Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
erkmen se

13 yıl önce - Pzr 05 Ksm 2006, 00:45
Ankara'da görkemli Cumhuriyet mitingi


Görkemli Cumhuriyet mitingi

Onbinlerce yurttaş Ankara'ya aktı
Sivil toplum örgtülerinin düzenlediği Cumhuriyet İçin Halk Yürüyüşü Ankara Tandoğan Meydanı'nda gerçekleşti. Mintinge on binlerce kişi katıldı. Mitingde konuşan gazeteci Tuncay Özkan, "Türkiye'yi gericiliğe ve emperyalizme teslim etmeyeceklerini" söyledi.

Yürüyüş ve Tandoğan Meydanı'nda yapılacak miting için Ankara dışından gelen onbinlerce katılımcı, Atatürk Kültür merkezi (AKM) önünde erken saatlerden itibaren toplanmaya başladılar.

Yürüyüş kortejinin oluşturulmasının ardından katılımcılar, Tandoğan Meydanı'na gitmek üzere yürüyüşe geçtiler.
Türk bayrakları ve Atatürk posterleri taşıyan katılımcılar, "Türkiye laiktir, laik kalacak", "Tam bağımsız Türkiye" şeklinde sloganlar attılar.

Yürüyüş ve miting dolayısıyla Tandoğan Meydanı'na açılan tüm ve sokak ve yollar trafiğe kapatıldı. Yürüyüşe katılanlar, Tandoğan Orduevi önünde oluşturulan polis noktasında tek tek aranarak, alana geçmelerine izin verildi.

Kortejin, Meydanda yerini almasından sonra mitinge başlanacak.

Mitingin ardından katılımcılar, Anıtkabir'i ziyaret ettiler. Cumhuriyet Kadınları Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Atatürkçü Düşünce Derneği başta olmak üzere bazı siyasi partiler ile çok sayıda sivil toplum örgütleri yürüyüşe katıldı.Mitingde ADD Genel Başkanı E. Org. Şener Eruygur, Türkan Saylan ve gazeteci Tuncay Özkan birer konuşma yaptı. Jandarma eski Genel Komutanı Şener Eruygur konuşmasında, cumhurbaşkanlığı makamının işgal edilmek istendiğini belirterek, buna izin vermeyeceklerini söyledi.
Kanalturk.com 4 kasım 2006

Cumhuriyet için halk yürüyüşü

Cumhuriyet Kadınları Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Atatürkçü Düşünce Derneği öncülüğünde düzenlenen
''Cumhuriyetimiz İçin Halk Yürüyüşü'', Tandoğan Meydanı'ndaki mitingle sona erdi.

Miting, cumhuriyet ve demokrasi şehitleri için saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı okunmasından sonra başladı.
Cumhuriyet Kadınları Derneği Başkanı Şenal Sarıhan, mitingde yaptığı konuşmada, Türk milletinin kendi ülkesinde köle haline getirilmek istendiğini öne sürdü.

''Cumhuriyet kazanımları tek tek elden çıkarılıyor'' diyen Sarıhan, şunları kaydetti:

''Cumhuriyetimizin
kurumlarına silahlı baskınlar düzenleniyor. Ordumuz emperyalist çıkarların bekçisi yapılmak isteniyor. Ulusal bağımsızlığımızı,
devrimci cumhuriyetimizi savunmak için buradayız. Kadına esaret getiren uygulamalara karşı duracağız. İrticaya geçit vermeyeceğiz.''
Mitinge katılanlara, ''Kale içeriden fethediliyor. Bağımsız Türkiye kalesini teslim edecek miyiz?'' diye soran Sarıhan'a, meydandakiler ''hayır'' diye yanıt verdiler.

Sarıhan, bu gidişi dur demek zorunda olduklarını, aksi halde başka gidecekleri yer bulunmadığını dile getirdi.

Farklılıkları zenginlik sayarak yeni Haçlı Seferleri'ne karşı ülkenin korunması gerektiğini ifade eden Sarıhan, ''Bizi birbirimize düşürme halleri
gerçekleşmeyecek'' diye konuştu.Cumhuriyeti kararlılıkla savunacaklarını vurgulayan Sarıhan, ''Tandoğan'da, Cumhuriyetin güneşinin yeniden doğmasını sağlayacağız. Devrimci cumhuriyet ilelebet yaşayacak. Bugün seferberlik, Cumhuriyet için ayağa kalkma günüdür'' dedi.


Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkanı Şener Eruygur da ''cumhurbaşkanlığını işgal planları yapıldığını'' savundu.
Türk Silahlı Kuvvetlerinin saygınlığına yönelik çabaların arttığını ifade eden Eruygur, Öğrenim Birliği Yasası'nın ihlal edildiğini, Atatürk ve Cumhuriyet karşıtı nesiller yetiştirilmeye çalışıldığını öne sürdü.

Güvenlik ihtiyacının farklılığı dikkate alınmadan ABD ile stratejik ortaklık girişiminden medet umulduğunu dile getiren Eruygur, Türkiye'nin, ABD'nin aldatıcı politikalarına alet edildiğini iddia etti. Eruygur, şöyle konuştu:''Bazı belediye başkanları, Türk milletinin bütünlüğüne saldırma cüreti
gösteriyor. Bunu, özgürlükler adına seyrediyorlar. Türklüğe, Türk milletine hakaret marifet sayılıyor, görmezden geliniyor.

Olana bitene seyirci kalma anlayışı terk edilmelidir. AB'ye girmek gibi boş hayaller uğruna laik cumhuriyetin yıkılması istenmektedir. Yoktan devlet
yarattık, bunu küçük oyunlarla geri vermeyeceğiz.Atatürk'ün aydınlık yolundan başka yollar çıkmaz sokaktır. Uygarlık ve gönenç, Atatürk yolunun sonunda yakalanacaktır.''Eruygur, konuşmasını, ''Ne mutlu Türküm'' sözüyle bitirdi.

''CUMHURİYETİN TEMELİ SAĞLAM''

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Genel Başkanı Türkan Saylan ise cumhuriyetin ve laikliğin bekçisi olduklarını belirterek, hukuktan, devrim
yasalarından, Cumhuriyetten, laiklikten taviz vermeyeceklerini söyledi.''Çağdaş bir Cumhurbaşkanı, Çankaya'da laiklik istiyoruz'' diyen Saylan, şöyle konuştu:

''Cumhuriyetin temeli sağlamdır. Kimse bunu bozacağını düşünüp aklına getirmesin. Kimse laik düzenden ödün vermeyecektir. Kimse bizden bunu beklemesin. Bu ülke irticanın eline düşmeyecek. Cumhuriyetin 83. yılında artık aşiret, tarikat düzeni istemiyoruz.Kimse 'bu ülke sessiz, istediğimizi yaparız' diye düşünmesin. Kimse 'ne olacak bu memleketin hali' demesin. Bu memleket çağdaş, laik, demokratik devlet olarak sonsuza kadar yaşayacak. Bu ülkenin 1 milim bile geriye gitmesine izin vermeyiz. Çünkü biz Atatürk'ün çocuklarıyız.''

Gazeteci Şükran Soner de medyayı eleştirerek, ''Bizi fark ettirmeden tehlikeye alıştırmak istiyorlar. Bunu kırmak zorundayız'' dedi.Sandığı oyun değil, halkın gerçek iradesi haline getirmek gerektiğini dile
getiren Soner, siyasi parti, sendika ve sivil toplum örgüterinin, asıl kimliklerine dönmeye zorlanmasına ihtiyaç olduğunu dile getirdi.
Gazeteci-Yazar Tuncay Özkan ise ''Devletimizi, cumhuriyetimizi çalmak istiyorlar. Çaldırmayacağız, kirlettirmeyeceğiz'' dedi.

Cumhurbaşkanlığı seçiminden önce sandığın halkın iradesinin önüne getirilmesini istediklerini söyleyen Özkan, ''Korkmasınlar gelsinler, boylarının ölçüsü görelim'' diye konuştu.

TÜRK BAYRAKLARI, ATATÜRK POSTERLERİ

Yürüyüş ve miting için çeşitli illerden gelen katılımcılar, Atatürk Kültür Merkezi önünde toplanarak, Ankara'dakiler ile birlikte Tandoğan Meydanı'na yürüdüler.Mitinge, bazı siyasi partiler, sendikalar, sivil toplum ve meslek örgütleri, üniversite öğrencileri destek verdi.Meydan büyük boy Türk Bayrakları ve Atatürk posterleri ile süslenirken, ses aracından sık sık 10. Yıl Marşı çalındı.

Türk bayrakları ve Atatürk posterleri taşıyan katılımcılar yürüyüş ve mitingte, laiklik lehinde sloganlar attılar.Bazı katılımcılar başlarına ''Atam izindeyiz'' yazılı bandajlar takarken, bazıları da çeşitli dövizler taşıdılar.

ANITKABİR'İ ZİYARET

Mitingin ardından katılımcılar, Anıtkabir'e yürüdüler. Ziyaretçilerin yanlarındaki pankart ve dövizler Anıtkabir'e alınmadı.
Şenal Sarıhan ve Şener Eruygur'un, tertip komitesi adına Atatürk'ün mozolesine çelenk koymasının ardından saygı duruşunda bulunuldu.
Sarıhan ve Eruygur, daha sonra Anıtkabir Özel Defterini imzaladılar. Sarıhan deftere şunları yazdı:

''Senin önderliğinde kurulan Cumhuriyetimizi, bağımsızlığımızı, ulusal varlıklarımızı, kültürümüzü, emperyalizme ve gericiliğe karşı savunmak için
ayaktayız.Kadın, erkek, çocuk, yaşlı bütün yurttaşlar, güzel yurdumuzda başı dik ve onurlu yaşamak için, Kurtuluş Savaşımızdaki, Kuvay-ı Milliyecilerin gösterdikleri azimle mücadele edeceğiz.
4 Kasım 2006 yürüyüşümüz ve mitingimiz, size ve mücadele arkadaşlarınıza olan şükranlarımızı ve eserinize sahip çıkmaya devam etmekteki kararlılığımızı ifade etmek içindir. Hepimiz, birinci görevimizin 'Türk bağımsızlığını ve Türk Cumhuriyeti'ni ilelebet korumak ve savunmak olduğunun bilincindeyiz. Söylevinizde de belirttiğiniz gibi 'Hiçbir ahval ve şerait' görevimizi yerine getirmemizi engelleyemeyecektir.
Dün en olumsuz koşullarda, ülkemizde doğurduğunuz güneşi batırmayacağımızı, bütün benliğimizle ifade ederiz.''

www.sabah.com 4-Kasım-2006
Cumhuriyeti onun değerlerini savunan,pırıl pırıl onbinlerce insan,genci ,yaşlısı,öğrencisi,işçisi,köylüsü Ankara'da Tandoğan'a ve sonra Anıtkabir'e Yürüdüler.Cumhuriyeti savunmak bir sorumluluk,;bayramdan bayrama değil,hergün aynı coşkuyu hissetmek ne güzel.


cinümit
13 yıl önce - Pzr 05 Ksm 2006, 00:56

bu ülkede yaşayıpta cumhuriyet için yürünüldüğünü görmek..5 sene önce duysam gülerdim.

arda84

13 yıl önce - Pzr 05 Ksm 2006, 01:01

Herşeye rağmen Cumhuriyet'e sahip çıkılması hele ki bu kadar coşkulu bir kalabalık tarafından olması çok güzel. Cumhuriyet Bayramı'nda Ankara'nın İstanbul'un yanında kutlamalarda çok sönük kaldığını üzülerek görmüştüm, çünkü sonuçta burası Cumhuriyetin başkenti, ülkenin kurulduğu kent ve insan daha bir farklılık, coşku bekliyor ancak bugünkü bu güzel Cumhuriyet yürüyüşü ile Ankara yine Cumhuriyet'in başkenti olduğunu gösterdi ve çok da güzeldi herşey.okamuk
12 yıl önce - Cmt 14 Nis 2007, 14:29
Benden size bazı resimler...
okamuk
12 yıl önce - Cmt 14 Nis 2007, 14:32

Tüm gözler bu mitingde
Cumhurbaşkanlığı adaylık sürecinin başlamasına iki gün kala yapılacak ‘Cumhuriyet Mitingi’ için binlerce kişi başkente geldi.

14.04.2007 12:25
TANDOĞAN MEYDANI DOLDU

Cumhuriyet mitingine katılan vatandaşlar, Tandoğan Meydanı’nı tamamen doldurdu. Ankara dışından gelen otobüslerin de park edildiği Hipodrom’da ise tıkanıklık yaşanması nedeniyle ses araçlarından sık sık uyarı anonsları yapılıyor. Miting alanında izdihama yol açmamak için kalabalık Tandoğan Meydanına bağlanan Beşevler ve Maltepe istikametindeki caddelere yönlendiriliyor.

Cumhuriyet mitingi sabah erken saatlerde başladı. Katılımcılar, Tandoğan Meydanı’nı tamamen doldurdu. Ankara dışından katılanların Hipodrom’dan meydana yürüyüşü ise sürüyor. Alanda yer açmak için ses araçlarından yapılan uyarılarla kalabalık yönlendirilmeye çalışılıyor.

Mitinge katılan hemen herkes elinde bir Türk bayrağı taşırken bazı pankartlar dikkat çekti. “Yaşasın Demokratik Laik Sosyal Hukuk Devleti”, “1920 Ruhu Yolumuzu Aydınlatıyor”, “Tehlikenin Farkındayız Buradayız”, “Demokrasi Gericiliğe Hoşgörü Değildir”, “İnançlara Saygılıyız İrticaya Hayır” pankartlarının açıldığı alanda, ses araçlarından 10. Yıl Marşı ve Ankara Marşı ile Memleketim şarkısı çalınıyor.

Mitingde yüzlerce metre uzunluğunda bir Türk bayrağı da açıldı. Bir ucu Hipordom’da olan bayrağın bir ucu da miting alanına ulaşıyor. Birçok ilden katılımın gözlendiği mitingde CHP Kadın ve Gençlik kolları tarafından Halk Göreve yazılı siyah pankart açıldı.

PANKART UYARISI

Mitingde ses aracındaki görevliler katılımcılar pankart uyarısında da bulundu. Uyarıda, “Bizim size verdiğimiz pankartlar dışındaki tüm pankartları lütfen kaldırın” denildi.

TANDOĞAN METRO DURAĞI KAPALI

AŞTİ- Dikimevi hattında çalışan Ankaray metrosunun Tandoğan durağı iptal edildi. Mitinge katılmak için alana metroyla gelmek isteyen Ankaralılar, Tandoğan durağında kapıların açılmaması nedeniyle yerine yakın duraklarda iniyor. Vatandaşlar duruma tepki gösterirken, trenlerde ve istasyonlarda sık sık Tandoğan durağının geçici olarak ve valilik emriyle iptal edildiği anonsları yapılıyor.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

Miting için Ankara Emniyet’i yoğun güvenlik önlemi aldı. İhtiyaç duyulması halinde jandarma birlikleri de takviye olarak hazır tutuluyor. Ayrıca miting alanının etrafındaki yüksek binalarda ise Özel Harekat Birliği’ne bağlı ekipler ile keskin nişancılar yerleştirildi. Tandoğan'da 10 bin polis görev yaparken, miting alanı 24 saat süreyle izleniyor. Miting için Emniyet Genel Müdürlüğü’nden bin 500, yakın illerden de aynı miktarda polis takviye edildi

BAYKAL MİTİNGE TORUNUYLA KATILIYOR  

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal sabah erken saatlerde başlayan Cumhuriyet mitingine torunu Mehmet ile katılacak.

Cumhuriyet mitingi sabah erken saatlerde başladı. Katılımcılar, Tandoğan Meydanı’nı tamamen doldurdu. Anamuhalefet lideri Baykal’ın torunuyla katılacağı mitingde vatandaşlar, pek çok sanatçıya da ilgi gösterdi. Mitinge katılan sanatçılar arasında Edip Akbayram, Tolga Çandar, Sümer Ezgü ve çok sayıda tiyatrocu yer aldı.

“NE POSTAL NE TAKUNYA CUMHURUNDUR ÇANKAYA”

Düzenleme komitesi “Bizim size verdiğimiz pankartlar dışındaki tüm pankartları lütfen kaldırın” uyarısında bulunurken, alandaki üniversite öğrencilerinin taşıdığı “Ne Postal Ne Takunya, Cumhurundur Çankaya” pankartı dikkat çekti.

Tüm gözler Ankara Tandoğan Meydanı’nda.  Emniyet sıkı güvenlik önlemi aldı, ADD ’tahrik’ uyarısı yaptı.

Ankara bugün tarihi günlerinden birini yaşıyor. Cumhurbaşkanı adaylık sürecinin başlamasına iki gün kala yapılan Cumhuriyet Mitingi’ne katılanlar için Türkiye’nin dört bir yanından kaldırılan otobüsler dün akşam Ankara’ya doğru yola çıktı. Düzenleme Komitesi’nde yer alan dernekler, üyelerini provokasyonlara karşı uyarırken, miting için sesli duyuru yapılması engellendi, afişler tahrip edildi.

10’arlı sıralar oluşturuldu
ADD önderliğindeki 300’ü aşkın dernek, sendika, vakıf, kooperatif ve diğer demokratik kitle örgütünün destek verdiği miting, saat 11.00’de Tandoğan Meydanı’nda başlayacak. Ankara dışından gelen katılımcılar, sabah saatlerinde Atatürk Kültür Merkezi ve 19 Mayıs Stadyumu’nda toplanacak. Provokasyonları engellemek için yürüyüş gruplar halinde yapılacak. 10’ar kişilik sıralar oluşturulacak. Her gurup arasında ise 20 metre mesafe bırakılacak. Böylece gruplar arasına yabancıların sızarak provokasyon yapması engellenecek.

Şapka ve kurdelesiz gelmediler
Devrimlerin simgesi olması nedeniyle çok sayıda kadın mitinge şapka takarak katılacak. Kollara kırmızı kurdele, Atatürk rozeti ve kırmızı-beyaz şapkalar takılacak. Sadece Türk bayrakları ve Atatürk posterli olacak. Mitingin ardından saat 14.00’te Anıtkabir’e yürüyüş düzenlenecek. Mitinge katılan binlerce kişinin Anıtkabir’in avlusunu dolduracağı, ancak mozoleye çelenk koymak için bir komitenin oluşturulacağı belirtildi.

Gelemeyen evine bayrak assın
Anıtkabir’e giriş Aslanlı Yol’dan yapılacak. Pankart ve flamalar kapıda bırakılacak. STK’lar, e-mail zinciriyle Tandoğan’a gelemeyen vatandaşlara “Evlerinize Türk bayrağı asın” çağrısı yaptı.

Bu sloganlar atılacak
* Cumhuriyet için birleşin. Yarın çok geç olacak
* Vatan toprağı kutsaldır satılamaz
* Demokrasi gericiliğe hoşgörü değildir
* Vatanı olmayanın hakları yoktur
* 1923 ruhu yolumuzu aydınlatıyor
* Ulus devlete sahip çıkalım
* Ey Türk yurttaşı birinci görevin Türk bağımsızlığını, Türk Cumhuriyetini korumaktır
* Ülkeyi iç ve dış tehditlere teslim etmeyelim
* Tehlikenin de, gücümüzün de farkındayız
* Laik ve Bağımsız Türkiye
* Yaşasın Cumhuriyet
* Cumhuriyete sahip çıkalım
* Cumhuriyet devrimleri ve kurumları güvence altında olmalı.

İstanbul’a otobüs yetmedi
’Cumhuriyet Mitingi’ için İstanbul’da hazırlıklar günler öncesinde başlandı. Organizasyonun kusursuz yapılması için İstanbul 3 bölgeye ayrıldı. Birinci bölge olarak Anadolu Yakası kabul edildi. Haliç ile Boğaz arasındaki bölge ise 2. bölge oldu; Haliç ile Beylikdüzü arası ise 3. bölge olarak belirlendi. İstanbul 3. Bölge Sorumlusu Murat Demir İstanbul’dan saat 23 itibariyle Ankara’ya doğru hareket edildiğini ve sadece ADD tarafından 200 otobüs ayarlandığını söyledi: “ADD ile birlikte 300 sivil toplum örgütü de mitinge katıldığı için otobüs bulmakta zorlandık. Birçok vatandaş da Haydarpaşa’dan trenle gitti.”

300 bin kişi
Mitingin düzenleneceği Tandoğan Meydanı, normal koşullarda 80 bin kişi alıyor. Sıkışık yerleşilmesi durumunda bu sayı 130 bine kadar çıkıyor. Ancak katılımın 300 bin kişiyi aşacağı ve Tandoğan’a çıkan tüm caddelerin dolacağı düşünülüyor.

90 bin bayrak
ADD 40 bin bayrak ile 20 bin Atatürk posteri hazırlandı. DSP ise 50 bin bayrak yaptırdı. Ayrıca bayrak satıcıları dünden itibaren Tandoğan meydanında yer tutmaya başladı. Satıcılar bayrak ve posterlerin için 5-35 YTL arası fiyat biçecek.

10 bin polis
Emnİyet Genel Müdürlüğü alarma geçti, geniş güvenlik önlemleri alındı. 10 bin polis görev yapacak, helikopterler alanı havadan denetleyecek. Yüksek binalara keskin nişancılar yerleştirilecek. Miting alanı kameralarla da sürekli izlenecek.

DİSK, KESK TMMOB yok
Yönetimlerinde sol ağırlığı olan meslek örgütlerinden DİSK ve KESK’ten sonra TMMOB (Türk Mimar ve Mühendis Odaları Birliği) da mitinge katılmama kararı aldı. TMMOB Ankara Şubesi’nden yapılan açıklamada, “Şeriatçı zihniyetleri Cumhurbaşkanlığı makamında görmek istemiyoruz. Aynı şekilde Cumhurbaşkanlığı seçim sürecini fırsat bilip, askeri darbeye davet çıkartan yaklaşımlara karşı da sivil halk muhalefetinin yanında yer almayı, sorumluluğumuz olarak görüyoruz” dendi.

DAVUL ZURNA EŞLİĞİNDE HALAY ÇEKTİLER

Atatürkçü Düşünce Derneğinin (ADD) düzenlediği ''Cumhuriyetimize Sahip Çıkıyoruz'' mitingine katılmak üzere çeşitli illerden otobüslerle Ankara'ya gelenler, Atatürk Kültür Merkezi (AKM) önündeki meydanda toplanıyorlar.

Mitingin yapılacağı Tandoğan Meydanı'nda tertip komitesi tarafından son
düzenlemeler yapılırken, emniyet güçlerinin de geniş güvenlik önlemleri aldıkları dikkati çekti.

Mitinge katılacaklar, sabahın erken saatlerinde davul zurna eşliğinde halay
çektiler, seyyar satıcılardan aldıkları köfte, simit, çay, poğaça ve suyla
açlıklarını gidermeye çalıştılar.  Güvenlik önlemleri çerçevesinde, mitingin yapılacağı Tandoğan Meydanı'na açılan yollar saat 07.00'den itibaren trafiğe kapatıldı.

TANDOĞAN MEYDANI DOLMAYA BAŞLADI  

Cumhuriyet mitinginin yapılacağı Tandoğan Meydanı saat 09.00 itibariyle dolmaya başladı. Ankara dışından gelen katılımcılar, meydana doğru yürüyüşü sürdürüyor.

Cumhuriyet mitinginin yapılacağı Tandoğan Meydanı saat 09.00 itibariyle dolmaya başladı. Ankara dışından gelen katılımcılar, meydana doğru yürüyüşü sürdürüyor. Meydana kurulan ses düzeniyle sloganlar yönlendirilirken, başta Ankara'nın taşına bak ve 10. Yıl marşları çalınıyor. Alanı dolduran vatandaşların marşlara coşkuyla eşlik ettiği gözleniyor. Katılımcıların yakalarında kalpaklı Atatürk kokartı bulunması dikkat çekiyor.

Bu arada, Akköprü ve Atatürk Kültür Merkezi'nin bulunduğu alana Ankara dışından gelen otobüsler park edildi. Buradaki yoğun katılım nedeniyle yürüyüşün zaman zaman asadığı görüldü.

Ankara dışından gelen üniversite öğrencileri de gruplar halinde okullarının pankartlarıyla gruplar halinde slogan atarak yürüyor. Karadeniz Teknik Üniversitesi, 19 Mayıs Üniversitesi, Ege Üniversitesi'nden öğrenci vce akademisyenlerin katılımının yoğunluğu dikkat çekti. Yürüyüşçüler arasında az sayıda da olsa elinde Türk bayrağı bulunan türbanlı katılımcıların da yer aldığı görüldü.

Kızılay'dan Tandoğan'a giden Gazi Mustafa KemalBulvarı da tamamen trafiğe kapatıldı ve katılımcılar buralarda oluşturulan polis barikatlarında aranarak miting alanına alınıyor. Anıtkabir'e bağlanan Fevzi Çakmak Caddesi ve Gençlik Caddesi tamamen trafiğe kapatıldı. Bu bölgelernde de katılımcıların polis denetiminde yürüdükleri gözlendi.


konuralp61
12 yıl önce - Cmt 14 Nis 2007, 14:34

bazıları tırssada korksada sinirlensede onlara en güzel cevap mitinge yüzbinlerin hatta milyonların katılması oldu artık yüce milletim uyandı ve gerçeklerin farkında  

''Bu memleket, dünyanın beklemediği, asla ümit etmediği bir
müstesna mevcudiyetin yüksek tecellisine, yüksek sahne oldu. Bu
sahne 7 bin senelik, en aşağı bir Türk beşiğidir. Beşik tabiatın
rüzgarlarıyla sallandı. Beşiğin içindeki çocuk tabiatın
yağmurlarıyla yıkandı. O çocuk tabiatın şimşeklerinden,
yıldırımlarından, kasırgalarından evvela, korkar gibi oldu; sonra
onlara alıştı; onları tabiatın babası tanıdı onların oğlu oldu. Bir
gün o tabiat çocuğu tabiat oldu; şimşek, yıldırım, güneş oldu; Türk
oldu. Türk budur. Yıldırımdır. Kasırgadır, dünyayı aydınlatan
güneştir'' GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK


sipkag
12 yıl önce - Cmt 14 Nis 2007, 14:40
cumhuriyete sahip cık


Söze ne gerek fotoğraflar herşeyi anlatıyor.


(+)
ozanfus
12 yıl önce - Cmt 14 Nis 2007, 14:48

.
                                       


Alıntı:
* * * Bugün vatanımızda bir milli kudret varsa, o cereyan, felaketlerden ders alan ulusun kalp ve dimağından doğmuştur.

* * * Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu devam ettirecek sizlersiniz.

* * * Bir ulus, sımsıkı birbirine bağlı olmayı bildikçe yeryüzünde onu dağıtabilecek bir güç düşünülemez.

MUSTAFA KEMAL ATATURKtarihi bir miting...boyle bir seye hiçbir ulke sahit olmadı; kısaca ozetleyim

                                  NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!


Ayhan
12 yıl önce - Cmt 14 Nis 2007, 14:51

Diğer güncel başlıktan devam edebiliriz...

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=40019ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet