Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1332
kamberiye
4 yıl önce - Pzr 29 Ksm 2015, 00:30

Son 4 gündür cereyan eden olaylar, aklıma aylar önce ziyaret ettiğim bir sitede geleceğe dair yazılmış bazı kehanetleri getirdi. Özellikle Rusya ile ilgili bölümler.

'Ahmet Hulusi’nin anlatımına göre Beykozlu Osman Akfırat Efendi: ' başlığının altındaki yazıya dikkatinizi çekmek isterim. Orada 'Türkiye hem Avrupa’dan dışlanmış, hem de NATO’dan çekilmiş olacak' şeklinde bir ibare var. Tamda bu uçak olayından sonra bazı Nato ülkelerinin Türkiyenin Nato'dan çıkartılmasını savunduğu bu günlerde, insan ister istemez acaba o günler geliyormu diyor:

http://gaybihaberleri.reklam_link.com.tr/2013/04/ucu ...urumu.html


zaferp

4 yıl önce - Pzr 29 Ksm 2015, 00:33

Bu koral bataryaları tam olarak ne? ve ne işe yarıyor? bilen biri varsa açıklayabilir mi? S- 300/400 lere karşı nasıl bir etkisi olabilir?altay_tr
4 yıl önce - Pzr 29 Ksm 2015, 00:46

Koral ed üretilmeye başlandı ancak et bölümü henüz seri üretime geçmedi diye biliyorum.. Bu 150 km'ye ulaşan bir jammer bu şekilde s-300 s-400 gibi hava savunma fuze sistemlerinin radarini köreltiyor. Ancak onlarda da Krasukha-4 var bu bizim sistemi baskilayabilir

Rus krizi aslında savunma projelerinin hızlanması için iyi de oldu eğer hisar a ve o, altay , güdümlü topçu roketlerini, gezgin projesi ile havadan havaya füzeleri uretebilseydik rusya bize nükleer atmayacagina göre bir eksiğimiz olmayacaktı


alim80
4 yıl önce - Pzr 29 Ksm 2015, 00:51

Alıntı:
havadan havaya füzeleri uretebilseydik rusya bize nükleer atmayacagina göre bir eksiğimiz olmayacaktı


Denizaltıları var bunun için. Zaten su nukleer işini bence abartiyoruz. O silahlar kullanmak için değil caydirilik için. Kullananlarda yanar cunku


Misafir 55f

4 yıl önce - Pzr 29 Ksm 2015, 01:05

Savunma Sanayi Müsteşarlığına Duyrulur:

Türkiye'nin acilen savunmasını garantiye alabilmek için minimum 1500 km menzilli füzeye, 100 tane Nükleer başlığa, iihtiyacı var.

Ancak bu iki silahıda Türkiye'nin sahip olması öyle çok kolay görünmüyor. Belki 15 yıl, belkide 30 yıla ihtiyacı olacak. Bu kadar uzun süreli tehdit altında yaşamak ve ülkenin menfaatlerini savunamamak Türkiye için asla kabuledilemez bir acıdır.

Bu yüzden 5 yıl gibi bir sürede bu sorunu kökünden halledecek bir önerim olacaktır.
Ülkelerin denizlerde uçak gemileri veya savaş gemileri vardır. İşte benim önerim tıpkı Uçak Gemisi gibi büyük bir SAVAŞ MAKİNASI yapmak olacaktır.

Türkiye'nin tüm teknik profesörleri bir araya gelip bir proje hazırlamalı ve uygulamalıdır.

Proje şu şekilde olmalıdır:
*Uzunluğu 500 metre, genişliği 100 metre 10 katlı olan bir kara savaş makinası. (jetlerin inip kalkacağı kadar uzunlukta)

*100 bin beygir gücünde motor,

*Bütün füzelere karşı zırhlı, füzelerin saldırılar karşısında hiç etkilenmeyen

*100 bin beygir gücünde motor,

*Bünyesinde Türkiye'nin sahip olduğu en uzun menzilli füzeleri fırlatılabilen,

*100 km çapında radar taraması yapabilen, (yüksek antenler) ayrıca daha uzun mesafeler için HİK uçaklarının sürekli çevresindeki tehditler hakkında bilgi aktarması, örneğin HİK uçakları karadenizin ortasında sürekli uçarak daha öteden bilgi aktarması, (ayrıca saldırılara karşı korumak için HİK uçaklarının etrafında jetlerin sürekli uçması gerekir. Sürekli uçabilmek içinde havadan sürekli ikmalleri gerekir.)

*Erzak deposuyla 3 ay düşman ülke sınırları içerisinde kalabilen,

*3 ay yetecek kadar yakıt deposu bulunan,

*Zorunlu hallerde tanker uçaklarla yakıt ikmali yapılabilen,

*Dünyadaki bütün ülkelere karşı taarruza geçebilecek oranda donanımlı olan,

*Nükleer saldırılara karşı 3 gün koruma sağlayabilen ve 3 gün içerisinde ilgili ülkeyi terkedebilen,

* 1000 personelli,

*3 ay savaşmaya yetecek kadar silah, füze depolayabilen.

* Gövdesinde 40 savaş uçağı ve 5 tank taşıyabilen.

*......vb teknik ve elektronik cihhazlarla donatılmış,

Bir Svaş Canavarına acilen ihtiyaç vardır.

Maliyeti 2-3 milyar lirayı bulacağını düşünüyorum. Ancak böyle bir Savaş Canavarına sahip olunduğunda artık kesin caydırıcı olacak ve taarruza geçmesine bile gerek kalmayacaktır.Misafir 2db

4 yıl önce - Pzr 29 Ksm 2015, 01:19

Kardeşim eğer yeterli patlayıcı varsa parçalanmayan hiç bir zırh yok dünyada bu kesin bilgi...tabiki en güçlü şekilde yapılmalı

Misafir 55f

4 yıl önce - Pzr 29 Ksm 2015, 02:08

1- Zaten savaş canavarı kendisini koruyacak donanımda olacak bunu belirttim, radarları, füzeleri ve diğer silah sistemleri ile aynı zamanda kendini koruyacaktır. Saldırıların %99'unu bu şekilde bertaraf edecektir.

2-Radar karıştırıcılarla kendi yerini tam belli etmeyecektir,

3-Zırhtan maksat olurki bütün korumaya rağmen beklenmedik bir yerden darbe gelirse veya füze ile vuramazsa zırh burada işlevini görecektir. Personelin bulunduğu kısım ile önemli kısımlar, yani silahların, füzelerin, yakıt deposunun 1 metrelik zırhla korunması sağlanacak. Günümüzdeki tankların zırhı 15-20 cm dir. 1 metrelik zırhı hem her füze delemez hemde delenlerde ancak 3-5 cm çapında delebilir, ama parçalayamaz doyaısı ile yine kullanıma devam eder. (Delinen kısım mühimmata veya yakıta etki edip patlamaması için zırhla depo arasında yeteri kadar mesefa bırakılması gerekir.

4-Muhtemel füze saldırılarında zarar görecek önemli parçaların yedekleri bulunacaktır. Özellikle füze saldırısında uçağın inip kalkacağı pist zarar görecektir. Pist parça şeklinde yerine gömme olacak ve örneğin 20 metre karelik zarar görmüş pistin kısmı, hemen yenisi ile değiştirilecektir.

Bu dört türlü güvenlik önlemi ile rahatlıkla düşman ülke içerisinde taarruz yapar. Şayet taarruz yapamayacak şekilde büyük hasar almış olursa hemen geri dönecektir. Buda binde bir ihtimaldir.


Misafir f21

4 yıl önce - Pzr 29 Ksm 2015, 02:12

100 metre genişliğindeki bu canavar hangi yolları kullanabilecek ?

ÖzgürZB
4 yıl önce - Pzr 29 Ksm 2015, 02:31

Şimdi birincisi onun 15.000 tane uçağı varmış, şu kadar tankı, tüfeği varmış, füzesi varmış...

Yahu 15.000 tane uçağı havalandıracak para, ekonomi nerede Rusya'da! Zaten yıllarca Askeri harcamalar ile ekonomilerini pamuk ipliğine bağladılar bu kadar uçağı kaldırdın geldin Türkiye'yi vurdun ?

Sonra napacaksın ?

Kara Operasyonu yapmadan Türkiye'yi yenebileceğini zannediyorsan, kendine güldürürsün milleti sadece!

He kara operasyonu ile buraya girdiğinde buradan elini kolunu sallaya sallaya çıkabileceğini düşünüyorsan da öyle!

1.000.000 kişilik çeçenler sana kan kusturdu, groznide askerlerinin leşini sokaklara serdiler, sergilediler, tankların içinde askerleri dışarı çıkıp öldürdüler, ne yapabildin de Türkiye'de bunu yapacaksın ?

Kusura bakmayında dünya da Türkiye'yi kara operasyonu ile ele geçirecek bir tane devlet yok!!!

Ki Rusya'nın hiç yok!
15.000 uçağın yarısını bile kaldıramazsın....
Öyle Ekonomi nerede Rusya'da ?

Füzesi çok akıllıymış, tepeden aşşağı iniyormuş vs,
Yahu kendi ağzınızla söylüyorsunuz zaten cevabı erbakan hocanın da daha önce söylediği gibi O 100 milyon dolarlık gemiyi yapa dursun sen gönderdiği füzenin aklını karıştır yeter, siber teknoloji ile!

Buda 100 milyon dolar değil 10'da biri kadar para gerektiren birşey!...

Rusya Türkiye ile bence başedemez!
Alt tarafı Suriye'de büyük anlaşmazlık sonucu ciddi bir kargaşa çıkar...

Türkiye bölgede Rusya'nın karizmasını ciddi derecede gerek kara operasyonu gerekse manevra kabiliyeti ile çizer olur biter!...

Bizim 8-10 uçağımızı düşürler, birliklerimizin birini ikisini alt ederlerse ederler ama sonuçta bizden tokadı yerler...

Savaşa girmeye korkarlar, çekinirler...
O savaşa girerlerse gerek ekonomik açıdan, gerekse askeri acıdan can yakarlar ama o savaşı asla bitiremeyecekleride iyi bilirler...

Çünkü Rusya ekonomisi o kadar güçlü değil...
Üstelik Türkiye en önemli ticari partnerlerinden biri!...

Türkiye'nin tokadını olası bir savaşta yedimi kendini savunmak için en son Atom bombası varsa kullanır, kullanamazsa biz onları bitiririz...

Atom bombasını kullanmakta her babayiğidin göze alabileceği bir iş değil..

Rusya'nın ekonomisi savaşı değil, gerginliği bile uzun süre devam ettirebilecek kapasite de ve güvenilirlikte değil...


Misafir 55f

4 yıl önce - Pzr 29 Ksm 2015, 02:35

Yolla gerek yok, zaten savaşta yol olmaz , dağdan, vadiden, ovadan her yerden geçecek.

Ülkeye girişleri ise örneğin rusyaya gürcisandan geçecek, kimseyi dinlemeyecek. İzin vermesede geçecek. Ne yapacak Gürcistan Türkiyeye savaş mı ilan edecek? Savaşsa savaş diyeceksin.

Kaldıki gürcistanla rusya arası bozuk buna ençok gürcistan sevinir. Putinin saldırısını hala unutmadılar.sayfa 1332
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET