Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
barissello
2 yıl önce - Prş 22 Oca 2015, 11:25

aynı NATO gemileri ve rumlarınbizim telsiz frekanslarında çok iyi Türkçe konuşarak konuşmalarda karışıklık yaratması üzerine bu olay vuku bulmuş.
Gemi komutanının tek suçu dediğine göre duş alması!
bizim uçakların pilotlarının TSK hatıralarını okumuştum.
gemi üzerinde birkaç sorti yapılıyor hatta Türk bayragı açıyor güverteye gemidekiler lakin Merkezden gelen emir kesin.VURULUYOR.
TSK bu harekat sonrası eksikliklerini anlıyor bunlardan biride milli telsiz ve frekansları.

Halen milli seyrusefer frekansları ve donanımı hatta Amerikaya bile bu teknolojiyi satıyor olmamız
olylardan ders çıkarıldığını gösteriyor.Şehitlerimize her şeyimizi borçluyuz.

alex10alex
2 yıl önce - Prş 22 Oca 2015, 22:55

Vay anasını be kendi asker gemimizi bile ayırt edememişiz ve şehit vermişiz

iskender sidar
1 yıl önce - Sal 12 Tem 2016, 11:53
Kıbrıs Barış Harekatında Kocatepe Faciasını biliyor muydunuz?

KIBRIS BARIŞ HAREKATININ 42. yılını idrak edeceğimiz bu günlerde; bir Kıbrıs gazisi ve deniz subayı olarak yukarıdaki satırları okumak beni çok üzdü. Merhum komutanımız Güven Erkaya'ya dayatılan karalama niteliğindeki bu sözlerin, bir siyasi görüş karalaması olarak nitelendiriyorum ve kınıyorum.
Karşılıklı bir yazışmaya yer vermemesi için de aşağıdaki küçük açıklamaları yapmak istiyorum;
1. Uzun süre denizde kalan bir kazazede de güneş ve deniz suyunun etkileri dolayısı ile derece derece yanıklar oluşur. Yapılacak ilk müdahaleden önce; yanıkların temizlenmesi gerekir. Kişi kendinde ise ve yanıkların derecesi düşük ise; kişi kendisi, fazlaca sabun vb. madde kullanmadan temizlenmesi mümkündür.
2. Kurtarılan kazazedenin, içinde bulunduğu ruh halini yaşamayan bilemez. Bu durumdaki kişinin sakinleştirilmesi gerekir. Bu kazazede bir gemi komutanı veya kaptan ise, kaybettiği gemiden çok personeli hayatının sonuna kadar aklının çıkmaz. Demek ki merhum komutan; bir subay olarak, soğuk kanlılığını korumuş ve kendisine bir sakinleştirici uygulanmasına gerek kalmamıştır.
Merhum komutanın içinde bulunduğu ve etrafındaki birkaç sal aynı gemi tarafından kurtarılmıştır. O sallardan birinde olan sınıf ve sıra arkadaşım yaşadıklarını defalarca anlatmış ve komutanımızın davranışlarını her zaman taktirle anmıştır.
Saygılarımla.

Misafir 0b7

1 yıl önce - Sal 12 Tem 2016, 13:40

Bilgisi olmadan, sırf taraf sempatizanı olması nedeniyle, fikri olanlara bayılıyorum...Cem bey, biraz işin içinden gelmişlere kulak verin derim..ikram edilen o şarap da keyif şarabı değildir ayrıca, stres atma içkisidir..eğer kullanıyorsanız, o durumda siz de geri çevirmezdiniz...söylenecek çok şey var ama "peşin hükümlü" zihniyet ile tartışmanın anlamı yok...
Cemal Göksu

Misafir d1c

1 yıl önce - Sal 12 Tem 2016, 14:28

Ağzı oöan konuşmuş aklı ol uyan yazmış ve yorumlamış yazıklar olsun gerçeyi bil ek istiğen ve yazarlar benle irtibat kursu n bari bu olayı siyasete kurban etmeyin

mafakyanc

1 yıl önce - Sal 12 Tem 2016, 15:10

Misafir d1c:

İstesek de sizinle nasıl iletişime geçeriz ki?...

Misafir aae

1 yıl önce - Prş 14 Tem 2016, 22:54

Aynı olayı ilk gün yaşayan ve saldırıdan 3 saniye ile kurtulan bir kişiyim. Olayın telsiz frekansı ve şifreyle ilgisi yok. Erbakan'dan bahsetmek isteyen önce suçlarından sonra da attığı temellerin neticesinden bahsetsin, sonra da aselsan'dan bahsederiz... Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmaya kalkan, duvara toslar...

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET