Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Rifat Behar
12 yıl önce - Cum 05 May 2006, 14:04
İstanbul'da Bahar Temizliği Başlıyor (İBB'den KOMİK bir haber)


Alıntı:


Başlık:  İstanbul’da bahar temizliği başlıyor    
GEÇEN SENE UYGULANAN
ANA ARTERLER VE MEYDANLARIN
DETERJANLI SU İLE YIKAMA
ÇALIŞMALARI TEKRAR BAŞLIYOR

BAHAR TEMİZLİĞİ, 1200 kişilik ekip,
293 yıkama-süpürme- çok maksatlı araç
ile başlayacak.

YENİ ALINAN 127 YIKAMA
VE SÜPÜRME ARACI
İLK DEFA KULLANILACAK

İstanbul  Büyükşehir Belediyesi  daha temiz bir İstanbul için  ana arter cadde ve meydanların yıkama çalışmaları gruplar halinde tekrar başlatılıyor.  Temizlik çalışmalarının daha verimli ve hızlı olması için, Katı Atık Yönetimi Müdürlüğü tarafından mekanik süpürme, yıkama araç filosuna 57 adet yıkama aracı, 70 adet yol süpürme aracı daha katıldı.

Her gün  yürütülen rutin yol süpürme ve yıkama çalışmalarına ilaveten yeni alınan araçlarla her gece şehrin 5 ayrı bölgesinde ana arter ve meydanlarda toplu temizlik çalışmaları yapılacak.

Çalışmalarda 10 adet çok maksatlı yıkama aracı, 5 adet yol süpürme aracı ve mobil ekiplerden oluşan 75 kişilik bir ekip görev alacak.

Bahar temizliği çalışmaları  24.00-06.00 arası yapılacak. Gündüz vardiyasında ise İstanbul’a yeni İlçe ve belde merkezlerinde belirli periyotlar ile program dahilinde toplu temizlik çalışmaları yapılacak.

Meydanlar, Caddeler ve ana arterlerde 15 Mayıs tarihinde başlatılacak bahar temizliği çalışmalarına  153 adet yol süpürme aracı, 72 adet çok maksatlı yıkama aracı ve 68 adet mobil ekip aracından oluşan toplam 293 araç ile 1200 personel görev yapacak.
Hizmet Alanı: Çevre Tarih: 03.05.2006


Kaynak: http://www.ibb.gov.tr/tr-TR/Haberler/BasinBultenl ...tenId=1345


Bu habere ağlamak istiyorum. Ana caddelerin ve meydanların yıkaması için baharın gelmesini mi beklemek gerekir? Yoksa HER GÜN veya en azından HAFTADA BİRKAÇ DEFA mı yıkamak gerek? Bunlar BİZİMLE DALGA MI GEÇİYOR?

Yani bu bahar temizlik yapıldıktan sonra bir sonraki ISLAK temizlik için 2007'nin baharını mı bekleyeceğiz? Bu ne SAÇMA SAPAN bir haberdir? Belediye kendi acizliğini kendi ağzından kendi websitesinde itiraf etmiş oluyor. Anlayan varsa anlatsın....


ARZUÇ
12 yıl önce - Cum 05 May 2006, 14:22

Bence buna

DOSTLAR ALIŞVERİŞTE GÖRSÜN denir.

Birde İstanbul bir tek anacaddelerden oluşmuyor. Ara sokaklar bakımsızlıktan viran halde

ne kaldırım,ne asfalt, nede temizlik var


kemalsoylemez

12 yıl önce - Cum 05 May 2006, 14:33

Bardağın dolu tarafına bakarsak yapılan işin güzel bir hizmet olduğu anlaşılıyor.

Bu iş sokaklarda kışın oluşan çamur ve pisliğin temizlenmesi amacıyla yapılıyor bence.

Kış boyunca en fazla, haftada bir kez yıkadığımız ve genellikle çamur içinde olan arabamızı bahar geldiğinde detaylı bir temizlik ve bakıma sokup yaz boyunca tertemiz kullanmamız gibi birşey.İ.Melih Erdoğan
12 yıl önce - Cum 05 May 2006, 17:27

Bu işi kışın yaparsan anında yine kirlenir elbette baharda yapılacaktır, neresi komik ki yazları hep yıkıyorlar sabunlu su ile sokakları zaten. Hizmet de komik olduya.

ibrahim10
12 yıl önce - Cum 05 May 2006, 17:36
bahar temizliği...


Eminim belediye bu işi kışın yapsaydı.Zaten her taraf çamur neyini temizliyorsunuz? diyecekti bazı arkadaşlar.Vaktiyle padişahın biri suyun üstünden yürüyerek geçmiş,muhaliflerde ''padişah yüzme bilmiyor'' demişler.Her yapılanada muhalefet etmemek lazım yani...

En son ibrahim10 tarafından Cum 05 May 2006, 19:40 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


Kemal Çevik
12 yıl önce - Cum 05 May 2006, 17:44
Neden?


Pekiyi sevgili arkadaşlar hangi belediyenin sorumluluğunda olursa olsun kışın neden bütün şehirlerimiz çamur deryası içinde?  Acaba hizmet oradan başlasa nasıl olur?

Ne dersiniz?
Kemal ÇEVİKEfiliz
12 yıl önce - Cum 05 May 2006, 19:45

Aslında herkes kendi evinin çevresini temiz tutsa bu uygulamaya da gerek kalmayacak.

mehmetkoru
11 yıl önce - Pzr 04 Mar 2007, 16:12

Konuyla alakalı değil ama yeni bir başlık açmaktansa en yakın konu olduğu için buraya yazıyorum
Uçurtmayı yasaklıyor
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul’da yaşam kurallarını bir yönetmelikle yeniden belirliyor.

04.03.2007 10:39
1987 yılında yürürlüğe girerek kent içindeki yaşam kurallarını belirleyen "Belediye Zabıtası Yönetmeliği", İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı tarafından güncellendi ve "Belediye Emir ve akları Uygulama Yönetmeliği" adını aldı. Büyükşehir Belediyesi'nin sorumluluğundaki işyerleri, ana arterler ve alanlarda geçerli olacak yönetmelik, Büyükşehir Belediye Meclisi’ne sunulup onaylandıktan sonra ürürlüğe girecek. Yönetmeliğe göre yayaların yoğun olduğu yol ve meydanlarda tekerlekli paten, buz pateni ya da kızakla kaymak, kartopu, futbol oynamak, ve uçurtma uçurtmak yasaklandı. Bu alanlarda oyuncak tüfekle atış talimi yapmak da yasaklar arasında. Yönetmelik, parklarda, mangal yakmayı, içki içmeyi ve banklarda yatmayı da yasaklıyor. Yönetmelikteki diğer yasaklar şunlar:

HAVUZDA BALIK TUTULAMAZ

Ev ya da bahçede veteriner raporu alınmamış hayvan bulundurulamaz.

Dam, teras ve balkonlarda biriken karları tedbirsiz olarak yol ve kaldırımlara atarak yaya ve araç trafiğini engellemek yasak.

Umumi süs havuzlarına girmek, var ise balık tutmak veya balıklara zarar vermek, umumi parklardaki anıt, eser ve müştemilata zarar vermek yasak.

Parklarda, yasaklanan yerlerde çimenlere ve çiçeklere basmak, top oynamak, ağaçlara fidanlara her ne suretle olursa olsun zarar vermek, çiçek koparmak, ağaçlara çıkmak veya bu hareketleri hayvanlara yaptırmak, hayvan bağlamak, ağaçlara ilan yapıştırmak, salıncak kurmak, çivi çakmak, isim yazmak, şekil çizmek, zarar vermek yasak.

Çamaşır astırmayacak

Binaların cadde ve sokaklara bakan ön balkon ve pencerelerine bina yüzeyinden taşacak şekilde, kurutmak ve havalandırmak maksadı ile çamaşır vesaire asmak, binaların caddeden görülecek kısımlarına çirkin manzara arz eden renk ve şekilde öteberi koymak, sucuk, pastırma, çiroz, vs, gibi gıda maddelerini asmak ve kurutmak, binaların yüz tarafındaki pencere, balkon, teras, vs. yerlerine sabit ve lüzumlu tedbirleri almaksızın çiçek saksısı, testi ve her türlü eşya koymak yasak.

Binalarda halı, kilim silkelemek yasak.

Umumi çeşmelerde her çeşit eşya, taşıt aracı ve hayvan yıkamak yasak.

Hürriyet


mehmet emin

11 yıl önce - Pzr 04 Mar 2007, 16:18

hiç güleceğim yoktu, yahu bu yeni kurallar dedikleri zaten yapılması cezai müeyyideye tabi olan faaliyetler, yeni diye kırk yıllık kanunları koyuyorlar önümüze.

Burç

11 yıl önce - Pts 05 Mar 2007, 11:36

Bu Hürriyet niye hep yalan haber yazmaya başladı acaba?
Artık okuduğumuz her haberin ertesi gün yalan olduğu ortaya çıkıyor :


Alıntı:
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş,  söylendiği gibi kesinlikle uçurtma uçurmak veya kartopu oynamanın yasak olmadığını söyledi.

İstişare Toplantısı’nın bitiminde soruları cevaplandıran Topbaş, “Biz farkındaysanız, çimenlere basınız diye parkalara levhalar koyduk. Park alanlarımızı vatandaşlarımızın çok iyi kullanmasını istiyoruz. Bu alanların kent kullanımı konusunda, zabıta müdürlüğümüz daha önceden kentle ilgili var olan bir takım ilişkiler boyutunun görüşe açılması konusunda, meclise sunulmak üzere bir çalışma yapmıştır.

http://www.turkiyegazetesi.com.tr/haberdetay.aspx ...rid=321014


arkadaşlar, lütfen Hürriyet'ten kopyala yapıştır yapmadan önce konuyu bir daha ayrıca araştıralım.ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet