Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
taner_ atlı

11 yıl önce - Pts 05 Mar 2007, 14:17

kemal bey ben ıett yı daha cok severım cunku o bırtanedır ama yanıldıgınız bırsey var onlardada cıtaro var

kemal bey ratp ın otobuslerını tanıtan bır sıtesı var bızde onların yaptıgı gıbı ayrıca bır sıte kursak onlara ve dunyaya daha ıyı tanıtırız  kanımca

taner_ atlı

11 yıl önce - Pts 05 Mar 2007, 14:41

[/img]http:/  [url=http://wowturkey.com/t.php?p=/tr136/renati_Picture0005.jpg]

Kemal Çevik
11 yıl önce - Pts 05 Mar 2007, 15:04
24 eski Citaro

Alıntı:
kemal bey ben ıett yı daha cok severım cunku o bırtanedır ama yanıldıgınız bırsey var onlardada cıtaro var

RATP'nin elinde, 350 Gare de l'Est - Roissy Pole hattında kullandığı  24 adet  Citaro var, onlar da 2000 ve 2002 model.

Geçen ay Traverciel, yeni adıyla Veolia, iki solo bir körüklüyü  467 Rueil-Malmaison RER - Pont de Sevres hattında deniyordu ama artık ortalıkta gözükmüyorlar.

ADP elindeki eski Mercedes'leri Citaro sololar ile yeniledi CDG'deki terminal arası servisleri artık bunlarla yapıyor, Air France da şehir servislerini Citaro ile değiştirmeyi düşündüğünü açıklamıştı ama bir gelişme yok.

Yani iç çekmekte haklılar.

Kemal ÇEVİK

Kemal Çevik
11 yıl önce - Pts 05 Mar 2007, 15:19
IETT-RATP

Alıntı:
akın bey sıze bır sorum olacak iett avrupa da ılk sıralarda yer alıyormu  acaba ben parıste 5 yıl kaldım ve onlardakı sıstem aynı ama ıett ıle ratp bana aynı geldı sızce aynımı

Bu soruya cevap verilmesi Akın beyce  tarafıma ihale edilmiş bulunuyor. Ancak sitenin amacına ne kadar uyacak bilemiyorum, ama isterseniz sitede bir RATP araması yapın bir çok detay, karşılaştırma ve benzerlik bulacaksınız. Bunlar yetmezse ayrıca bir cevap vermeye çalışayım.

Kemal ÇEVİK

taner_ atlı

11 yıl önce - Pts 05 Mar 2007, 16:32

kemal bey yonlendırdıgınız yazıları okudum ben onların 2000 model oldugunu gormemıstım ama akın beyle yazısmanızdan anladıgım kadarıyla ıkı ısletme arasında benzerlıkler bır haylı var zaten ben ordaykende cogunluk aracı renaulttu sımdıde oyle bızım ıkaruslar olmazsa zaten fılo  daha yenı hersey ıcın tesekkur yalnız sunu sormak ıstıyorum renault otobuslerı renault kendı yapmıyor galıba dogrumu cunku kendı sıtesınde bahsetmıyor tesekkurler

Kemal Çevik
11 yıl önce - Pts 05 Mar 2007, 17:17
IRISBUS ve EVOBUS

Alıntı:
hersey ıcın tesekkur yalnız sunu sormak ıstıyorum renault otobuslerı renault kendı yapmıyor galıba dogrumu cunku kendı sıtesınde bahsetmıyor tesekkurler

Rica ederim.

Avrupa'da  iki büyük otobüs yapımcısı grup var. Irisbus( Renault, Iveco, Heuliez vs..) ve Evobus (Mercedes, MAN, Van Hool..) (  Renault ve Mercedes dışındakileri  ezberden yazdım yerleri değişik olabilir). RATP'nin en son Agora'larının önünde Renault "losange"ı var, Agora Line'den itibaren Irısbus işaretini taşıyorlar ama aracın birçok yerinde, örneğin basamaklarında (marche-pied) büyük puntolarla RENAULT ibaresi hemen göze çarpıyor.

www.irisbus.com ve www.evobus.com 'u ziyaret etmenizi öneririm.

Kemal ÇEVİK

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM