Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ömer KUTLU
11 yıl önce - Prş 26 Nis 2007, 19:39
[ANK » D1.28] Ankara Şehiriçi Ulaşımda Hız tutkunları...[ULAŞIM]


Siz normal şeridinizde trafikte ilerlerken arkanızdan gelen ve sürekli sizi rahatsız edecek şekilde sellektör ve korna sesleri gelen yanımızdan son sürat geçen araçları hepimiz görmüsüzdür.Trafik kurallarını hiçe sayan altlarındaki arabalara ceplerindeki paraya güvenen bu arkadaşlara ne zaman bir önlem alınacak.Eskişehir yolundaki kazalar başlığında yol üzerinde yapılan hızdan bahsetmiştik.Ama bu arkadaşların yaptıkları hızlar insanların nefesini kesiyor hayatlarını umursamıyorlar sanki ya karşıdaki masum insanların suçu nedir.Trafik polisimiz bu konuda yetersiz kalıyor araçlar otoparka gönderiliyor.Bu insanlarda gidip verilen cezayı ödeyip araçlarını tekrar trafiğe sokuyorlar.Umarım en yakın zamanda bu arkadaşlar trafiğin oyuncak olmadığını acı bir olay olmadan anlarlar.


[Plaka sayılarının gözüktüğü fotoğraflar sakıncalı olabileceği nedeniyle silinmiştir. - Atilla Dündar - Cum 27 Nis 2007, 11:34 ]


f.sonat

11 yıl önce - Cum 27 Nis 2007, 02:19
KATILIYORUM SİZE


ocak ayında sabah saatlerinde ilk resimdeki gibi eski model kırmızı bir BMW sürücüsünün tek kelimeyle APTALLARA layık bir hareketiyle sincan vatan caddesi üzerinde ani bir fren yaptı.sonra çıkardı kafayı ve sol kolunu camdan ağzındada sigara başladı spin atmaya pati çekmeye.bütün trafik durmuş millet işine gidecek vatandaşta bu naapar sorusuyla şaşkın şaşkın bakıyoruz.milletin kornaya basması bağırması çağırması umrunda değildi.lastiklerinden çıkan dumanlar yüzünden göz gözü görmüyordu.
 belki yalnış bir hareket ama yinede hakkettiğini verdiği için takdir ettiğim karşıdan gelen damperli bir kamyon hiç frene basmadan direk buna çarptı ve 20 metre kadar sürükledi.BMW nin lastiklerinden çıkan dumanlar bu sefer motorundan çıkmaya başladı.vatandaş koşa koşa sürücüyü araçtan indirdi ve kamyoncunun tekmelerinden kurtardı.polis geldi kısa süre sonra.
 araç çalıntı ve sürücü ehliyetsiz bir hırsız çıktı.bende düşündüm o arada zaten kendi malı olsa bunu yaparmıydı?


seferoglu

11 yıl önce - Cum 27 Nis 2007, 10:08

Buluşmada da konuşmuştuk ya ,Ankara'da bu işin yapılacağı bir pist yok. Hız tutkuları aslında herşeyin farkında ama tutkularını bastıracak ver olmadığından kentiçi ve çevre yollarında yarışa girşiyorlar.

Eski Hipodrom zaman zaman otodrag için kullanıma açılyor. Bir de Kazan'In orman yollarında resmi Ralli yarışları var , bunun dışında Eskişehir yolu ve civarında canlı Need for Speed görülmeye devam edecek olaya el atılmazsaÖmer KUTLU
11 yıl önce - Cum 27 Nis 2007, 12:09

Hız tutkunları için eğer böyle pist yapılmazsa trafikte daha çok böyle olaylar görürüz.Özellikle pazar günleri bu arkadaşlar toplanıp ivedik veya gölbaşı enka denilen yerde depo doldurmasına ve 100 ytl'ye yarış yapıyor canlarını hiç düşünmeden kendi zevkleri için.Bunun önünede geçen kimse yok otodrag yarışları çok uzun zaman aralıkları ile yapılıyor ama bu insanlar trafikte yanlarına gelen bir araçtan etkilenip yarış yapmaya başlıyorlar.Bu nedenlede yarış pisti bir çözüm olur ve kalıcı değil gibime geliyor.

Yavuz Erel
11 yıl önce - Cum 27 Nis 2007, 17:47

Cezanın en ağırını da verseniz ; önemli ve etkili olan bireyin "iyi yurttaş" bilincine sahip olmasıdır aslolan. Evet cezalar caydırıcı olabilir ama bu sorunu tamamen gidermez. Biliçli ve vicdanlı yurttaş toplumu rahatsız edecek ve insanların hayatını riske edecek bir davranış biçimi göstermezki zaten.
Ben "hız tutkunu" lafından bile ürperiyorum. Nedeni gayet açık , sanki her an bir kazaya davetiye çıkarır gibi...


caner 1234
5 ay önce - Prş 19 Nis 2018, 22:29

kontrollü hızcevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet