Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Aydinsert
14 yıl önce - Prş 26 Şub 2004, 16:45

AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mimar Dr. Kadir Topbaş, seçildiği takdirde Recep Tayyip Erdoğan döneminde konan içki yasağıyla ilgili bir orta yol bulacaklarını söyledi. Topbaş, "Biz geçmişte hatalar yaptık. Şimdi onların faturasını ağır ödüyoruz" dedi.

sipahi
14 yıl önce - Prş 26 Şub 2004, 16:49

Vaad etmek le mal mi tükenir!

Aydinsert
14 yıl önce - Prş 26 Şub 2004, 17:14

buda sayın ER in başka bir vaadi
Ak Parti Eminönü Belediye Başkan Adayı Er’in yaklaşık 6 aydır kendisiyle birlikte çalışan proje grubu tarafından geliştirilen bir diğer çözümü ise “bekar odaları”yla ilgili… Özellikle de Süleymaniye ve Küçükpazar semtlerinde yoğun olarak bekar odalarının bulunduğu bilgisini veren Nevzat Er, kaçak yabancı işçilerin de burada çok sağlıksız koşullarda yaşadıklarına işaret etti. Bekar odalarının sadece bir asayiş olgusuyla değerlendirilemeyeceğini dile getiren Eminönü Belediye Başkan Adayı Er, öncelikle bekar odalarının insanca yaşanabilir mekanlar haline getirilmesi gerektiğine dikkat çekti.
Anadolu’nun çeşitli yörelerinden gelen bu insanların burada yaşamaya mecbur kaldığının unutulmaması gerektiğini vurgulayan Nevzat Er, “İMÇ blokları gibi, tarihi dokuyu bozmadan, sadece bekarların yaşayabileceği çok daha rahat ve sıhhi mekanlar kurulmasını sağlayabiliriz. Böylece hem insanların daha sağlıklı ortamlarda yaşaması sağlanır, hem de bu insanların kolayca sürüklenebileceği suç odaklarından uzak kalmaları mümkün olur” şeklinde konuştu.
Belediye Başkanı seçildiği takdirde, merkezi idarenin desteği ve önerileriyle ilçenin bu iki önemli sorunu için acil bir şekilde çözüm sunacaklarını kaydeden Nevzat Er, “medeniyetin beşiği Eminönü’nü, medeni bir şekilde yöneteceklerini” söylediKerem K
14 yıl önce - Prş 26 Şub 2004, 17:39

Alıntı:
eski binaların emlak vergilerini arttırmak çözüm değilki! çözüm gelir ve refah seviyesinin arttırılmasında yatıyor..o evlerin sahiplerine hep miras kalmış oralar..sonradan zengin olanlarda gidiyor bogazda yalı alıyor yada şehirden uzak yerlerde yaşıyor


Benim bahsettigim imkani olan ama onemsemeyip DASK bile yaptirmayanlar icin. Sanirim yanlis anlasilma oldu. Yoksa harabe duran, deprem olmasa da zamanla yikilmaya yuz tutmus binalar deprem tehditi olmadan da bu tur islemlere tutulmali...

Eger imkani olup da yapmayanlara bu tur ekstra maliyetler yuklenirse, bunlari odemek yerine bu ucretleri kendi mallari ugruna harcamayi tercih edeceklerdir.

Su karsi sirinevler, bagcilar 'in yarisi boyle apartmanlarla dolu... 3-4 kat imarli ama 5-6 katli apartmanlar!


Erdal
14 yıl önce - Prş 26 Şub 2004, 21:40

DYP adayı Alp’ten yüzer viyadük projesi

DYP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Vefik Alp’in ilk projesi, İstanbul’un trafik sorununu çözme iddiası taşıyor. Alp, bu sorunu Marmara denizini enine bölen bir geçişle çözmeyi düşünüyor. Alp “Pendik’ten geçip Yeşilköy’de bağlanan bir yol, yüzer viyadük olacak ve otuz kilometre uzunluğunda olacak” dedi. Alp’e göre 30 kilometrelik geçişin maliyeti 3 milyar doları bulacak.
İstanbul’u bir müzekente dönüştürmeyi hedefleyen Alp, Haliç’e bir sualtı otoparkı inşaa etmeyi düşünüyor. Alp’in projeleri arasında Tophane-Kabataş arasındaki gümrük antrepolarını kaldırmak da var. Ahmet Vefik Alp eğer gerekli izinler alınırsa, Selimiye kışlasını yedi yıldızlı bir otele dönüştürmeyi tasarlıyor.


Aydinsert
14 yıl önce - Cum 27 Şub 2004, 09:19

3 milyar dolarlık yol projesine sadece ohaa derim izninizle!!!
ama gümrük antrepolarının kaldırılmasını bende istiyorum..deniz yoluyla gelen turistlerin ilk gördükleri yer karaköyün depoları adamlar girişi böyleyse diğer yerleri nasıldır diye düşünmeden edemiyorlarBurç

14 yıl önce - Cum 27 Şub 2004, 12:06

yüzer viyadük projesinin amacını anlayamadım ben.
Pendik'ten Yeşilköy'e kaç kişi gidiyor?
Ve de arada deniz varken yola ne gerek var??


Aydinsert
14 yıl önce - Cum 27 Şub 2004, 12:19

HEP VAAT DEĞİLYA BİRAZDA İCRAAT YAZALIM BUNLARDA OLUYOR İSTANBULDA:

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin ihale ettiği ancak ihaleyi alan firmalara 4 aydır para ödemediği için Kadıköy de yarım bıraktığı yol ve asfalt çalışmalarını Kadıköy Belediyesi tamamlamaya başladı. Kadıköy Belediyesi, broşür bastırarak, yarım kalan çalışmaları tamamlayacağını belirterek, Gürtuna'nın yarım bıraktığı işler için Kadıköylülerden özür diledi.
Başta Bağdat Caddesi olmak üzere, Acıbadem, Hasanpaşa ve Bahariye Caddelerinde bir yıl önce asfalt ve yol yapım çalışmaları yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, müteahhit firmalara 4 aydır para ödeyemeyince Kadıköy deki çalışmalar yarım kaldı. Büyükşehir Belediyesi ve müteahhit firmalarla sürekli görüşmeler yaparak, çalışmaların tamamlanmasını isteyen Kadıköy Belediye Başkanı, müteahhit firmaların Bağdat Caddesi'nden paralarını alamadığı için ekiplerini çekmesi üzerine dün kendi işçileriyle Bağdat Caddesi'nde yol ve asfalt çalışmalarını tamamlamaya başladı


Aydinsert
14 yıl önce - Pts 01 Mar 2004, 12:55

AKP gaziosmanpaşa belediye başkan adayının vaatleri:
*içme suyu havzası özelliğini yitiren Alibeyköy barajının bir kısmına Türkiye’nin en büyük safari parkı yapıcakmış!Geriye kalan binlerce dönümlük alana ak kent toplu konut projesi uygulanacakmış!
*Sultançifliği cebeci bölgesinde, Alibeyköy baraj gölü kıyısında ilçenin tarihi ve coğrafi yapısı göz önüne alınarak bir balkan üniversitesi kurulacakmış!
*Tem otoyoluna bağlantısı nedeniyle kolay ulaşıma sahip karayolları mahallesi’ne özel sektör ortaklığı ile uluslararası kongre ve fuar merkezi yapılacaktır böylelikle 500 kişinin bir arada bulunabileceği bir toplantı merkezinin bile olmadığı İSTANBUL’un en büyük ilçesinin önemli bir eksikliği giderilmiş olacaktır.
*Yunus emre bulvarı başlangıcından yapılacak olan tem bağlantısı sayesinde, sanayi sitelerinin gelişmesi sağlanacak, ilçedeki üretime yönelik iş sektörlerine ürettiklerini satabilecekleri satış mağazaları açma konusunda belediyemiz gereken desteği sağlayacaktır. Fabrikalara, otoban ve ana yollardan kolay ulaşılabilir bağlantılar sağlanacak otopark sorunları çözülecek düzenlenecek etkinliklerle ilçe ve ilçe dışından insanların bu bölgelere gelerek, firma ve satış mağazalarını tanıması sağlanacakmış!!sayfa 2
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet