Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
SABRİ BİLGİN
12 yıl önce - Sal 31 Oca 2006, 16:19
Uludağ'a sportif yatırımlar

Beyaz Cennet'e bir yıl içerisinde 10 futbol sahası, 26 tenis, basketbol ve voleybol sahası, bir açık yüzme havuzu ile kongre merkezi yapılacak.  

Uludağ'ı 4 mevsim yaşatmayı hedeflediklerini belirten Celal Sönmez, "İleride Efes Cup gibi bir turnuva Bursa'da neden düzenlenmesin?" dedi.

SPOR MERKEZİ OLACAK

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Celal Sönmez, dün hayata geçirildiğinde hem Uludağ'ın, hem de Bursa'nın çehresini değiştirecek olan oldukça önemli bir projeyi açıkladı. BTSO Başkanı Sönmez, "Uludağ'da 10 tane futbol sahası, 26 tane tenis, basketbol, voleybol sahası, bir açık yüzme havuzu ile bir kongre merkezi yapacağız" diye konuştu.

ULUDAĞ DAVOS!

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın kendilerine, "Uludağ niye Davos olmasın" dediğini belirten Sönmez, "Turizm Bakanlığı tarafından Antalya Belek Turizim Merkezi'ndeki gibi Uludağ ikinci bölgede bulunan 11 otele kurdurulan 'Uludağ Yatırımcılar Birliği Anonim Şirketi' olarak, Orman Bakanlığı'ndan 500 dönümlük arazi kiralanmasına çalışıyoruz. Önümüzdeki mayısta tesislerin inşaatına başlayıp, bir yıl içinde bitirmeyi hedefliyoruz" dedi.

BENİM HAYALİM BU

Öncelikle, 5-6 sahayı ve 10 civarında tenis kortunu faaliyete geçireceklerini belirten Sönmez şöyle konuştu: "Kışın tüm takımlar Antalya'ya gidiyor. Yazın ise kulüplerimiz Avrupa'yı tercih ediyor. Niye takımlarımız Bursa'ya, Uludağ'a gelmesin? Hayata geçireceğimiz bu projeyle birlikte Bursa bir seviye daha atlamış olacak. Yabancı takımların da gelmesiyle birlikte, ileride Efes Cup'ın bir benzeri de niye Bursa'da olmasın? Benim hayalim bu. Bir işi başarmak için önce hayal edeceksiniz."
Bursa Atatürk stadının yenilenmesi ile ilgili ise Sönmez şunları söyledi:" Atatürk Stadı'nın yenilenmesi mükemmel olur. Bence Bursa çok daha iyisini hak ediyor. Bursa'da ekonomik potansiyel var. Bizde Ticaret ve Sanayi Odası olarak seve seve katkı koyarız."

Ee nihayet Uludağ'dan 12 ay yararlanmak konusunda birileri düşünmek yerine faaliyete geçmeyi deniyor.BTSO bu kente o kadar çok şey kazandır ki kendilerine teşekkür etmeyi borç biliyorum.

Deniz Gözlü

12 yıl önce - Sal 31 Oca 2006, 16:38

Ülkede birşeyler değişiyor mu acaba? Çok güzel, maksimum verim en az çevreye zarar ile kaynaklarımızı kullanmamız çok güzel, ben de Bursaya yerleşmeyi düşünüyorum ilerde, insanları çok sıcak, bu yatırımlar da onlara hak.

Batur

12 yıl önce - Sal 31 Oca 2006, 19:11

Zirvede o tesislerin yapılması çok iyi olur. Umarım en kısa sürede faaliyete geçer. Antalyada okurken efes cup maçlarına, gelen takımları karşılamaya giderdik, çok güzel olurdu. İlerde aynısı neden Bursada olmasın...

Emre_Uzan
12 yıl önce - Sal 31 Oca 2006, 23:40

Bir saat önce BTSO toplantısında Celal Sönmez ile konuştum. Öyle projelerden bahsetti ki bir an Bursa Paris olucak zannettim. Ve o kadar kararlı gözüküyordu ki ben bile "Ulan Kolombiya'ya gitmekten vazgeçip Bursa'da yaşamaya devam edeyim mi.." diye düşündüm. O derece  

Ahmed_
12 yıl önce - Çrş 01 Şub 2006, 02:53

yahu arkadaşlar benmi başka bi şehrin başlıklarını geziyorum yoksa hakkaten bursada son yılların en büyük değişimlerinemi tanık olmaya başladık? az önce ebru ablanın bi haberini okudum. o kadar güzel şeyler varki hemde hepsi hakkaten başladı. bide bu uludağ il ilgili projeler var. az önce kendimde bir haber ekledim. hepsi şehrin hem görüntüsündeki hemde büyüklüğüne yakışmayan sorunlarının çözümlerine yönelik. Tabi BTSO'nun bursa'ya yaptığı katkı kadar daha kaç tane şehrin sanayicileri diğer projelerinide düşünürsek böyle yüzlerce trilyonu göz kırpmadan bağışlar onuda bulmak zor. bende BTSO ve projelerle ilgilenen ve yatırımları yapan herkese teşekkür ediyorum burdan    

Emre abi, eğer bildiklerimiz dışında buraya yansımamış başka şeylerde duyduysan kısaca paylaşırsan çok sevinirim.  Diğer mesajlarını okuduğum kadarıyla gerçekten sen kolay kolay beğenmiyorsun yani yanlış anlama demek istediğim bişeyin kötü yanları varsa görmezden gelmeyip hemen söylüyorsun. Seni bile heyecanlandırdıklarına, destek vermene sebep olduklarına göre heralde benim gibi yeni yeni bu konulara merak saran birinin heyacanı daha da artıyor.

Emre_Uzan
12 yıl önce - Çrş 01 Şub 2006, 12:05

Celal Sönmez bir de Bursa Eğitim ve Spor merkezinin 2006-2007 senesinde (önümüzdeki eylül oluyor) hizmete gireceği sözüne verdi. Bu komplekste yanlış hatırlamıyorsam 16 okul ve bir o kadar da çeşitli sporlar için sahalar, kafeler bulunuyor. Ayrıca da BTSO toplantısında dün gece Merinos'a yapılması planlanan kongre ve kültür sarayı projeside onaylandı.

Ali Galip
11 yıl önce - Sal 16 Oca 2007, 00:44
Uludağ'a sportif yatırımlar

Bu yatırmlar kısa sürede gerçekleşir inşallah. Türkiyede bizler planlara çok alışığız. Ancak planlanıp temeller atılıp harebe şeklinde bırakılan yapılarada çok alışığız. O kadar futbol sahası kurmak değil onları yaşatabilmek önemli.
    Bu gelişmeler bu bölgedeki otellerlerin 12 ay açık kalmasını sağlayabilir.
    Belkide 3. gelişim bölgesi kurulur.
    Herşeyin planlandığı gibi gelişmesi dileği ile

SerhatPolat

11 yıl önce - Sal 22 May 2007, 16:22

Uludağ'da bir sürü boş çimlik alanlar var bu alanların  spor olarak en hızlı bir şekilde faaliyete geçmesini umuyorum..

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet