Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 7
ATALAY__
2 yıl önce - Pzr 13 Eyl 2015, 21:43

Türkiye ve Azerbaycan bir millet iki devlettir. Sevincimiz üzüntümüz aynı. KKTC Azerbaycan Tarafından tanınmalı , ortak ordu kurularak Turan ordusunun temelleri atılmalıdır. Ayrıca Türk devletler birliği kurulmalıdır .

Misafir 491

2 yıl önce - Pzr 13 Eyl 2015, 21:51

Uluslarası siyasette Türkiye kıbrıs cumhuriyetinden kktc'yi almış vw oluşturmuş gibi gözüküyor. yani işgal ederek aslında uluslarası anlaşmalara Türkiye'nin garantörlük hakkı ama durum şimdilik bu

Ermenistan da Azerbaycan'dan Karabağ'ı işgal etti.Bu nedenle Azerbaycan kktc'yi tanıyamaz çünkü başka ülkeler bu sefer Karabağ'ı tanır. Karabağ'ı Ermenistan dahil hiç bir ülke tanımadı

Misafir bf4

2 yıl önce - Pzr 13 Eyl 2015, 22:42

Bu cindira inanmayin. Bu Azerbaycanli deyil. Google den cevirme yapmis. Cumlenin ne basi var ne sonu. Ay mal ne demek isteyirsen? Men anlamadim yazdiklarini, bunlar nece anlasin? Bikdim kendini Azerbaycanli diye yutturmaya calisan fars ermeni itlerinden

nina lale
2 yıl önce - Pzr 13 Eyl 2015, 22:49

Heqiqeten o azcanli deyilkii onun ne yazdigini en azi min defe oxudum ancaq hecne anlamadim...ne danisir basa dusmey olmur..sizde inanmayin o azcan dili deyil cevirme edib yazir

Misafir bf4

2 yıl önce - Pzr 13 Eyl 2015, 22:56

nini ozu de gesden hansi movzuda yazir. Bilir ki yene bir iki dene tupoy turk cixacaq defelerle sebebini izah etmemize baxmayaraq He niye KKTC ni tanimoyursunuz, kardesmisiniz la siz la la la gedecek. 100 defe Soz deyirsen divara deyib qayidir

nina lale
2 yıl önce - Pzr 13 Eyl 2015, 23:01

Yuz faiz eminemki o google'da cevirme edir.cunki cumleler cox yarim ve anlamsizdi..bir cumle desek basa dusmez belkede

berator

1 yıl önce - Cum 26 Şub 2016, 13:27

Bu tür argümanları kullanmada zayıf kalıyoruz malesef daha fazla dillendirmeliyiz hocalıyı

Misafir df4

1 yıl önce - Cum 03 Hzr 2016, 18:21

Bazıları Nahçıvanın Türkiyenin himayesinde olduğunu söylüyor.öyle bişey yok.eğer himayesindeyse neden Nahçıvanıda nisan ayında ermeniler ateşe tutdu?Ben kaç senedir Türkiyedeyim.her 2 devletle ilkili çok şeyi biliyorum.Azarbaycan şu an vatan hainlerinin elinde.ben şu 2 ülkeyide kendi vatanım biliyorum.pkkyıda lanetliyorum.bizler Turan devletinin kurulmasını istesekde ne Türkiye iktidarı nede Azarbaycan iktidarı bunu istemiyor.Azarbaycanda şuan muhalifetde yok gibi bişey.özgürlük diye bişeyde yok.doğru bildiyini söyleyemezsin.Azarbaycandakı olaylar 1987 88lerde başladı.o zaman Türkiye susdu.resmi olarak bişey söylemedi.pkk nerdeyse 1993lerden var.şimdi kalkıpda Azarbaycan pkk ayla ilgili resmi açıklama yapmıyorsa biz neden yapalım diyorsunuz.dahasıda var.saymakla bitmez.yalnış hatırlamıyorumsa 2009da bursada Türkiye ermenistan maçı oldu.o zaman stadyuma Azarbaycan bayrağı alınmadı.youtubedende izleye bilirsinizki orda polisler bizim bayrağı alıp çöp kutusuna atıyor ve bazılarını yere atıyor.peki biz Türkiyenin bayrağını yere veya çöpe atsaydık ne derdiniz?..bizim bayrağımız çöpe atılsada biz sizin bakude dalğalanan bayrağınızı indirip masaya bırakdık.sizin gibi çöpe atmadık.dedik onlar yalnış yapa bilir.sonuçda bu bayrakda Azarbaycan bayrağı gibi bizim namusumuzdur.yani boş boş konuşub adamı deli etmeyin.yok tek taraflı gardaşmış şuymuş buymuş diye..!tüm bu olanlardan sonra ben yine Türkiyeyi kendi vatanım biliyorum.türk halkını seviyorum.şu olanlardan dolayı türk halkını değil iktidarını suçlu buluyorum.

Misafir 107

1 yıl önce - Pzr 05 Hzr 2016, 02:57

Azerbaycan'ın Türkiye'ye vize uygulamasının tek nedeni Nahçivan ve İran'dır.Nahçivan Türkiye sınırında özerk bir Azerbaycan toprağıdır,yani dış işlerinde Azerbaycan'bağlıdır.Nahçıvan'a bizler vizesiz gireriz,lakin Azerbaycan'a giremeyiz.Nahçıvan'ın Azerbaycan'a tek kara ulaşımı İran'ın kuzey bölgesindedir.İran Azerbaycan'ı Türkiye'ye vize uygulaması için Nahçıvan'ın Azerbaycan ulaşımı ile tehdit ederek sağlamaktadır.Korkusu Türk'lerdir.Bu gerçektir ve bunu bilen TC hükümetleri de bu yüzden Azerbaycan'ı haklı görmektedirler.
Mesele bundan ibartettir.
Ama aslolan şudur ki,Osmanlı tebaası olarak yaşayan bu şerefsiz Ermeni devleti kurulurken TR'nin ortaasya bağlantısını kesmek için uyguladıkları şeytani planı bizim basiretsiz,şerefsiz ittihat ve terakkiciler ve sonraki hükümetlerin görememesi neticesinde bugün yaşanan problemlerdir.Biz gardaşlarımızla kolayca kucaklaşıyor olsa idik bugün çin'e kadar hızlı trenlerle modern ipek yolu kurar,her duraktaki gardaşımıza verdiğimiz bir selam ile kaynaşırdık.
Şimdi Türki Cumhuriyetlerde yaşayan ve politika bilmeyen gardaşlarımız,kendilerini yönetenlerin yönetildiklerini bilemediklerinden,ileri zamanlarda TR'nin 2003 öncesi durumuna düşmeleri çok yakındır.Türk olan Cumhuriyetlerimiz azeriyim,özbekim,kazakım,kırgızım demekle milliyetçi/ulusalcı tavır sergilemelerinin cezasını çekecekler,belki azınlık kalacaklar.Öncelikle bu cumhuriyetlerimiz Türk'lüğü/müslümanlıkla eşdeğer olduğunu ,yani birlik için öncelikle Türklük,akabinde de müslümanlık ön plana çıkarak kardeşliği tüm dünyayayaymak gerek.Yani iskitlerden başlayan Türk klanı boy boy,kabile kabile ayrılmıs ama nihayetinde Türk'tür.
Azerbaycan'da yahudi şerefsizlerinin hastaneleri olduğunu,devletle ilişkileri iyi olduğunu,imzalarını Az,da her yere attıklarına dair duyumlarımız var.
Uyanın Can Azerbaycan'ım.

sadecetepki@hotmail.com

sayfa 7
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET