Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
AgaH
11 yıl önce - Çrş 18 Nis 2007, 15:13
ÇNK » Çanakkale Toplu Taşıma Araçlarında 'Paracard' Kullanılmasına BaşlandıÇanakkale'de toplu taşıma araçlarında 'Paracard' kullanımına başlandı. Garanti Ödeme Sistemleri Genel Müdürü Mehmet Sezgin, uygulamanın Avrupa'da ve Türkiye'de ilk olduğunu açıkladı.

Sezgin, Garanti Bankası ve Kentkart işbirliği ve Çanakkale Belediyesi'nin desteğiyle başlatılan uygulamada, "Avrupa'da ilk kez Garanti Bankası tarafından uygulamaya sokulan bu sistemle, Paracard sahipleri, bilet satın almak zorunda kalmadan, kartlarını şehiriçi ulaşımında kullanabilecek, ulaşım masraflarını ay sonu hesap hareketlerinden takip edebilecektir" dedi.

Sistemin Paracard kullanıcılarını bozuk para taşıma, sıra bekleme gibi zahmetlerden kurtarırken, bilet unutma derdine de son vereceğini söyleyen Sezgin, "Çanakkale'de başlatılan bu uygulama Türkiye'de bir ilk. Zaman içinde uygulamaya, öncelikle Bonus Trink olmak üzere tüm kredi kartlarımızı dahil edeceğiz. Kısa bir süre sonra, altyapısını kurduğumuz sistemden diğer bankaların kart sahipleri de yararlanabilecektir" diye konuştu.

MasterCard Güneydoğu Avrupa Müdürü Özlem İmece de, Çanakkale'de bir ilki gerçekleştirdiklerini, amaçlarının bu uygulamayı Türkiye'nin diğer illerine de taşımak olduğunu belirtti.

İmece, "Ödeme sistemlerinin ulaşım ağı ile entegre olması, kart kullanıcıları, bankalar ve belediyeler açısından büyük fayda sağlıyor. MasterCard'ın tüm dünyada başlattığı ve ülkemizde de Garanti Bankası ve Çanakkale Belediyesi'nin öncülük ettiği bu akımın tüm şehirlerde yayılması için, çalışmalara devam ediyoruz" dedi.

Cnntürk


cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara