Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 10
Yakup

2 yıl önce - Prş 28 Nis 2016, 13:24

Erdemir, İtalya'da son ikiye kaldı

İtalya'nın sanayi devleri arasında yer alan ve Avrupa Birliği sınırları içerisindeki en büyük üretim kapasitesine sahip Ilva Çelik Fabrikası'nın satış ihalesinde teklif veren iki şirketten biri Erdemir oldu

Alıntı:
Devlet kontrolündeki Avrupa Birliği'nin üretim kapasitesi bakımından en büyük çelik fabrikası olan Ilva satış veya kiralama teklifleri için son günü dün 30 Mayıs'a uzattığını açıkladı.

Konuya yakın dört kaynağa göre, teklif veren yalnızca iki grup kaldı. Bunlar borsada işlem görmeyen İtalyan çelik üreticisi Arvedi ve Türk rakibi Erdemir.

Erdemir, Ilva'nın özelleştirme sürecine, daha fazla bilgi edinmek amacıyla başvuruda bulunduğunu şubat ayında açıklamıştı.

OCAK AYINDA 29 ŞİRKET TEKLİ SUNMUŞTU

Ilva'nın ocak ayında başlayan satış sürecinde toplam 29 şirket veya konsorsiyum teklif sunmuştu.

İtalya hükümeti hem 16,000 kişinin işini kurtarmak hem de İtalya'nın güneyindeki Taranto şehrinde yaşanan kirliliği önlemek amacıyla geçtiğimiz yıl zarar eden şirketin yönetimine el koydu.Şirket yaklaşık 4,000 kişiyi işten çıkarıp çevre temizliğini finanse edebilmek için 1.1 milyar euroluk köprü kredisi alarak potansiyel alıcılar için olumlu şartlar yarattı. (REUTERS)


KAYNAK: HABERTURK.COM.TR

Insallah olumlu sonuclanir...

ERdemir kazanir insallah..!!


Yakup

2 yıl önce - Sal 24 May 2016, 15:54

S&P Erdemir`in notunu yükseltti

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu S&P, Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş.`nin kredi notunu, 2015`te yakaladığı güçlü karlılık ve nakit akışı yaratımının etkisiyle yükseltti.


Alıntı:
Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu S&P, Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş.'nin kredi notunu, 2015'te yakaladığı güçlü karlılık ve nakit akışı yaratımının etkisiyle yüksellti.

Artan nakit dengesinin Erdemir'in likidite yapısını güçlendirdiğine işaret eden S&P, Erdemir'in kredi notunu BB-'den BB seviyesine yükselti.

Görünümü 'durağan' olarak belirleyen S&P, bu görünümün Erdemir'in sektör ortalamasının üzerinde karlılığını devam ettireceği beklentisini
yansıttığını vurguladı.


KAYNAK: MILLIYET.COM.TR

Fabrika icin güzel bir gelisme...sayfa 10
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler