Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
merveizmist
11 yıl önce - Cmt 23 Eyl 2006, 10:53

2 yıl önce ayrıldım ben de İzmir'den. İstanbul'a gittiğim için şanslı olduğumu düşünüyordum çünkü yeryüzünde İzmir'i aratmayacak tek şehrin İstanbul olduğuna inanırdım. "inanırdım" çünkü artık öyle bir şehir olmadığını anlamış bulunuyorum. Nedir bu nasıl bir duygudur anlayamıyorum. İlk yılımızda sürekli özlem doluydum ve İzmir'li bir diğer arkadaşım -ki Engin olur kendisi- anlamıyordu beni. Ama 2. yılımızda o da anladı ki İzmir özlemi bir başka oluyor. Neyi özlüyorduk?
İnsanların sıcaklığını, tenimizi yakan güneşi, sahilde bisiklete binmeyi, balkonda kahvaltı yapıp akşamüstü 5 çayımızı yine balkonda içmeyi, Bostanlı sahilde çimlere uzanmayı, Yasemin Cafe'de oturup körfezi karşımıza alıp çayımızı yudumlamayı, Şevki'de kumru yemeyi, Karşıyaka'dan vapura binip Alsancak'a gitmeyi, Kıbrıs Şehirleri Caddesini, Viran Gönüller'de sıcak çikolata içmeyi, Konak Meydanını, rahatça dolaşabilmeyi, sabahları "gevrek, boyoooz" diye bir sesle uyanmayı ve kahvaltıda boyoz yiyebilmeyi... Ailemle beraber İzmirde kucaklıyor her dönüşümde sanki, bir parçam olmuş haberim yok..
Şimdi ise Torino'dayım. Eskisi gibi "hadi bir çılgınlık yapalım Engin" deyip ilk bulduğumuz İzmir otobüsüne atlama lüksümüz de yok  Ve asıl özlemi şimdi yaşıyorum işte.

İzmir! Özlettin yine kendini!

barışizmir
11 yıl önce - Pts 02 Ekm 2006, 04:18
sesler,kokular,renkler..

Öncelikle herkese iyi sabahlar..

Yazılanları okuduktan sonra çok da yalnız olmadığımı gördüm ve bir nebze de olsa teselli buldum
3 yıldır İstanbul'dayım ;
Yıllık izinlerimi saymazsanız, her sabah, "gevreeeeeek.. boyooooooooooozzzz" sesini arıyor kulaklarım, yaz mevsimlerinde ağız tadıyla börülce ve enginar tatmak istiyor damağım,cüzdanımda duran kent kartımın serzenişlerini duyuyorum kadıköy den her vapura binişimde..İmbat arıyor tenim,işe giderken 35 plakalı araba arıyor gözlerim...Bunlar ruhumun bedenime küçük yansımaları; ruhumdaki İzmir özlemini ,İzmir Aşk'ını anlatmaya ise bedenim,duyu organlarım yetemiyor maalesef...Şu an bunları yazarken bile ellerim titriyor ; diyorum ya bedenim yetmiyor..
İzmir'im den uzakta herşey yabancı geliyor, içime sinmiyor en tatlı gelmesi gereken anlar bile..
İzmir özledim seni, gözümde tütüyorsun...

Saygılar,sevgiler...

nil367
11 yıl önce - Pts 02 Ekm 2006, 20:46

5 yıl oldu izmirden ayrıldım başka bir şehre yerleştim.ama her gü dahada özlüyorum.her yer hatıralarla dolu.bir arkadaşım vardı  her gün ( oda izmirliydi ve çok özlerdi ) arardım  dinletirdim caddedeki sesleri.şimdi bende çooooooooook özlüyorum

Armağan Örki
10 yıl önce - Pts 01 Oca 2007, 16:35

Bu yıl üniversite okumak için ayrıldım İzmir'den, tatillerde gelsem de gene çok özlüyorum. izmirin yeri apayrı kuşkusuz...

erkmen se

10 yıl önce - Pts 01 Oca 2007, 16:48

Büyüdüğüm,ilk gençliğimi yaşadığım şehir; İzmir'liyim,Karşıyakalıyım.Oradaki düzenimi de değiştiremiyorum.Her ne kadar İstanbul'da yaşasam da her fırsat buldukça İzmir'e atıyorum kapağı...Orda dinleniyorum,tükenmeyen  her gün yenisi keşfedilen antik,ilkçağ ,ortaçağ yerleşimlerini geziyorum.O kolay kolay yozlaşmayan Uygar,Çağdaş toplum yapısı da beni çok etkiliyor,kuşkusuz.

halilizm35

10 yıl önce - Çrş 07 Mar 2007, 09:45

konyada okurken 35 plakalı araçları gördükçe sevinirdim bi parçamın orda kaldığı çok belliydi ama neyseki artık izmirdeyim. bu seferde okulu, orda yaşadıklarım günleri özlüyorum ve nedense izmiri nadasa bırakılmış tarla gibi görüyorum  

AbidinT
10 yıl önce - Çrş 18 Nis 2007, 15:58

Ben de Denizlideyim sitede İzmir'in fotoğraflarına bakarken içim gidiyor keşke ben de orda olabilsem diyorum (Cuma ordayım nasipse        )

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet