yapımına başlandı, bir kısmında da proje çalışmalarımız devam ediyor. Antalya demir yolu projemiz var şuanda. İstanbul, Eskişehir, Afyon ve Burdur üzerinden Antalya’ya projemizi yapıyoruz. İnşallah Antalya’da hızlı trenle tanışacak. Yolcu ve yük taşımacılığı olarak hem Ankara’ya hem de İstanbul’a bağlanmış olacak. Bizim son yıllarda geliştirmiş olduğumuz Kuzey- Güney projesi olarak başlattığımız, Samsun – Çorum, Kırıkkale – Kırşehir- Aksaray, Adana -Mersin hattı var. Böylece Samsun ve Mersin limanlarını birbirine bağlamış alacağız. 2023 vizyonunda biz 13 bin kilometre demir yolu hattı yapmayı planlıyoruz. İnşallah bu hedefimizi tutturmak için gece gündüz çalışıyoruz. Bizlere destek olan Bakanımıza, Başbakanımıza ve Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz” ifadesinde bulundu. (İHA)cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET