Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ahmed Akay

3 yıl önce - Prş 08 Ekm 2015, 13:05
Uşak - Süpermoto ve Motokros Pisti


Uşak Belediyesi tarafından yapılan yaklaşık bir buçuk kilometre uzulunluğundaki süpermoto pisti 2013 yılında Kurtuluş haftasında hizmete girdi.


Süpersport Dünya Şampiyonu ve motor yarışları tutkunlarının yakından tanıdığı Kenan Sofuoğlu bu pistte antreman sürüşleri yaptı.


Ayrıca süpermoto pisti yanındaki bin 350 metrekare alanda yine Uşak Belediyesi tarafından yapılan motokros pisti 2014'ün başında hizmete girdi.
Türkiye'nin ilklerinden ve bin 400 metre uzunluğunda olan pist, kil ve kum karışımıyla yumuşak bir zemine sahip. Türkiye'deki diğer pistlerin aksine ilk defa çok yumuşak zeminli bir parkur. Bunun yanında 20 rampa var. En uzun rampanın boyu 51 metre. Dünya şampiyonalarında kullanılan rampalar burada da uygulandı. Büyüklük olarak, arka arkaya 6-7 rampanın olması, virajlar, virajda bulunan tümsekler ile çok farklı bir pist oluştu.

(fotoğraflar alıntıdır)Ahmed Akay

3 yıl önce - Cum 09 Ekm 2015, 14:11
Süpermoto Şampiyonası’nın 4. Ayak yarış


TÜRKİYE Süpermoto Şampiyonası’nın ilk üç ayağı Sakarya’da düzenlendikten sonra 4. ve 5. yarışları Uşak’ta yapıldı.


Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) yarış takviminde yer alan Süpermoto Şampiyonası’nın 4. Ayak heyecanı 22-23 Ağustos tarihlerinde Uşak’ta yaşandı. İzmir yolu üzerinde bulunan modern tribünlere sahip pistteki mücadeleleri seyirciler ilgiyle takip etti.

En hızlı yarışçıların mücadele ettiği Süpermoto A sınıfında Harun Çabuk birinci olurken, Çabuk’u Batuhan Demiryol ve Mücahit Talha Zengin takip etti. 18 tur üzerinden yapılan Süpermoto B sınıfı yarışında Muhammed Hamza Zengin, birinci, Fatih Veysel Yılmaz ikinci ve İsmail Polat üçüncü oldu. Süpermoto S3 sınıfında Yusuf Işık, damalı bayrağı ilk sırada gördü. Işık’ın ardından Mehmet Sabri Yılmaz ikinci ve Taha Keklik’te üçüncü sıranın sahibi oldu.

Belediye önünde motor şov

fotoğraflar alıntıdır


Ahmed Akay

3 yıl önce - Çrş 04 Ksm 2015, 16:27
Türkiye Supermoto Şampiyonası'nın 5. ayak


Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Supermoto Şampiyonası'nın beşinci ayak yarışları, Uşak Belediyesi Süpermoto Pisti'nde 4 - 5 Ekim tarihlerinde yapıldı.

Süpermoto A, Süpermoto B, S3, 85 cc, 65 cc ve 50 cc sınıflarındaki yarışlar, bin 400 metre uzunluğundaki pistte gerçekleştirildi.

Misafir d89

2 yıl önce - Pzr 02 Ekm 2016, 16:12

kralsıncevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET