Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Tunceli'de bir garip teşhir!


ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sipahi
13 yıl önce - Cmt 25 Hzr 2005, 03:59
Tunceli'de bir garip teşhir!


Alıntı:
Tunceli’de teröristler tarafından yola döşenen mayına çarpan ve meydana gelen patlamada hurdaya dönen ticari araç, üzerine insan hakları ve Tunceli Barosu’na yönelik ifadelerin yer aldığı kağıtlar asılı olarak kent merkezine getirildi.
Çevresi şeritle çevrilen aracın üzerine, kimliği henüz belirlenemeyen kişilerce, "İnsan hakları savunucuları bu arabayı gördünüz mü?", "Dağda uçan kuşa bile basın açıklaması yapan, acaba buna bir basın açıklaması yapacak mı?", "Merakla bekliyoruz?" "Neden sessizsiniz Tunceli Barosu?" gibi ifadelerin yer aldığı kağıtlar asıldı.
BARO BAŞKANI

Tunceli Baro Başkanı Bülent Taş, düzenlediği basın toplantısında, yazıları asanların, asanlara göz yumanların bulunması ve haklarında, halkı kin ve düşmanlığa tahrik ile hakaret suçlarından soruşturma başlatılması için Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunacaklarını bildirdi.
Taş, yaptıkları girişimler sonucunda yazıları kaldırttıklarını belirterek, "Bu yazılarla, olayın tarafıymışız gibi gösterilmek istenmişiz. Biz her zaman hukuk kurallarına bağlı, insan haklarına saygılı bir kurumuz. İnsan hakları için mücadele ettik, bundan sonra da edeceğiz" dedi.
Tunceli’de, Ali Akbayır idaresindeki 62 T 0070 plakalı taksi, bugün merkeze bağlı Batman Köyü Kayabaşı Mahallesi yakınlarında, teröristler tarafından yola döşenen mayına çarpmıştı.
Meydana gelen patlamada ağır yaralanan sürücü Akbayır, askeri helikopterle Elazığ Araştırma Hastanesi’ne kaldırılmış, araç ise hurdaya dönmüştü.

Milliyet

buyrun cenaze namazına!


Ufuk

13 yıl önce - Cmt 25 Hzr 2005, 09:38


Gayet akıllı ve demokratik bir davranış. Baro neden kızdıki buna? Onlarında savundukları bu değil mi?


OsMaN UyGuN

13 yıl önce - Cmt 25 Hzr 2005, 11:25

baro yaptığı açıklamayla "yaram var gocunurum" demiş ve tarafını açıkca belli etmiş...Ugur
13 yıl önce - Cmt 25 Hzr 2005, 13:32

Bu insan haklari savunuculari malesef ülkemde sadece teröristleri ve ülke düsmani olanlari kolluyor, gelsinde avrupada insan haklari neymis görsünler.Bakalim avrupanin zoruyla savunduklari uyduruk seyleri buradada savunabileceklermi?

HAKAN©

13 yıl önce - Cmt 25 Hzr 2005, 13:55

Tunceli Barosunun açıklamasında denmiş ki;
Alıntı:
Biz her zaman hukuk kurallarına bağlı, insan haklarına saygılı bir kurumuz. İnsan hakları için mücadele ettik, bundan sonra da edeceğiz


İyi de resimdeki hurda haline gelen aracı bir maymun mu kullanıyormuş.

Haa, bir de; Sivillerin geçtiği yola mayın döşemek İnsan Hakları çerçevesinde kalıyor galiba. Bunu bilen var mı?Mert Karakoyun

3 yıl önce - Pts 03 Ağu 2015, 23:28

Barolar genelde terörist destekçisidir Türkiye de

Cemoli D18
3 yıl önce - Çrş 28 Ekm 2015, 16:06

Ülkemizin barosu bu garip vatandaşı savunamıyorsa bir basın açıklaması yapamıyorsa Allah hidayet versin ne diyelim...

Adalet sarayında savcı şehit edildi, adliyelere giren herkesin üstünün aranmasına karşı gelen ilk kurumda İstanbul Barosuydu...


Misafir 2a6

2 yıl önce - Cum 23 Eyl 2016, 05:54

Bu baro ve sendikalarin tamami ani baskinla didik didik aranmali ulke genelindeki hepsi. Bunlara kimler para gonderiyor kimlerle hareket ediyorlar. Aslinda bellide. O aramalarda delilleride ortaya cikacaktir. Hatta iclerinde suca karismis yuzlerceside iceri tikilacaktir.cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET