Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Isparta'ya Anıt Mezar

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
OkanDikmen

3 yıl önce - Pts 21 Tem 2014, 10:50
Isparta'ya Anıt Mezar

ISPARTA’nın Atabey İlçesi’nde, 9’uncu Cumhurbaşkanı 90 yaşındaki Süleyman Demirel için anıt mezar yapılıyor. 58 bin metrekare alan üzerine konuşlandırılan, Anıtkabir’den sonra Türkiye’nin en büyük anıt mezarının arazisinde, Demirel’in Türkiye’nin 9’uncu Cumhurbaşkanı olmasını simgeleyen 9 gölet yer alıyor.

Alıntı:
Isparta’ya daha önceki gelişinde anıt mezar alanını inceleyen Süleyman Demirel, şunları söyledi:

"Bu proje dünyada bir numunedir. Çalca Tepe geçmişte kayalıklardan ve kıraç topraktan ibaret bir alandı. Kardeşim önderliğinde yürütülen çalışmalar sayesinde bu hale geldi. Buradaki çamlar dünyanın en şanslı çamları. Çamın dünyada sulandığı tek yer burası. Burası Şevket Bey’in eseridir. Benim hemşerilerim de kendisine kucak açmıştır. Hep yardımcı olmuşlardır. Kıraç tepe, bugün Türkiye’nin yeşil envanterine girmiştir. Bu bir ülkenin topraklarına yapılabilecek en büyük iyiliktir."

Sn.Demirel cümlesine "Bu proje dünyada bir numunedir" diye başlayınca bende kendisinden bahsediyor zannettim ama meğerse anıt mezardan bahsediyormuş..

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/26849869.asp

En son OkanDikmen tarafından Pts 21 Tem 2014, 11:16 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

MeteHan!
3 yıl önce - Pts 21 Tem 2014, 10:57

İşte çağdaş Türkiye...!

OkanDikmen

3 yıl önce - Pts 21 Tem 2014, 14:51

Bak sonra demedi demeyin, bu anıt mezar için dikilen fidanlar ağaç olur, sonrasında kesilir odun olur ama bu adama hiçbir şey olmaz.. Anaannemin annesi gördü, anaannem gördü, anam babam gördü, ben gördüm (malesef), benim kızım gördü, büyük ihtimal de torunum da yetişecek bu adama.. "İt'le alamete, kurt'la kıyamete" demiş atalarımız..

emrecirik
1 yıl önce - Pts 09 May 2016, 10:08

Bu anıt mezar yapıldı mı?

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler