Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Akın Alan
10 yıl önce - Pzr 25 Mar 2007, 17:02

Stadyum projesi kapsamında yıkılacak olan Atatürk Lisesi buraya taşınması planlanıyor.

ersindonmez

10 yıl önce - Pzr 25 Mar 2007, 18:46

Atatürk Lisesi o tarihi ve güzel bina yıkılacak mı?Hani stadyum Buttim'in arkasına yapılacaktı.

Akın Alan
10 yıl önce - Pzr 25 Mar 2007, 18:52

Stadyum Buttimin oraya yapılacak.

Mevcut stadyumdan Parkın ipekiş kapısına kadar yıkılacak.Çıkan arazi satılacak.Satılan arazi karşılığında

Bursaspor'a 100 Milyon Dolar

Belediye'ye 100 Milyon Dolar

Ve yaklaşık 100 Milyon Dolarlık Stadyum+Kapalı Spor Salonu vs. Buttimin oraya yapılacak...

Yani en az 300 Milyon dolarlık bir satış bekleniyor.

baharyeli
10 yıl önce - Pts 26 Mar 2007, 10:54

canım kentim nihayet layık olduğu projelere kavuşacak...merinos alanına yapılacak olan lise binasının projesi bile güzel.hayata geçirildiğinde çok göz kamaştırıcı olacağına eminim.verdiğiniz bilgiler şehir planlamacılığı adına güzel olduğu kadar biz Bursa'lılar içinde çok sevindirici gelişmeler.teşekkürler.

hakanda
10 yıl önce - Sal 03 Nis 2007, 00:21

Bildiğim kadarıyla Bursa Atatürk Lisesi Anadolu lisesi olduğundan bu bölgede düz lise ihtiyacı oluştu. Bu lise bu ihtiyaç gözetilerek yapılıyor. Atatürk Lisesine de dokunabileceklerini pek sanmıyorum. Orası ayrı bir değere sahip. Tamam binası eskidi, merkezde kaldı bahaneler üretebiliriz ama merkez de bulunan ve birçok bursalının okuduğu okula dokunmasalar çok iyi olur. Altıparmakta bazı esnaflarla konuşun. Derlerki hep biz diktik o ağaçları. Duygusal bir önemi var!!!

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet