Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Rize'de bir ilginç yapı daha


ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
selim53
8 yıl önce - Cum 26 Mar 2010, 23:22
Rize'de bir ilginç yapı daha


Rizenin Güneysu ilçesinde yapılan hükümet konağı alçak yapıldı

Alıntı:
Rize’de bu kez de Başbakan Erdoğan’ın baba ocağı Güneysu İlçesi'nde inşa edilen Hükümet Konağı binasındaki proje hatası şaşırttı.
Binanın, Kaymakamlık makamının yer alacağı üst katındaki taşıyıcı kolonların zeminden sadece 195 santimetre yüksekten geçmesi, koridorları birbirlerine bağlayan geçişlerin yüksekliğini de sınırladı.1.85 metre boyundaki Başbakan'ın hizmete açması beklenen binada, zemin kaplaması ve sıva sonrasında geçişlerin yüksekliğinin 185 santimetreye kadar inebileceği fark edilince çalışma durduruldu.

İŞTE O BİNA

İlçede 2008 yılı Ekim ayında yapımına başlanan Hükümet Konağı binası için İstanbul’da özel bir mimarlık bürosuna proje hazırlatıldı. Başbakan Erdoğan’ın da isteği üzerine Hükümet Konağı projesi, Rize yöresinin mimarisine uygun, ahşap ve taş kaplamalı ve 3 kat olarak planlandı. Proje, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı’na gönderilerek onay alındı, ardından hükümet konağı 2 milyon 200 bin lira bedelle ihale edildi. İhaleyi alan müteahhit Hakkı Sarı çalışmalara başladı.


Emel A
8 yıl önce - Cum 26 Mar 2010, 23:25

Temel'in bir bildiği vardır. Yarın felsefesi çıkar ortaya...

Mustafa Can Karakus
8 yıl önce - Cum 26 Mar 2010, 23:25

kiriş altı yükseklikleri şu an 1.85 kalebodur, kapı kasası falan derken orası 1.75'in altına düşer. Kiriş olduğu için kafana görede kıramazsın. Tüm tavanın yıkılması gerekecek. Tebrikler Rizeli inşaat sektörüne.Saygın ÖNGEN

8 yıl önce - Cum 26 Mar 2010, 23:35

Bence bu olayın Temel le değil yumurta kapıya gelmeden hareket etmeyen Türk toplumuyla alakası var.Eh yani bina o kadar çıkılmış hiç bir usta kalfa işçide mi görmedi bu farkı.
Milletimizin genel özelliği:Ben paramı alırım işimi yaparım gerisi beni ilgilendirmez.


Ibrahim
8 yıl önce - Cmt 27 Mar 2010, 01:28

yazik yazik gülermisin aglarmisin , nedir bu basimiza gelenler projeye göre yapdik diyor ya
söylicek bise bulamuyorum artik


Güzel fatih

8 yıl önce - Cmt 27 Mar 2010, 01:37

Siyaset parmağı oyunun bi parçası olabilir diyorum.Nasıl mı? Başbakan ı kızdıracak her türlü yolu yapın. Ama hertürlü Takoz luğu gizli elden...Korkut Varol
8 yıl önce - Cum 09 Nis 2010, 20:56

Derenin üstüne bile apartman yapmışlar!
http://webtv.hurriyet.com.tr/category.aspx?cid=2& ...d=14370262ZaferB66
2 yıl önce - Sal 22 Arl 2015, 12:15
Dolgu alanındaki binalar


RİZE İnşaat Mühendisleri Odası, yıllar önce deniz doldurularak kazanılan ve yaklaşık 70 bin kişinin yaşadığı alandaki binaların yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya olduğunu açıkladı. Odanın hazırladığı raporda güçlendirme çalışması ile ayakta kalabilecek birkaç binanın dışındaki tüm binaların yıkılarak, dolgu alanı tekniğine uygun inşa edilmesi gerektiğine vurgu yapıldı.

http://www.milliyet.com.tr/dolgu-alani-ustundeki- ...efault.htm


Cemoli D18
2 yıl önce - Cum 21 Ekm 2016, 12:20

Rize'de yaşayan bir kişi, arsasının uygun olmaması nedeniyle 3 katlı evini ana kolonları yol üzerine kalacak şekilde yaptı.


Alıntı:
İnşa ettiği üç katlı evin trafiği de olumsuz etkilemediğini de belirten Kopuz, "Her taraf dere, tepe. Adam biraz düz yer buldu mu oraya evini kondurmaya çalışıyor. Biz de ona fikir verdik, yolun üstüne ev yap diye. O da bu evi yaptı. Altından arabalar geçebiliyor. Yola engel olacak herhangi bir şey yok. 3-4 yıl önce itfaiye arabası geldi altından geçemedi. Ondan sonra yolu 30 santimetre daha düşürdük. Şu an yolun yüksekliği 5 metredir. Şu an herhangi bir sorun yok" diye konuştu.


http://www.ensonhaber.com/rizede-yolun-uzerine-3- ...10-21.html

Adamlar yapmış.cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET