Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3

Sizce Sıhhıye Ve Kızlayda Büyük Bir Yerüstü Camiine İhtiyaç Var mı
Evet 50.0%  50.0%  [23]
Hayır 50.0%  50.0%  [23]
Toplam Oy : 46

Yalcin Tasdelen
2 yıl önce - Pts 10 Ağu 2015, 19:13

Kocatepe cemaat ihtiyacini her sekilde karsilar onda sorun yok. Ama mesafe yonunden ne yazikki fazlasi ile uzakta kalmakta. Dusunuyorumda kizilayda cami yapilacak uygun bir yer goremiyorum herkes guven park felan demis ama bu secenegin olmasi cok zor. Hem agac mevzusu hemde o bolgenin eskiye dayanan bir gecmisi var. Malum Ataturkun her bastigi toprak belirli bir kitle icin Kutsal sayilmakta. Bir kac arkadasin dedigi gibi bastiracaksin parayi luzumsuz bir binayi yikip yapacaksin camiyi bu sorun ancak boyle cozulur.

Osman_as

2 yıl önce - Sal 11 Ağu 2015, 09:27

Evet herhalde 4 parsel satın alınması bu sorunu çözecektir. Bina başına ortalama 5-10 milyon düşer.
Bu gibi işlerde kamu kaynağının kullanılması doğru değil.Şimdilerde böyle bir özenti başladı.Bu kesinlikle uygun olmaz.Zulüm olur.Başkasının parasını rızası dışında kullanmak haksızlık.Halktan toplanan vergilerin ibadethaneler için kullanılması bu kısma giriyor.


onurnazliaka
2 yıl önce - Sal 11 Ağu 2015, 10:24

Esasen Kızılay'da, şu an TMO'nun olduğu bina bu iş için oldukça uygun. Beton olan kısmı tamamen kaldırılarak yeşille destekli o adanın bir camiye dönüştürülmesi Ulus'taki Hergelen Meydanı projesinden sonra Kızılay'a da ciddi çare olacaktır. Ek olarak hâlâ Sıhhıye'ye bir cami yapılması gerektiğini düşünüyorum. Adliye yanı yeni bir cami ve EGO Genel Müdürlüğü camisinin tamamen yenilenmesiyle sorun ciddi ölçekte çözülecektir.Serkan Berk
2 yıl önce - Sal 11 Ağu 2015, 12:41

1- Kızılay'da işlevini bitirmiş, müşteri çekmeyen bir ve ya iki-üç işhanı BULUN.
2- YIKIN.
3- İşte size camii. Bu kadar Basit.


Güvenpark küçücük yer. Camii olmaz oraya.

Sıhhiye'nin İŞLEVİ nedeniyle, Camii yapılması GEREKMEZ. [/b]


Misafir 12b

9 ay önce - Sal 19 Eyl 2017, 16:37

Gercekten buyuk bir ihtiyac var. Cebeci yakinlarinda okuyan ogrenciler olarak cok sıkıntı yaşıyoruz

Misafir 65b

9 ay önce - Sal 19 Eyl 2017, 18:00

Cebeci'den Kızılay'a geleceğinize Cebeci Camiine gitmek çok daha kolaydır.

Ankara yeni başkent olarak planlanırken Kızılay şehrin iş merkezi olarak planlanmamıştı. Normal bir semtti. Ailelerin oturduğu, bugün arka sokaklarda belki bir-iki tanesini görebileceğiniz 4 katlı apartmanlar inşa edilmişti. 1950'lerde ticari hayat Kızılay'a kaymaya başladı. Fakat bu herhangi plan veya vizyon dahilinde olmadı. Kendi akışı içinde oldu. O yıllarda kenar semtlerde gecekondulaşmaya engel olmayan Belediye veya devlet Kızılay'da mağazalar, işyerleri, devlet kurumları yoğunlaşırken herhangi tedbir almadı. Şehrin ulaşım yükü Kızılay'a bindi, cami ihtiyacı bina altlarındaki mescitlerle karşılandı, Zafer Parkı gibi yeşil alanlar yok olurken Güven Park'ın da önemli bir kısmı dolmuş ve otobüs duraklarına gitti. Şimdi ise mağazalar şimdi başka yerlere kaydı, binaların çoğunu dersaneler işgal ediyor. Kocatepe Camiine ise Cuma günleri dışında fazla gelen olmuyor.Misafir 5b1

9 ay önce - Sal 19 Eyl 2017, 23:27

Kızılay bulvar boyu markalarını yitirdi. Yeni merkezin eskişehir yoluna taşınmasıyla ağırlığını yitirdi. Artık kızılay dersane okul kurs küçük sendikalar hemşeri dernekleri vs. Yapılarla dolu. Gençliğe yönelik yiyecek içecek yerler oyun alanları gençliğe yönelik textil ürünleri magazaciligi ön plana çıkıyor böylede devam edecektir.
Msb genelkurmay kuvvet komutanlığı dahil bir kaç yerde terketmek için sırasını bekliyor.
Artık kızılay siyasi idare merkezi. Ekonomik kazanç merkezi . Prestij merkezi değil. Şirket merkezi. Holding merkezi. Siyasi parti merkezi. Bakanlık merkezi. Kurumlar merkezi. Kuruluşlar merkezi vs. Ankaranin merkezi değil.


zeynep koçak
8 ay önce - Cum 06 Ekm 2017, 01:00

Kızılay çok iyi bir kentsel dönüşüm ve restorasyonla merkez olarak kalır , başka bir yer kızılayla mahiyet anlamında kıyaslanamaz , prestij de bununla alakalı, -meydan- tanımı anlamında böyle .Biz de bu -panayır yerine döndürme - vaziyeti oldukça prestij li hiç bir şey ve hiç bir yere sahip olamayız ,bugün burası yarın başka yer olur, batıdakinin tam tersi oluyor biz de.

Emreiklim
8 ay önce - Cum 06 Ekm 2017, 13:41

Güvenpark yıkılıp yerine yapılsın.

Misafir 949

8 ay önce - Cum 06 Ekm 2017, 14:18

Saraçoğlu mahallesini yıkacaklar. Yerine iş merkezi, rezidans yaparken bir köşesine de cami kondururlar belki.sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet