Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
erhanthunder
10 yıl önce - Çrş 21 Mar 2007, 03:29
Adnan Kahveci Parkına apartman !!!

Slmlar geçen internetde okuduğum habere göre
Alıntı:
Yeşilyurt girişinde yol üzerinde bulunan Adnan Kahveci Parkı'nın içine temeli atılan ve yapılmakta olan apartman inşaatı nedeniyle çevre sakinleri olarak rahatsızlık duyuyoruz. Parkın bitişiğinde biri ilköğretim, diğeri de lise olmak üzere 2 okul bulunuyor. İnşaatı hızla devam eden apartman, parkın hemen içinde olduğu için hem okul öğrencileri, hem de parktan yararlananlar şaşkınlık yaşamaktayız. Konak Belediyesi'nin imar izni kararını gözden geçirmesini diliyoruz" diyor.

yeniasir

bir apt inşaatı olduğu söylenmekteydi.
Bugün yeni asır gazetesinde yukardaki habere istinaden verilen cevapta bölgenin belli bir inşaat oranı karşılığında belediyeye yeşil alan olarak verildiği belirtilmekte.Ayrıca 8 kat imarlı olarak inşaat ruhsatının 2 önceki (özellikle belirtmişler    ) belediye tarafından verildiğini söylemişler.

Elinde alanın fotosu bulunan arkadaşlar ekleyebilir mi.
Birde teknik bilgisi olan arkadaşlara sormak isterim engellenme şansı varmıydı?
parklara bahçelere başka konularda sahip çıkan blediyemiz neden gereken müdahaleyi yapmadı acaba?
Alanın wikimapia görüntüsü...

(+)

(birde konak belediyesine poligon parkını 8 sene sonra hatırlayıp    lamba taktıkları için teşekkür eder gözyaşlarına boğulduğumu sizlerin önünde belirtmek isterim... tabi belediye yaptıysa)

m.ertug
10 yıl önce - Prş 22 Mar 2007, 17:38

Bazı uygulamaların yanlışlığı keşke zaman geçmeden farkedilse...

Açıkçası İzmirli olmadığım ve bahsi geçen bölgeyi hiç bilemediğim için daha farklı birşeyler yazamıyorum,
ama diğer başlıkta da belirtmeye çalıştığım gibi daha detaylı düşünülmesi tarafımızca arzu edilen bazı uygulamalar için kişi, parti farketmeyebiliyor...

Ayhan
10 yıl önce - Prş 22 Mar 2007, 17:43

Orayı biliyorum merdivenlerle üst caddeye çıkılıyor. Ama aklım almıyor daracık bir yere nasıl koskoca apartman dikerler. Zaten bulunduğu semtte binalar epey birbirine bitişik. Üstelik yukardan da süper körfez manzarası var  

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet