Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı

İzmir-Bilecik arasında hangi güzergah daha iyidir?
Balıkesir-Bursa-Bilecik 0.0%  0.0%  [0]
Uşak-Kütahya-Bilecik 100.0%  100.0%  [3]
Toplam Oy : 3

mahmut11
1 yıl önce - Pzr 21 Şub 2016, 00:59
İzmir-Bilecik arasında hangi güzergah daha iyidir?

Merhaba, İzmir'den Bilecik'e araba ile gideceğim. Sizce hangi güzergah daha iyidir?

1.güzergah : Balıkesir-Bursa-Bilecik
2.güzergah : -Uşak-Kütahya-Bilecik

ikisi arasında mesafe olarak 20-30 km var ama hangi yol daha güvenlidir sizce.. (viraj vs açısından soruyorum)

Berktuğ
site denetçisi

1 yıl önce - Pzr 21 Şub 2016, 01:14

1. güzergâhın tamamını bilen birisi olarak ben sizin için 2. güzergâhı tavsiye ederim. Çünkü;
İzmir'den Yenişehir ilçesi (Bursa) gelene kadar 450 km yol kaymak gibi duble yol ve sıcak asfalt. Ancak gelgelelim son 50 km'si size gelmiş olduğunuz 450 km'den fazla yorar. Bu yüzden 2. güzergâhın tamamı duble yol olduğu için size tavsiyemdir.

mahmut11
1 yıl önce - Pzr 21 Şub 2016, 01:17

Sağol Berktuğ

Maps'ten bakınca anlaşılmıyor. zikzaklı gibi duruyor uşaktan sonrası..

mahmut11
1 yıl önce - Çrş 02 Mar 2016, 23:00

Bu gece 2'de yola çıkacğız Berktuğ'un dediği güzergah ile.

mahmut11
1 yıl önce - Çrş 14 Eyl 2016, 01:36

Tecrübelerime dayanarak oluşturduğum süreler
Yani, bucadan söğüt 5 saat 10 dk falan sürer. Tabii molaları, yol ışıklarını filan koyarsak 7 saat..

1. MOLA Kula STR dinlenme tesisleri
2. MOLA Kütahya Merkez... veya gediz yol ayrımı yakınları olabilir..

Ersin_35
1 yıl önce - Çrş 14 Eyl 2016, 02:46

Eş durumu nedeniyle İzmir söğüt arasını sıklıkla kullanıyorum. Tüm alternatifleri kullandım. Bursa üzerinden gidiş hem yoğun trafik hemde km olarak uzun. Belki ilerde otoban olduğunda dusunulebilir. İkinci alternatif uşak altıntaş Kütahya yolu ki uşak şehir geçişi zaman aliyor. Altıntaş civarı ise özellikle gece çok ıssız. Ama yinede bursa yoluna göre iyi. Diğer bir alternatif izmirden uşak a varmadan Gediz yolu ile Kütahya ya çıkıp ordan inönü Bozüyük gitmek. Uşak Gediz Kütahya yolunun önemli bölümü duble oldu. Hala yapılan yerler var. Km olarak diğer yollardan kısa. Rampa falan az. Mesela altıntaş yolu kışın genellikle karlı olurken bu yol Kütahya ya kadar açık olabiliyor.

mahmut11
1 yıl önce - Çrş 14 Eyl 2016, 03:01

biz de gedizden gidiyoruz Ersin bey...

Ben biraz uzun yolda araba kullanmaktan sakınırım ama yavaş yavaş mecburen alışıyorum...

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET