Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
ŞAFAK

10 yıl önce - Cmt 12 May 2007, 13:25
Özkanlar pazaryerine bombalı saldırı

Alıntı:
İzmir'deki patlamanın BOMBADAN kaynaklandığı kesinleşti: Olay yerinde inceleme yapan vali, '13 yaralımız var, can kaybı olmaması sevindirici' dedi

İzmir'in Bornova ilçesindeki pazar yerinde meydana gelen patlamada yaralananların sayısının 13 olduğu bildirildi. Patlamanın ardından, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aziz Kocaoğlu olay yerinde incelemelerde bulundu ve Ege Üniversitesi Hastanesindeki yaralıları ziyaret etti.

Aziz Kocaoğlu, Bornova Belediye Başkanı Sırrı Aydoğan ile patlamanın meydana geldiği pazar yerine gelerek inceleme yaptı ve emniyet yetkililerinden bilgi aldı.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kocaoğlu, patlamada yaralananların büyük bölümünün Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine, 2 kişinin de Bornova Devlet Hastanesine kaldırıldığını bildirdi.

Saldırının pazar yerinde yapılmasını, ''insana yönelik'' olarak niteleyen Kocaoğlu, ''Korkutmaya yönelik bir saldırı değil, tamamen cana kast edilmiş. Ancak can kaybının olmaması sevindirici'' dedi.

Yaralılardan Hatem Kaval'ın ayak bileğinden ağır biçimde yaralandığı bildirildi.

Bu arada İzmir'in Bornova ilçesi Özkanlar pazar yerinde yapılan incelemede, patlayıcının, tezgahların arka kısmına bırakılan bir bisikletin üzerinde olduğu belirlendi.

BİSİKLET ÜZERİNDE PATLAYAN BOMBANIN PARÇA TESİRLİ OLDUĞU BELİRLENDİ

İzmir'in Bornova ilçesinde, pazaryerine bırakılan bisiklet üzerinde patlayan bombanın parça tesirli olduğu belirlendi.

Bomba uzmanı ekipleri olay yerinde yaptıkları incelemede, bombanın bisikletin üzerindeki seleye poşet içerisinde bırakıldığını ve bombanın içerisine tel, demir ve çivi konularak etkisinin yükseltildiğini belirledi. Bombanın yarın yapılacak Cumhuriyet Mitingi ile ilgisi bulunmadığını tahmin ettiklerini belirten yetkililer, bombanın terör örgütü PKK tarafından konulma ihtimalinin de yüksek olduğunu açıkladı.

Birileri oyunu yine kuraldışı oynuyor.Cumhuriyet mitingine bir gün kala yapılan bu hain saldırıya en iyi cevap memleketimi ''Gavur izmir'' adıyla ananlara ve bu tür provokasyonculara yarın verilecektir...

Bu olayı gerçekleştirenler şunu çok iyi bilmelidirlerki !!

NE KOMİNİSTİN BAYRAĞINKAKİ KIRMIZI BENİM KANIMIN KIRMIZISI NEDE YOBAZIN BAYRAĞINDAKİ YEŞİL  MURADIMIN YEŞİLİ.

En son ŞAFAK tarafından Cmt 12 May 2007, 14:21 tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi

Serkan İPEK
10 yıl önce - Cmt 12 May 2007, 13:31

Kesinlikle ben de aynı düşüncedeyim...Böyle vahşi saldırılar yaparak aksine daha da körüklüyorlar mitinge katılımı..

Armağan Örki
10 yıl önce - Cmt 12 May 2007, 13:31

Bu üzücü haber karşısında öncelikle yaralananlara Allah'tan acil şifa diliyorum.
Ne yazık ki 13 Mayıs arefesinde, merkezî bir bölgede böyle vahşice bir olayın cereyan etmesi, pek çok kişinin yarın ki büyük toplantıya katılımını engelleyecektir. Katılımcıların daha coşkulu olacağı kesin; ama bir de ailesinden ya da evinden izin alamayacak olanlar var...
Hangi gurup ya da görüşten insanlar yaptıysa yapsın, ne kanlarıyla, ne dinleriyle, ne de şerefleriyle övünmemeleri gerek artık...

bilo
10 yıl önce - Cmt 12 May 2007, 17:11
kötü haber

malesef yaralılardan biri hayatını kaybetmiş.allahtan rahmet ailesinede sabır dileriz

turker ustun

10 yıl önce - Cmt 12 May 2007, 18:05

Vatanı bölmek isteyenler böylesi çirkin ahşalık olaylarla bizi bölebileceklerini sanıyorlar. Bunu körükleyen kişiler bir gün kanun önünde cezasını alacaklarıdır. Ölen vatandaşımızına allahtan rahmen diliyorum. Bu konuda daha yeni bilgiler geldikçe forumda paylaşırsanız sevinirim. Saygılarımla...

gökhan_ist
10 yıl önce - Cmt 12 May 2007, 20:05
İZMİR'e bomba damgası

1 ölü ve 17 yaralının zarar gördüğü masum insanlar,mitinge darbe vurmak için yıldırcaklarını sanmışlar,ama cumhuriyet sevdası,oyuncak değildir,gönüllerdedir,şehitde olunur.

ersindonmez

10 yıl önce - Cmt 12 May 2007, 20:15

Böyle haince saldırıyı yapanları kınamktan bıktım desem artık yeridir gerçekten;masum halktan ne isterlekr bu teroristler anlamam bi türlü

Tamer A.
10 yıl önce - Cmt 12 May 2007, 20:44

Saldırıyı kınıyorum.Güçsüz ve haysiyetsiz insanların yaptığı saldırı olarak düşünüyorum...

muratmaca

10 yıl önce - Pzr 13 May 2007, 13:12

Orada da benim de annem, babam, kiz kardesim, ya da cok sevdigim bir arkadasim olabilirdi... Hadi gectim bunu o basket sahasinda cocuklar oynuyor ya hergün... Bu nasil bir serefsizlik? Pazar yerine bomba koymak ne demek ya? Bu nasil bir anlayis? Anlamak mümkün degil... Kiniyorum bu adi serefsiz saldiriyi...

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet