Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Amasya - Yenice - Gölbaşı


ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Sabri Pekdemir
11 yıl önce - Cmt 26 May 2007, 23:29
Amasya - Yenice - Gölbaşı


Arkadaşlar bu ay içinde yaptığım yurt gezisinde Amasya Taşova yolu üzerinde 16. km'de küçük şirin bir orman köyüne rastladım.. YENİCE. Eğer yolunuz düşerse mutlaka uğrayın..
Yenice'ye ulaşmak için Amasya'dan Taşova istikametine doğru yola çıkıyor ve 16. km'de ana yoldan sağa sapıyorsunuz ve hemen kiraz bahçeleri arasından 1 km kadar hafif ve tatlı bir yokuşla çıkıp Gölbaşı belediye tesislerine ulaşıyorsunuz.
Burada bir sürü ötücü kuş korosu tatlı ötüşleriyle karşılıyor sizi, tertemiz ve buz gibi suyla dolu bir havuz kenarına rengarenk mis gibi çiçek kokularının arasında oturuyorsunuz ve bülbül ve diğer ötücü kuşları dinliyorsunuz kuşların sesi havuz fıskiyelerinin sesine karışıyor yani yamamen doğa ile başbaşasınız, artık hayal kurmak size kalmış. Ayrıca havuz kenarındaki 400 yıllık çınarın nasıl halen daha yemyeşil yapraklarıyla gölgeler yaptığınıda göreceksiniz..
Eğer acıktıysanız hemen mangalınız geliyor, gerçi orda herşey var ama siz yinede etinizi filan götürebiliyorsunuz, yok canınız çay içmek istiyorsa hemen kömür ateşi ile dolu semaveriniz geliyor. Personel çok güler yüzlü ve hizmeti seviyor..İnanmayacaksınız ama verilen hizmetlerin fiyatları şok edecek kadar ucuz..Verilen yiyecekler de doğal..
İnsan saatlerce orda bulunmaktan sıkılmıyor hele akşam üzeri kuşların cıvıltıları artıyor insanı mest ediyor..
Eğer bir gün yolunuz düşerse mutlaka uğrayın kesinlikle pişman olmayacaksınız bana teşekkür edeceksiniz...

işte resimler


 

(+)
   

(+)


[Kalitesi düşük fotolar silindi. - alimemo - Cum 15 Hzr 2007, 02:01 ]cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler