Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Mert Karakoyun

5 yıl önce - Pzr 31 Mar 2013, 15:43
Azerbaycan bastırdı Borajet Van-Erivan uçuşları başlamadan bitti!


 


SEFERLER BAŞLAMADAN BİTTİ!31 Mart 2013 Pazar, 09:00:11
Borajet’in Erivan’a yapacağı uçuşlar ‘yetersiz talep’ gerekçesiyle iptal edildi. İptal kararında Azerbaycan’ın da etkili olduğu konuşuluyor.


Van-Erivan arasında 3 Nisan'da Borajet Havayolları tarafından başlaması beklenen seferlerinin iptal edildiği iddia ediliyor.
,
Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Van Bölgesi Yürütme Kurulu Başkanı Abdullah Tunçdemir, bilet sistemlerinde Borajet firmasının Van-Erivan seferlerinin iptal edildiğini gördüklerini söyledi.

Konuyla ilgili olarak bilgi almak üzere telefonla aranan şirket yetkililerine ulaşılamazken, bazı internet sitelerinde şirket kaynaklarının, iptale gerekçe olarak 'yeterli talep alınmaması'nı gösterdiği belirtiliyor. Ermenistan kaynaklı siteler ise söz konusu kararın arkasında Azerbaycan’ın tepkisinin olduğunu iddia ediyor.

TÜRSAB Van Bölgesi Yürütme Kurulu Başkanı Abdullah Tunçdemir, Borajet'in Van'dan daha önce başlattığı Urmiye ve Tebriz seferlerinin de iptal edildiğine dikkat çekerek, "Şirketin önceki seferlerini yeterli sayıda yolcusu olmadığı için iptal ettiğini biliyoruz. Van-Erivan seferlerini de bilet sisteminden iptal olduğunu gördük. Bu seferlerin niye iptal olduğunu veya uçuşların daha sonra tekrar başlayıp başlamayacağını henüz bilmiyoruz." dedi.

Van-Erivan seferlerinin tanıtımı 14 Mart'ta tur şirketlerinin yöneticileri, Ermenistan Maliye Bakanı Yardımcısı, ABD Büyükelçiliği'nden temsilcilerin de bunduğu bir toplantı ile Erivan’da yapılmıştı.

Alıntı:
http://www.airporthaber.com/havacilik-haberleri/seferler-baslamadan-bitti.html
sem2000
5 yıl önce - Pzr 31 Mar 2013, 19:22

yerinde olmuş zaten bi faydasıda olmazdı van ekonomisine oraya gelen ermeni turistler zaten paralı yani amerika avrupadan geliyor ermenistandan anca çocuk bakmak temizlik yapmak içine gelirler parasızlıktan

Ünal27
5 yıl önce - Pzr 31 Mar 2013, 19:25

Bu borajetin bütün seferleri neden van merkezli?Mert Karakoyun

5 yıl önce - Pzr 31 Mar 2013, 19:37

Ünla 27 kardeşim Borajetin amacı Van'ı merkez destinasyon haline getirmek zaten.

Van-Ankara
Van-Gaziantep
Van-Kayseri


arman1997

5 yıl önce - Cum 26 Tem 2013, 21:32

Olsaydi bolge ekonomisi icin cok iyi olurdu bence

CengizHan Pala
3 yıl önce - Sal 25 Ağu 2015, 23:50

2 yıl geçmiş ama bağlantılı bir durum var. Atlasglobal, haftada iki gün İstanbul-Erivan uçuşu yapıyor. Ermenistan'ın batan ulusal havayolu şirketi Armavia adına charter olarak düzenliyor. Atlasglobal'e Azerbaycan baskısı sökmüyor da, Borajet'e mi söküyor.

İptal olma nedeni o dönem kullandıkları ATR'leri dahi dolduracak yolcu bulunamadığından olsa gerek.cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET