Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ümit Gürbüz
7 yıl önce - Cmt 16 Nis 2011, 01:41
Zonguldak - Alaplı - Eski Fotoğraflar


Zonguldak başlıklarına bir yenisini daha eklemiş bulunuyoruz.Zonguldak-Eski Fotoğraflar ,Zonguldak-Ereğli Eski Fotoğraflar ve Zonguldak-Ereğli- Dünden Bugüne Fotoğraflar başlıkları bu çalışmalara benzer çalışmalarımızdır.

Alaplı Zonguldak İl merkezine 60 km,Ereğli İlçesine 14 km.,Düzce İline 54 km,Düzce İli Akçakoca İlçesine 26 km uzaklıkta Zonguldak'ın küçük ve şirin bir ilçesidir.Bugün itibari ile 18.000'i geçen nüfusa sahiptir.1 adet kapalı dalgakıranlı bir limana sahiptir.

Her yıl Temmuz aylarında Alaplı Fındık Tanıtım ve Kültür Festivaline ev sahipliği yapan şehirde sanayi ve turizm adına pek gelişim gözükmemektedir.Alaplı-Akçakoca arasına ilerleyen yıllar içerisinde yapılması planlanan terseneler bölgesi şehrin ekonomik gücüne katkı yapacağı ve istihdamı sağlayacağı hiç süphesizdir.

Diğer Başlıklar:

Zonguldak-Eski Fotoğraflar

Zonguldak-Ereğli Eski Fotoğraflar

Zonguldak-Ereğli- Dünden Bugüne Fotoğraflar 
Alaplı çarşı merkezinden bir görünüm.Minaresi gözüken cami Alaplı Merkez Ulu Camiidir.Sağda görülen küçük mavi bina Alaplı Belediyesi Otobüs Durağının eski yeri.Çarşıda insanların gezdiği görülmektedir.Fotoğrafın tarihi hakkında bilgi sahibi değilim.


Fotoğrafda Alaplı karpostalı görülüyor.Havadan çekildiği mevcuttur.Alaplı çayının şehir merkezinden geçtiği görülüyor.Havanın kapalı olduğu bir gün tercih edilmiş.

En son Ümit Gürbüz tarafından Cmt 16 Nis 2011, 01:42 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


Ümit Gürbüz
7 yıl önce - Cum 29 Tem 2011, 01:19

Eski yıllarda çarşı merkezinde bulunan Kadınlar Pazarından bir görünüm..


 


Misafir 81a

2 yıl önce - Prş 10 Mar 2016, 16:47

Allah razı olsun sizlerden beni çocukluğuma götürdünüz.cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler