Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Kaldırıma Reklam Dönemi

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Burç

13 yıl önce - Sal 21 Hzr 2005, 11:18
[İST-F2.39] - Kaldırıma Reklam Dönemi

Alıntı:
Kaldırıma Reklam Dönemi

Beyoğlu ve Şişli kaldırımlarında artık yerlerde bile reklam var. Kaldırıma gömülü reklam panoları geceleri de ışıl ışıl yanıyor

Kaldırımları "reklam mecrası" haline getiren yeni uygulama Beyoğlu ve Şişli sokaklarında başladı. Şişli Belediyesi ve Beyoğlu Belediyesi'nin işbirliğiyle hayata geçen kaldırım reklamlarını görenleri şaşırtıyor. 60x60 santimetre boyutlarında olan ve kaldırımla aynı seviyede bulunan panoların üzeri kurşun geçirmez camla kaplı. Her türlü iklim koşuluna ve darbelere dayanıklı olan panolar, yere 20 santimetre gömülü durumda. Gece ışıklandırılan panoların tek bir sakıncası bulunuyor; Yağmur yağınca kayganlaşıyor ve üzerinden geçenler düşme tehlikesi geçirebiliyor. Taksim'de Talimhane ve Nevizade, Nişantaşı'nda ise Abdi îpekçi, Mim Kemal Öke, Eytam, Rumeli caddelerinde ve Atiye, Bronz, Bostan sokalarında başlayan uygulamanın yaygınlaşması hedefleniyor.

VATAN gazetesi

-ALPER-

13 yıl önce - Sal 21 Hzr 2005, 14:16

Haberi okurken bu uygulama hoşuma gitmişti çok ilginç bir reklam tekniği. Şu an o reklamları görmedim ama bulunduğu yere aydınlık ve güzellik katacaktır diye düşünüyorum. Yağmurda kayma tehlikesi yaratması ise çok kötü buna bir çare bulmadan yaygınlaştırmamaları lazım.

bay_serkan
13 yıl önce - Sal 21 Hzr 2005, 14:35
başarılı bir uygulama

evet aslında güzel bir uygulama bu sisteme diğer belediyelerde katılırsa istanbul geceleri daha bir güzel olacak hem güzellik açısından hem de belediyelerin kazanç yönünden gayet başarılı bir uygulama olacak.

HAKAN©

13 yıl önce - Sal 21 Hzr 2005, 14:57
Kaldırım reklamları

Belediyeler bu kaldırımları, yolları, kanalizasyonları yaparken, güzergah üzerindeki ev ve dükkanlardan "Şerefiye" adı altında bir miktar katılım payı alıyorlar. Peki şimdi bu reklamlardan aldıkları gelirin de bir kısmını oradaki ev ve dükkanlara paylaştıracaklar mı acaba? (Arkadaşımın Urla'daki evinin sokağından geçen kanalizasyon için 350 YTL "şerefiye" talep edildi.)

Benim evimin veya işyerimin önüne böyle bir reklam koysalar, "Şerefiye" payımı isterim. Ne de olsa yapılan kaldırımda benim de maddi katkım var.

messiah_haktan

13 yıl önce - Sal 21 Hzr 2005, 17:12

Istanbul'd olsam yamurlu havada üzerine basar,kayar,biyerimi incitir belediye'ye dava acar,tazminatimi alirdim Kayganliga bir cözüm bulmalari lazim,güzel gözükelbilir ama önde gelen insan saligi ve güvenligi.

cuneyterkol
11 yıl önce - Cmt 24 Mar 2007, 19:25

Aynı zamanda yürürken altınızda ışıl ışıl parlayan bir reklam panosu dikkatinizi çeker ve o sırada biriyle kafa kafaya çarpışabilirsiniz! Bence lüzumsuz ve tehlikeli bir uygulama!!!

MertcanBilgili

11 yıl önce - Cmt 24 Mar 2007, 19:28

Fransız(Cezayir) sokağının civraındaki ara sokaklarda var bu uygulama.Hatta bazı yerlerdede kendi reklamları var ''burayı herkes görür'' gibi birşey yazıyordu yanlış hatırlamıyorsam.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM