Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3

Sizce Sıhhıye Ve Kızlayda Büyük Bir Yerüstü Camiine İhtiyaç Var mı
Evet 47.4%  47.4%  [18]
Hayır 52.6%  52.6%  [20]
Toplam Oy : 38

Yalcin Tasdelen
1 yıl önce - Pts 10 Ağu 2015, 19:13

Kocatepe cemaat ihtiyacini her sekilde karsilar onda sorun yok. Ama mesafe yonunden ne yazikki fazlasi ile uzakta kalmakta. Dusunuyorumda kizilayda cami yapilacak uygun bir yer goremiyorum herkes guven park felan demis ama bu secenegin olmasi cok zor. Hem agac mevzusu hemde o bolgenin eskiye dayanan bir gecmisi var. Malum Ataturkun her bastigi toprak belirli bir kitle icin Kutsal sayilmakta. Bir kac arkadasin dedigi gibi bastiracaksin parayi luzumsuz bir binayi yikip yapacaksin camiyi bu sorun ancak boyle cozulur.

Osman_as

1 yıl önce - Sal 11 Ağu 2015, 09:27

Evet herhalde 4 parsel satın alınması bu sorunu çözecektir. Bina başına ortalama 5-10 milyon düşer.
Bu gibi işlerde kamu kaynağının kullanılması doğru değil.Şimdilerde böyle bir özenti başladı.Bu kesinlikle uygun olmaz.Zulüm olur.Başkasının parasını rızası dışında kullanmak haksızlık.Halktan toplanan vergilerin ibadethaneler için kullanılması bu kısma giriyor.


onurnazliaka
1 yıl önce - Sal 11 Ağu 2015, 10:24

Esasen Kızılay'da, şu an TMO'nun olduğu bina bu iş için oldukça uygun. Beton olan kısmı tamamen kaldırılarak yeşille destekli o adanın bir camiye dönüştürülmesi Ulus'taki Hergelen Meydanı projesinden sonra Kızılay'a da ciddi çare olacaktır. Ek olarak hâlâ Sıhhıye'ye bir cami yapılması gerektiğini düşünüyorum. Adliye yanı yeni bir cami ve EGO Genel Müdürlüğü camisinin tamamen yenilenmesiyle sorun ciddi ölçekte çözülecektir.Serkan Berk
1 yıl önce - Sal 11 Ağu 2015, 12:41

1- Kızılay'da işlevini bitirmiş, müşteri çekmeyen bir ve ya iki-üç işhanı BULUN.
2- YIKIN.
3- İşte size camii. Bu kadar Basit.


Güvenpark küçücük yer. Camii olmaz oraya.

Sıhhiye'nin İŞLEVİ nedeniyle, Camii yapılması GEREKMEZ. [/b]sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet