Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bülent
10 yıl önce - Cum 30 Mar 2007, 17:18
Microsoft, İzmirli Devbiz'i aldı

Devbiz 2001'de İzmir'de iki elektronik mühendisinin kurduğu bir yazılım firması ve dünyada 4 milyar dolarlık bir pazarı oluşturan 'yazılım bileşenleri' alanında faaliyet gösteriyor. Özellikle 'TeamPlain Web Access' ürününün Microsoft'un dikkatini çekmiş ve bundan böyle Microsoft bünyesinde bir şirket olarak teknoloji geliştirmeye devam edecekmiş.

Alıntı:
Yazılım devine yazılım sattılar
Microsoft, İzmirli Devbiz'i aldı

Microsoft, iki arkadaşın kurduğu yazılım şirketi Devbiz'i satın aldı. Şirket, bir yıl önce geliştirdiği web tabanlı programla dikkatleri üzerine çekti

Piyasa büyüklüğü 270 milyar doları bulan yazılım devi Microsoft, 2001'de İzmir'de iki elektronik mühendisinin kurduğu 'Devbiz' isimli yazılım firmasını satın aldı. Tamamen Microsoft'un Redmond'daki merkezinin yürüttüğü satın almanın değeri konusunda her iki taraftan da bir açıklama gelmedi.

Haberin devamı bu adreste:
http://www.milliyet.com.tr/2007/03/30/ekonomi/axeko02.html

berent
10 yıl önce - Cum 30 Mar 2007, 22:38

Bravo şak şak şak.  Şirketi kuranlar İzmir'li alan da dünya devi Microsoft. Nasıl iftihar ettim ve gurur duydum epey de pay çıkardım kendime anlatamam. Şak şak şak şak şak.  

H.İ.Murat ÇELİK
10 yıl önce - Cmt 31 Mar 2007, 18:42

İzmirli bu iki arkadaşımıza sonsuz tebrikler. Başarılarının altında yatan İzmir'e ait iki önemli özellik var:

1- İzmir'in insan kaynakları potansiyeli
2- İzmir'in Bilgi ve Teknoloji Sektörü konusundaki potansiyeli

İzmir olarak, bu iki potansiyeli kullanıp bir sıçrama yapmamızın zamanı geldi artık.

İzmir'in yükselen sektörü Bilgi ve İletişim Teknolojileri'dir. İzmir'de insan kaynağı, iklim, coğrafya altyapısı bunun için fazlasıyla uygundur. Ayrıca var olan Teknoloji Geliştirme Bölgemiz bu sektöre yapılacak yatırımlar için hazır beklemektedir.

İzmirlilerin potansiyeli bir an önce görmeleri ve değerlendirmeleri gerekmektedir.

mehmet emin

10 yıl önce - Cmt 31 Mar 2007, 19:18

yazık olmuş, keşke satılmasaydı, özsermayemiz olarak kalsaydı

Cemkacan

10 yıl önce - Pzr 01 Nis 2007, 00:16

Hakan Eskici ile uzun süre aynı apartmanda oturdum.. Çok başarılı olacağı çocukluğundan bellliydi.

ÇOK ÇOK ÇOK TEBRİK EDER  .. Başarılarının Devamını dilerim    

halilizm35

10 yıl önce - Pzr 01 Nis 2007, 03:40

tebrik ediyorum çok güzel bi haber bu
çalıştıkları yeri ben de biliyorum tekrar tebrikler

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet