Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ömer KUTLU
10 yıl önce - Prş 14 Hzr 2007, 01:01
[ANK » D1.27] Yağmur Sonrası Ankara Trafiği [ULAŞIM]

Bu günlerde havaların yağmur olması nedeni ile Ankara şehiriçi trafiğinde yaşanan sıkıntılara dikkat çekmek istedim.Yapılan alt geçitler sular altında.Yol üzerindeki logar kapakları taşma nedeni ile yol üzerinde büyük çukurlar açmakta.Her yağmur sonrası trafikte seyir halinde olan araçlar su birinkintilerinde kalmış bir durumda.Nedense bu olaylara herhangi bir önlem alınmıyor.Yağmur yağdıktan sonra Ankaranın trafiğinde aynı sorunlar.Başkent'te yakışan bir durum değil bence.

orhuncet
10 yıl önce - Prş 14 Hzr 2007, 12:05

Bu durum bence artık iyice eskiyen altyapı ve kanalizasyondan kaynaklanıyor.Özellikle şehrin merkez kesimlerinde eski ve küçük yapılan kanallar şimdiki yoğunluğu kaldıramıyor.Yeni yapılaşan yerlerde bu tür sorunlar yok.Ankara'da bir alt yapı harekatı başlamalı Atatürk Bulvarında yapıldığı gibi heryerde alt yapı yenilenmeli.

taner_06
10 yıl önce - Cum 15 Hzr 2007, 10:38

Alıntı:
Ankara'da bir alt yapı harekatı başlamalı Atatürk Bulvarında yapıldığı gibi heryerde alt yapı yenilenmeli.

ASKİ yani ANKARA SU VE KANALİZASYON İDARESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ asli görevini unutmuş durumda.

Ankara'nın asfaltları ve mesire alanları ile meşgul bide barajları aldı DSİ den,onlarla ilgilenmekden zaman bulamıyor hat yenilemeye.

Gün içerisinde BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN bir yol-inşaat faaliyetini görürseniz,araçlara dikkat edin hepsi ASKİ yazılı.

Konya-Eskişehir-Protokol-İncek-Samsun-İstanbul yolları daha bir çok yol ASKİ tarafından yapıldı,bir çok alt ve üst geçit yine ASKİ kasasından ve kontrolünden geçdi.

ASKİ biran önce asli görevlerinin başına dönmeli..

Ahmet Gürkan
10 yıl önce - Cum 15 Hzr 2007, 11:53

yağmur sonrası yollarda yaşanan olumsuzlukların bir nedeni de asfaltın kalitesiz oluşu ve asfaltlama işleminin bilgisiz insanlarca yapılıyor olmasıdır, yollara bakıyorsunuz, kimi yerde sağ tarafta su birikmiş, kimi yerde de sol tarafta su birikmiş, yolların eğimi dengeli değil,  belediyenin mühendis tayfası bu işi neye göre yapıyor anlamıyorum... bir de alt geçit meselesi var tabi, belediyenin "50 günde yaptık, 48 günde yaptık" diye övündüğü geçitlerin hepsini su basıyor...

Erdem Çakmak
10 yıl önce - Cum 15 Hzr 2007, 12:33

Baktılar yağmur yağmıyor.. Yağsa bile atıştırıp gidiyor.. Bence "Ne uğraşacaz boşuna masraf"  dediler heralde..

kursatgonullu

10 yıl önce - Pts 18 Hzr 2007, 13:33

asfaltlama işleminin bilgisiz insanlarca yapılıyor olmasıdır, yollara bakıyorsunuz, kimi yerde sağ tarafta su birikmiş, kimi yerde de sol tarafta su birikmiş, yolların eğimi dengeli değil,  belediyenin mühendis tayfası bu işi neye göre yapıyor anlamıyorum...

Değerli Wowturkey'ciler bu yaşıma geldim yağmur sularını doğru tahliye edebilecek şekilde yapmış bir belediyeye daha rastlamadım.Belediyeler ya bu konuda uzman kişiler yerine kadroyu dolduracak birini alıp görüntüyü tamamlıyorlar ya da doğru işi bilen mühendislerinin ikazlarına rağmen masrafları en kısık şekilde tutmak için onların sadece evraklara olur verip işe karışmamalarını istiyorlar.Başka şık göremiyorum.. Yoksa daha denizin kıyısındaki caddede yağmur suyunu tahliye edemeyen belediyeler olmazdı.
         Mühendislik okumadığım halde herhangi bir yol düzenlemesi daha yapılırken şu noktada su toplanacak nereye akacak bu su ! diye düşündüğüm ,nasıl bir çalışma şeklidir bu ! diye hayret ettiğim çok olmuştur.Sizlerin de buna çok şahit olduğunuza eminim.Sağlıcakla kalın.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet