Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Şırnak - Haberler ve Sohbet


ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
fatih civelek
6 yıl önce - Cmt 14 Oca 2012, 05:00
Şırnak - Haberler ve Sohbet


Şırnak - Haberler ve SohbetUludere Sınır Kapısı Geliyor

Kaçakçılığı önlemek için Güneydoğu'ya yeni sınır kapıları kuruluyor // 11.01.2012 - 16:57

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, kaçakçılık faaliyetlerinin arttığı Güneydoğu Anadolu bölgesinde yeni sınır kapıları açacağını bildirdi. Bu kapılar arasında, Türk jetlerinin hatalı bombardımanı sonucu vefat eden 34 kişinin bulunduğu Uludere'nin de yer aldığını ifade eden Yazıcı, sınır ticaretinde hangi ürünlerin alım satımının yapılacağının belirleneceğini vurguladı. Sınır kapılarının, bölge halkının refahına ve önemli altyapı hizmetlerinin sunulmasına ciddi katkıda bulunacağının altını çizen Yazıcı, "Bu uygulamanın terörü zayıflatmaya yararlı olacağını düşünüyoruz." dedi


kaynak harita: http://www.neredennereye.com/images/turkiye/sirnak.jpg

"Şemdinli Derecik'te Bakanlar Kurulu kararı ile 28 Nisan 2011 tarihi itibariyle daimi kara ve hudut kapısı ila edilmiştir. Çukurca Üzümlü, İçişleri Bakanlığı'nın 25 Nisan tarihli onayı ile geçici kara hudut kapısı haline getirilmiştir. Yaşanan olaylar kapsamında, Sayın Başbakanımızın talimatıyla Uludere Gülyazı'yı da bu çalışmalara ekledik. Uludere Gülyazı'nın hudut kapısı ilan edilmesi için bakanlığımca İçişleri Bakanlığı'na bildirimde bulunulmuştur. 25-28 Aralık 2011 tarihlerinde Dohiuk ve Erbil'de gerçekleştirilen Türkiye Irak hudut kapıları Ortak Çalışma grubu 4. Toplantısı'nda, Üzümlü-Kani Masi (Hakkâri), Derecik-Shirvan, Mazin\ Khayruzuk(Hakkâri), Kara Hudut Kapılarına Türk tarafınca hazırlanan mutabakat zaptı taslağı Irak tarafına verilmiştir. Her üç kara hudut kapısının açılmasına yönelik Irak tarafıyla mutabakatın sağlanması için Dışişleri Bakanlığı nezdinde gerekli grişimler de bulunulmuş olup, bu konu da Irak tarafı ile yapılan görüşmelerimiz de devam etmektedir. Ayrıca her üç mahallin sınır ticaretinden yararlanmasına yönelik düzenleme yapılması için Ekonomi Bakanlığı'na bildirimde bulunulmuştur."

kaynak: http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=1228039& ...7564657265


Konuyla yakından alakalı wowturkey forumlarında mevcut geniş çaplı başlıklar:

* Uludere Kaymakamı Linç Ediliyordu
* Akaryakıt kaçakçıları F16'larımıza takıldı


Selim Kaplan_21

5 yıl önce - Sal 25 Hzr 2013, 23:36
Şırnak Havalimanı Temmuz'da Uçuşlara Açılıyor


Cizre-idil arasında yapımı devam eden Şırnak Havaalanı Limanı önümüzdeki ay sonunda uçuşlara açılması için çalışmalar, tamamlanmak üzere. Yıllık 500-600 bin yolcu kapasitesine sahip olacak havalimanı, bölgenin turizm ve ekonomisine de katkı sağlayacak.

Selim Kaplan_21

5 yıl önce - Çrş 26 Hzr 2013, 13:31
ŞÜ Mehmet Emin Acar Kampüsü'nün Altyapı Çalışmalarına Başlandı


Şırnak Üniversitesi (ŞÜ) Mehmet Emin Acar Kampüsünün temelinin kazılması ve altyapı çalışmalarına başlandığı bildirildi.

Çalışmaları yerinde inceleyen Rektör Prof. Dr. Ali Akmaz, yüklenici ortaklık firması koordinatörü Hasan Civar'dan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Akmaz, yaptığı açıklamada, firma yetkileri ile 14 mayıs tarihinde sözleşme imzaladıklarını ve yetkililerin kampüs inşaatının büyük bir kısmının 2014–2015 eğitim yılı için hazır olacağını taahhüt ettiğini söyledi.burak3531
5 yıl önce - Prş 27 Hzr 2013, 15:00

havaalanını sabırsızlılka bekliyoruz,eylülde ilk uçuşumu yapacağım

İlhan Ercek
5 yıl önce - Sal 19 Ksm 2013, 09:34

Van karayolu yapımını üstlenen özel bir firmaya ait, şehir merkezine 5 kilometre uzaklıktaki şantiyeyi basan silahlı 15 PKK’lı, çalışanlara bir süre örgüt propagandası yaptıktan sonra, 10 araç ve iş makinesini ateşe verip kaçtı.

http://fotogaleri.hurriyet.com.tr/galeridetay/756 ...raci-yaktiedemanşet

4 yıl önce - Cmt 01 Mar 2014, 21:28
Vali Hasan İpek Şırnaklılar Gazi, Kahraman Ünvanını Hak Ettiler


Vali Hasan İpek Şırnaklılar Gazi, Kahraman Ünvanını Hak EttilerŞırnak Valisi Hasan İpek, korucu başlarına verdiği yemekte, Kahramanmaraş ne kadar kahramansa, bence Şırnaklılar o kadar kahramandır.

Şırnak Valisi Hasan İpek, korucu başlarına verdiği yemekte, Kahramanmaraş ne kadar kahramansa, bence Şırnaklılar o kadar kahramandır. Gaziantep ne kadar gazi ise Şırnaklılar o kadar gazidir.Şırnaklılar gazi unvanını, kahraman unvanını hak etmişlerdir dedi, Şırnak Valisi Hasan İpek, il genelinde görev yapan 6 bin 600 korucunun 200 korucu başına bir yemek verdi. Yemeğe, Garnizon Komutanı ve 23′üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Ali Doğan İnce, 1′inci Jandarma Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Aytekin Şahin, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Sakaoğlu, kaymakamlar ve korucular katıldı. Vali Hasan İpek ve Tümgeneral İnce, masaları tek tek gezerek, korucularla sohbet etti. Şırnak Şehit Yakınları ve Gaziler Derneği Başkanı Mehmet Güngör, terörle mücadelede Şırnak’ta 350 şehit verildiğini ve 500 gazinin bulunduğunu belirtti. Vali Hasan İpek, şunları söyledi Bizler Şırnaklı olarak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmakta gurur duyan ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak için Lawrencei, bu topraklardan kovan çok değerli Şırnalıklı dedelerimizin ve Şırnaklı büyüklerimizin çocuklarıyız. Türkiye tarihinde eksik olan bir şey var. Ben şunu söylüyorum Şırnak Valisi olarak, inşallah bu hikayeler bu tarihi gerçekler tüm Türkiye tarafından bilinir. Ben şunu söylemek istiyorum. Şırnaklılar, Cizreliler, İdililer Beytüşşebaplılar, Uludereliler,Güçlükonaklılar tüm Şırnak içerisinde yaşayan insanlar Kahramanmaraş ne kadar kahramansa, bence Şırnaklılar o kadar kahramandır. Gaziantep ne kadar gazi ise Şırnaklılar o kadar gazidir. 1917′de yaptıkları bu çalışma ile birlikte bunlar bunu hak etmiştir. Çok yakın tarihimizde bu memleketimizin bölünmemesi için o zamanki Lawrence şimdiki Lawrence’in çocuklarına bu memleketi teslim etmemek için 350 tane şehit vermiştir. Bu Şırnaklılar bu gün itibarıyla da sizlerin yaptıklarıyla da Şırnaklılar gazi unvanını, kahraman unvanını hak etmişlerdir. Vali İpek, Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde ve inisiyatifinde büyük bir politik ve siyasi risk alarak çözüm sürecini başlattığını belirterek, Bundan rahatsız olanlar var. Şırnaklıların Lawrence’in çocuklarına, Şırnaklıların 1917 yılında yaptığı gibi biz İngilizlerle, İsraillilerle biz uluslararası lobilerle olmak istemiyoruz. Türklerle ve Müslümanlarla beraber olmak istiyoruz dedirtmek için çözüm süreci var. İnşallah çözüm süreci başarıya ulaşacak bu kan bu çatışmalar duracaktır. Çözüm sürecinin sonucunu göreceksiniz. Hepimiz birlikte bu ülkede huzur ve refah içerisinde yaşayacağız.Türkiye Cumhuriyeti büyük bir devlettir. Türkiye Cumhuriyeti devleti vefalı bir devlettir. Bundan önce verilmiş mücadelenin bu çatışmaların bu canların kesinlikle unutulamayacağını ve sizlerin kesinlikle unutulmayacağınızı bilmenizi isterim dedi.


http://www.reklam_link.com/guncel/vali-hasan-ipek-s ...tiler.html


Mert Karakoyun

2 yıl önce - Pzr 03 Oca 2016, 00:39

Şırnak valisi dalga mı geçmişcevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET