Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara Andaş Çarşısı Shopping Center
« önceki   12

ANA SAYFA -> ANKARA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
syanici
10 yıl önce - Prş 15 Şub 2007, 21:11

eger siz taleblerinize yeterli buluyorsaniz diyecek birsey bulamiyorum, lakin benim gordugum ne carsi ne de Ankaralilara layik bir mekan. Zaten Batikent gibi beton yiginlari ile dolu bir semte fazla bile oldugunu dusunuyorsaniz haklisiniz ozur dilerim.

Yiğit cas
10 yıl önce - Prş 15 Şub 2007, 23:32

Alıntı:
eger siz taleblerinize yeterli buluyorsaniz diyecek birsey bulamiyorum, lakin benim gordugum ne carsi ne de Ankaralilara layik bir mekan. Zaten Batikent gibi beton yiginlari ile dolu bir semte fazla bile oldugunu dusunuyorsaniz haklisiniz ozur dilerim.

Batıkent'in sadece apartmanlardan oluşan kısımlarında dolaştıysanız belki beton yığını diyebilirsiniz ama ne Batıkent'in tamamı apartman ne de aralarındaki caddeler dar ve yeşil alan mahrumu.

Bu çarşıların gayesini anlamanız eğer Batıkent'te yaşamıyorsanız zor. Bunlar çok yakın mesafelerle konumlandırılmıştır. Çevremdeki 1.5 km'lik alanda neredeyse bunun büyüklüğünde ve daha büyük 4, bunun yarısı büyüklüğünde ise 5 çarşı bulunuyor. Yürüme mesafenizde çok fazla alternatif var ve buralar da buna bağlı kalarak sadece yakında yaşayanların ihtiyaçlarını gidermesi için kurulmuş. Özetle birbirine o kadar yakın ve fazlalar ki, büyüklük olarak daha fazlasına ihtiyaç yok, zaten daha büyük olurlarsa birer çekim merkezi olarak bölgedeki trafiği arttırmaları kaçınılmaz. Bu binalar da toplu konut mantığı çevresinde sadece bölgeyi homojen küçük iş ve konut alanlarına bölmek için kullanılmış.

Yukarıdaki fotoğraflar da yaklaşık 10(artı-eksi) yıl önce çekilmiş ve bu fotoğraflara bağlı kalarak yorumlamak yanlış. Çölün ortasında bir deneme gibi duruyor. 20 yıllık bir bina olduğunu ve modernlik özentisi bir gaye ile böyle inşa edildiğini eklememe artık gerek yok sanırım. Estetik bir bina değil, ben bayılmıyorum mimarisine ama yukarıdaki paragraf projenin ne olduğunu açıklar herhalde.

gulozan
10 yıl önce - Sal 06 Mar 2007, 12:04

Batıkent'e beton yığını diyen arkadaş Ankara'nın neresinde oturuyor çok merak ediyorum...Batıkent'in planına bakarsanız nekadar çok yeşil alan park ,kültür merkezi ve spor alanları olduğunnu görürsünüz fakat bunlar mevcut ve geçmiş belediyeler tarafından yapılmadı .Batıkent her zaman cezalandırıldı.Geçtiğimiz yıllarda da plandaki yeşil alnlar ve sosyal yapılar birilerinr peşkeş çekilerek gimsa ve batıpark konutları gibi çirkin yapılar ortaya çıktı halk duyarlı olmazsa yakında kent merkezi gölet ve kültür merkezi planları da yerini çirkin yapılara bırakacak...

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ANKARA