Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
serkancirak
12 yıl önce - Prş 16 Şub 2006, 20:18
Ankara Dünya Ticaret Merkezi ve Fuarı


--DÜNYA TİCARET MERKEZİ VE FUARI BAŞBAKAN’IN ONAYINI BEKLİYOR..

   Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Dünya Ticaret ve Fuar Merkezi’nin iki temelinin atılmasından sonra iki yıl gibi kısa bir sürede biteceğini belirtti.
  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Dünya Ticaret ve Fuar Merkezi’nin projesini Başbakan  Recep Tayip Erdoğan’a sunduğunu söyledi. Melih Gökçek, Başbakan’ın olur vermesi halinde en kısa süre içinde Dünya Ticaret ve Fuar Merkezi’nin temelini atacaklarını kaydederek iki yılda tamamlanacağını söyledi.
 Melih Gökçek, projeyi açıklayarak, Dünya Ticaret ve Fuar Merkezi’nin içinde 32 bin kişilik dev  stat,  3 tane  kapalı spor  salonu ve Ankara’nın en büyük alış-veriş merkezi, dev bir otel ve  iş merkezi projesi yapılayacağını ifade etti.

MERKEZ BÖLGEYİ DAHA DA CANLADIRACAK

   Dünya Fuar ve Ticaret Merkezi ile ilgili olarak Etimesgut Belediye Başkanı Serhat Kemal Yılmaz’da, merkezin bölgeye ve Ankara’ya büyük bir canlılık getireceğini belirterek, “Ortadoğu’nun en büyük merkezinin ilçemiz sınırları içinde yapılacak olması bizim için büyük bir kazançtır. Bölgemiz Türkiye’nin önde gelen firmalarına ev sahipliği yapacağından hem esnafımız hem vatandaşlarımız bu durumdan büyük yarar sağlayacaktır” dedi. Başkan Serhat Kemal Yılmaz, merkezin yapılması ile işsizlik konusunda büyük bir düşüş yaşanacağına da işaret ederek, merkezin aynı zamanda bir istihdam alanı olacağını vurguladı.

WWW.ankaradayim.com


farukaytac
12 yıl önce - Cmt 10 Hzr 2006, 20:21

Bence bu proje gerçekleşirse bana göreki şu anki projeler içinde en önemlisi olacak.

orhuncet
11 yıl önce - Çrş 28 Mar 2007, 18:52

Başkan Gökçek şeker fabrikası arazisine yapılacağından dolayı şeker fabrikası çalışanlarının açtığı dava sonucunda iptal edildiğini açıkladı.cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet