Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 8
Süreyya Kazanciogullari
6 yıl önce - Prş 27 Eyl 2012, 02:55

Halit:
Alıntı:
Yeterince derin kazarsan her yerde petrol çıkarmış. Bak bak bak ne kadar muhteşem bir bilimsel keşif. Bu kadar jeolog, jeofizikçi, petrol mühendisi hiç bir şey bilmiyor siz biliyorsunuz.

Petrol fosillerden meydana gelmiyormuş. Petrol kaynakları sürekli kendini yeniliyormuş.

Burda bilimsel bir konudan bahsediyoruz. Duygu ve düşüncelerin burda yeri yok. Jeofizik yöntemler yerin 7000 metre altını yorumlama imkanı veriyorken bu kadar sığ ve mesnetsiz iddiaları ortaya atmanın hiç bir manası yok.

Önce üç beş satır okuyun, öğrenin ondan sonra yorum yapın.


Bana ilk okulda ögrendigin bilgilerle hava atmaya kalkma, bunlari biz de ögrendik zamaninda ve en az senin kadar biliyoruz!

Bunlar benim duygu ve düsüncelerim degil, daha inandirici oldugunu düsündügüm kaynaklardan okudugumu aktardim, uydurmuyorum bunlari.

Daha önce bu konu ile ilgili actigim baslikta gerekcelerini acikladim.

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=117306


HalitA
6 yıl önce - Prş 27 Eyl 2012, 08:42

Alıntı:
Bana ilk okulda ögrendigin bilgilerle hava atmaya kalkma, bunlari biz de ögrendik zamaninda ve en az senin kadar biliyoruz!


Doğrusunu söylemek gerekirse bir şey bilmiyorsunuz. Bir kaynaktan bir yazı okumuş ve koşulsuz kabul etmişsiniz. Okuduklarınızın ve ayrı bir başlık altında buraya taşıdıklarınız; güvenilir ve bilimsel olarak ispatlanabilmiş bilgiler değil. Siz bunlara inanmak istiyorsanız devam edin, ama bu dayanaksız spekülasyonlarla burayı işgal etmeyin bence.

Bu arada size bunları jeoloji lisans, jeofizik yüksek lisansı yapmış senelerdir bu endüstride çalışan birisi olarak söylüyorum. Üfürmüyorum anlayacağınız.


akcay_ida

5 yıl önce - Pts 23 Eyl 2013, 15:33

Dünyada ne kadar petrol rezervi kaldığını aşağıdaki siteden görebilirsiniz anlık bilgi sağlayan bir site:

http://www.worldometers.info/tr/cem şentürk
5 yıl önce - Pts 23 Eyl 2013, 15:42

ahh ah bi üfürdüler bunu bizim hatun niğdeli babasının satsan para etmez bi kaç tarlası kalmış memlekette. haberi ilk duydum tv de allah dedim hemen hatuna kalk hadi babangillere gidelim hani epeydir görmedim özledim kendisini kayınvalideciğimin de elini öpeyim romatizmaları nasıl kaplıcaya götürcem bi türlü fırsat olmuyor kısmet bu güneymiş diyeyim... dedim ama nerdeee hiç kıpırtı yok sayın devletimizden gitti kaplıca paraları...

edeniz
4 yıl önce - Pts 20 Ekm 2014, 13:51

niğdeli arkadaşlr bu konuda bir gelişme varmı ?UFUK MERAL
4 yıl önce - Çrş 22 Ekm 2014, 18:13

bu konudaki en son gelişme http://www.nigdemiz.com/haber/8017-petrol-hayalle ...yuya-dustu

Misafir dee

3 yıl önce - Pts 23 Ksm 2015, 12:12

http://www.hurriyet.com.tr/nigdede-tuz-aranirken- ...i-40017438sayfa 8
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET