Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
erhan.b
11 yıl önce - Pts 28 May 2007, 19:07
Başkent Sakarya şenlikleri ile çoşacak
1-2-3 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek olan şenliklere ev sahipliği yapacak...

Başkentin en önemli eğlence yerlerinden biri olan Sakarya Caddesi, haziran ayının ilk günlerinde, caddenin eğlence kültürünü başkentlilere tanıtmak amacıyla düzenlenen şenliklere ev sahipliği yapacak. Cadde esnafı tarafından organize edilen ve sponsorluğunu Efes Pilsen'in üstlendiği şenlikler, 3 gün 3 gece sürecek.

Başkentte, eğlence denildiğinde akla gelen ilk yerlerden biri olan Sakarya Caddesi, 1 - 2 - 3 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek olan şenliklere hazırlanıyor. Sakarya Caddesi esnaflarından Net Piknik'in sahibi Eren Önad , Solo Bar'ın sahibi Eyüp Yalçın , Ayaküstü Piknik'in sahibi Metin Özat , Küp Bar'ın sahibi Süleyman Helvacı , Sıla Bar'ın sahibi Aşır Dayı , Sim Bar'ın sahibi Ahmet Tan ve Nil Bar'ın sahibi Nilüfer Gökgöz tarafından organize edilen şenliklere, Çankaya Belediyesi de destek veriyor. Efes Pilsen'in sponsorluğunda gerçekleşecek olan etkinliklerde, Türk Halk Müziği'nin önde gelen isimleriyle birlikte Türk Rock gruplarının da konser vermesi planlanıyor. Başkentin eğlence kültürünü yurttaşlara tanıtmayı amaçlayan bu etkinliklerde ayrıca Efes Pilsen, caddenin çeşitli yerlerine bira satış noktaları kuracak. Bu satış noktalarında Efes Pilsen, iki ya da daha fazla bira alan yurttaşlara ödüllü kazı kazan kağıtları dağıtacak.

CADDEDE HER ŞEY TEK FİYAT!

Bununla birlikte şenliklerin düzenlendiği tarihlerde, cadde esnafının tümü tek fiyat uygulamasına geçecek. Özellikle üniversite gençleri tarafından ilgi göreceği planlanan şenlikler, çeşitli kültürel aktivitelere de sahne olacak. Sakarya Caddesi esnafı, Türkiye'nin önde gelen yazarlarını da caddede düzenlenen etkinlikler kapsamında ağırlamayı planlıyor. Çankaya Belediyesi de şenlikler süresince caddenin güvenliğini artırıcı önlemler alacak. Ünlülerle fotoğraf çektirmek isteyen yurttaşlara olanak sağlanacak. Yurttaşların çektirdiği bu fotoğraflar, Efes Pilsen logolu çerçevelerle sahiplerine dağıtılacak. Bunun yanı sıra cadde esnafı, şenliklere başkentli yurttaşların ağaç sevgisini pekiştirmek amacıyla Türkiye Erezyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA) yetkililerini de davet etmeyi planlıyor. Şenlikler süresince cadde, farklı ışıklandırma sistemi ile aydınlatılacak.

BAŞKENTİN AYRI BİR GÜZELLİĞİ

Başkentte değişik gelir gruplarının uğrak yeri olarak da bilinen Sakarya Caddesi, bir eğlence mekanı olarak adını ilk kez 1970'li yılların başında duyurdu. Bu tarihlerde bugünkü Atatürk Bulvarı ile Ankaray ve Metro istasyonlarının kesiştiği yerde açılan fıçı bira standları sayesinde Sakarya Caddesi, başkentte en fazla içki satışının gerçekleştirildiği yer olarak tanındı. 1990'lı yılların başında açılan türkü barlarla birlikte cadde, sadece içki içilen bir yer olmanın ötesinde çeşitli Türk Halk Müziği sanatçılarının da dinlenebildiği bir yer haline geldi. Bugün çiçekçisinden balıkçısına, konfeksiyoncusundan lokantasına kadar 100'ün üzerinde işyerinin bulunduğu cadde, ışıl ışıl görüntüsüyle de başkente ayrı bir güzellik katıyor.
kaynak:www.ankarahaber.com

Ankarada bu tür etkinliklerin fazlalaşması gerçekten çok iyi olur umarım devamı gelir,ve sakarya gibi taşıt trafiği olmayan caddelerin sayısı artar bununla beraber daha sosyal olan bir başkente kavuşuruz.cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet