Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
iskender-fl
13 yıl önce - Sal 07 Arl 2004, 07:27

Men de çox azerice danışmışam, indi unutmuşam. Bakı yaxşı bir şeherdir. Azerice indi son on ilde daha çox Turkiye standard diyalektine yaxınlaştı , qardaş. Sen bu behsde ne deyirsen?

ANKARADA RUSİYA-TÜRKİYE SAZİŞLERİ İMZALANDI

Dünen Ankarada Türkiye ve Rusiya prezidentleri Ehmed Necdet Sezer ve Vladimir Putin iki ölke arasında dostluq ve terefdaşlığın derinleşdirilmesine dair birge beyanname imzalayıb. Sonra hökumetlerarası üç saziş (denizde erazi sularından kenarda baş veren insidentlerin qarşısının alınması, herbi-texniki emekdaşlıq zamanı hüquqların qarşılıqlı qorunması ve müdafie senayesi sahesinde emekdaşlıq zamanı elde olunan mexfi materialların qarşılıqlı qorunmasına dair) imzalanıb.

Bundan başqa, RF XİN Diplomatik Akademiyası ile Türkiye XİN Strateji Araşdırmalar Merkezi, “Qazprom” ve BOTAŞ şirketleri, hemçinin “Vneşekonombank”, “Roseksimbank” ve Türkiye “Eksimbank”ı arasında emekdaşlıq haqqında memorandumlar imzalanıb.
İmzalanma merasiminde Vladimir Putin bildirib ki, hemin senedler emekdaşlığın artan seviyyesini möhkemlendirir ve onun perspektivlerini müeyyen edir.
“Turan”

Galik

13 yıl önce - Sal 07 Arl 2004, 10:55

Men bu barede fikirleşiremki Türkiye düz addim elediki Rusyanin prezidentini ölkesine devet eledi, mence Türkiyenin Rusyayla yaxınlaşması çox yaxşi bir şeydi hemde onun üçün ki Türkiyenin Avropa Birliğinnen gözlediyide puça çıxa biler, o zamanda başga müttefiglere ehtiyac olacag, ondada Türkiyenin garşisina ilk gelen dövler Rusya ola biler! bele

Hüseyin

13 yıl önce - Sal 07 Arl 2004, 13:05

bu konusmalari okudukca okuyasim gelmistir

bercesto
11 yıl önce - Sal 27 Mar 2007, 18:50

Galik resimler icin tesekkurler,senin sayende resimlere bakarak anılarımızı tazelemis olduk,az mı gectik oyollardan. üniversiteyi orda okudum. Gercektende guzel bir sehir.Kopmak biraz zor oldu, ama fırsat buldukça gidiyorum...

sayfa 3
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler