Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
M.Özgür
13 yıl önce - Sal 27 Arl 2005, 16:56
Hanlar Bölgesine adım adım.. (mı?)

Akın Alan
13 yıl önce - Çrş 15 Mar 2006, 02:00

Anıl Sönmez
12 yıl önce - Çrş 14 Mar 2007, 03:17

Gökhan Varişler
12 yıl önce - Çrş 14 Mar 2007, 06:47

Ebru K.Türk
12 yıl önce - Çrş 14 Mar 2007, 17:33

Alıntı:
Acaba hanlar bölgesini önünü açmak için kaldırılacak binalar kızılay,işkur ve merkez bankası binalarıylamı kısıtlı yoksa başka binalarda yıkılacakmı bilgisi olan varmı acaba bu konuda.

Bu konu benim kafayı çok taktığım ve olmasını en çok istediğim projesidir Bursa'nın. Şimdilik elle tutulur fazla bir şey yapılıyormuş gibi gelmiyor bana. Bahsi geçen binaların bile taşınması halinde halinde yerlerine yeni birimler açılacağı yani yıkılmayacakları hissine sahip şu anda.

Ancak Hanlar Bölgesi ile ilgili ayrıntılı, derli toplu bir başlık açacağım. Orada yapılması, yıkılması gerekenleri gösterip şu ana kadar ne yapıldığını    belirteceğim.

Yalnız gerçek olan şu ki; Bursa'nın Kaşıkçı Elması çamura düşmüş ve kimsenin çamurdan alıp temizlemeye dair ciddi bir girişimi yok henüz.  

turker ustun

12 yıl önce - Prş 22 Mar 2007, 21:56

Akın Alan
12 yıl önce - Pzr 25 Mar 2007, 16:22

Alıntı:
Hanlar bölgesinin etrafını açılması zaman alacak birşeydir.Maliyeti de geçsek yer sahiplerini de ikna etmekte roblemolacaktır, ama ne yazık ki pirinç hanın yeni açılan girşinin orada din işlerine ait olan bir binanın yapıldığı görülmektedir... bu nebiçim iş anlamadım...Hanlar bölgesi açılmak isterken yeniden inşaata izin verilmesi cabası...

Bu proje yalan oldu sanırım.

Önce Diyanet işlerine bina izni verdiler.Şimdi Kızılay da merkezi arkaya doğru büyütmeyi planlıyor.Yazık oldu...

ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet