Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa'ya Masal Parkı
« önceki   12

ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
Akın Alan
10 yıl önce - Çrş 07 Mar 2007, 03:59

Alıntı:
Bu projeyi daha yeni duyuyorum. Bu iş için mihraplı park çok uygun olur.
Mihrraplı Park Bursa merkezden Mudanya ya da İzmir istikmetine giderken BUSKİ'yi hemen geçtikten sonraki ilk köprünün olduğu yerdedir. Nilüfer nehri boyunca Dikkaldırımdan Hürriyet'e uzanır. Araçla ulaşımı Dikkaldırımdan sağayabilirsiniz. Bursaray'la bağlantısı mevcuttur ancak kullanılmamaktadır. Bursaray Acemler istasyonunda farkettiyseniz 3 kapı vardır. Birisi Mihraplı Parka bakar. Ama orası şimdilik kullanılmadığından kapatılıp büro yapılmıştır. Siz hele bir parkı yapın, herşey nasıl gelişir.


O belirttiğiniz yere zaten bu sene Nilüfer Vadisi Rekreasyon Projesi uygulanacak.

Masal Parkı yapılacak kısım bu Köprünün güneyi.


Serdarjr
10 yıl önce - Çrş 07 Mar 2007, 15:52uğurkoç

10 yıl önce - Çrş 07 Mar 2007, 16:23semihfidan
10 yıl önce - Çrş 07 Mar 2007, 19:40M.Erdoğan
10 yıl önce - Prş 08 Mar 2007, 02:59

Alıntı:
Bursaray Acemler istasyonunda farkettiyseniz 3 kapı vardır. Birisi Mihraplı Parka bakar. Ama orası şimdilik kullanılmadığından kapatılıp büro yapılmıştır.


O kısım hiç dikkatimi çekmedi.acaba uzun vadede beşevlerin arka tarafından dolanan bir bursaray hattı yapılması ihtimalimi düşünüldü öyle bişey varsa.

Alıntı:
Ankara yolundan geçerken yol üzerindeki üst geçitler kötü görüntüsüyle beni  inanılmaz rahatsız ediyor. Üst geçitlerin elden geçirilip Osmangazi Belediyesinin yaptğı gibi güzelce gece için ışıklandırılabilirde...
Doğru şehrin doğusunada bişeyler yapılmalı ama önce köklü bir kentsel dönüşüm.En azından ankara yolu boyunca...Fakat geçtiğimiz senelerde belediye şehrin doğu girişlerine ortarefüj ve kaldırım düzenlemesi yapmıştı şimdi ise mahvolmuş durumda çoğu yerde. Belediye arada sırada bakım yaptığı halde böyle. Bide yapmasa kim bilir neolacak?

O yol üstüne veya çevresine yapılanları da bölge halkı hiç korumuyor. Sanki onlar için değil marslılara yapmış belediye o düzenlemeleri gibi hep tahrip ettiler.Orta refüjleri istanbul yolu gibi çimlendirmiş ve banketsiz bırakmıştı. ama orta refüjlerde banket olamyınca çimlerin üstünden u dönüşü yaptı oradaki insanlar ve heryer çamur oldu, çimler yokoldu. Belediye banket ördü ama banketler kırıldı. Son çare olarak yine yüksek metal ve beton korkuluklar koydu bazı yerlere.

Ankara yolu üzerinde güzel şeyler yapılmalı ama bende bölgeye yakın oturan biri olarak görüyorumki oradaki insanların çoğu bırakın yapılanı korumayı olanları kullanmayı bile bilmiyorlar.Böyle oluncada çözüm çok zor oluyor. Bölgeyi kendi haline bırakmak hiç olmaz ama azcıkta doğu semtlerdeki insanlar eğitilmeli. Orta refüjün parçalanmaması için insanları nasıl eğiteceksek...Akın Alan
10 yıl önce - Prş 08 Mar 2007, 03:01A.Nibal
10 yıl önce - Prş 08 Mar 2007, 16:38Akın Alan
10 yıl önce - Pzr 25 Mar 2007, 16:44

Alıntı:
Bu arada parkın yapılacağı yer Mihraplı parkının bulunduğu alan mı yoksa futbol sahasının bulunduğu kısım mı?


Mihraplı parkın bulunduğu kısıma yapılacak.

Bu yılkı yatırım programında gözüküyor fakat Belediye para sıkıntısı çektiği için bence yap-işlet-devret projesiyle yapılacak gibi gözüküyor.Zaten Türkiye'nin en büyük oyuncak üreticisi Galip Sakder(Starpark+Lunapark) bu işi yapabilir.Tabi bu benim görüşüm...sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet