Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
gökhan(D)
14 yıl önce - Çrş 28 Şub 2007, 23:52
[ANK » D1.21] Esenboğa Havalimanı Yolu hakkında görüşler [ULAŞIM]

“Ankara Şehiriçi Ulaşımı” ile ilgili olarak,
çeşitli altbaşlıkların gruplandırılarak listelendiği
yandaki indeksten faydalanabilirsiniz:
ANKARA KENTİÇİ ULAŞIM İNDEKSİ

Cok sagol! Merak ediyordum kac zamandir bu yolu. Asfalt rengi biraz kahverengi'ye kaciyor ama olsun. Yaya üst gecitlerinin asma olmasi cook güzel! Ama 90km/h biraz az gibi bu yol icin;)

Ferhat Dogan

14 yıl önce - Prş 01 Mar 2007, 00:07

'Yeni' Esenboğa Yolu dedikleri BU oluyor ha...  
Allah aşkına neresi az da olsa 'yeni'??
'Yeni' bir yolun dökülmüş asfaltından hemen anlaşılır, ne kadar yeni olduğu, ki bu yolda asfaltın rengi tabiatı itibariyle siyah değil, kahverengi gibi olmuş, yol şeritleri fazla nizami olmayıp, bazı yerlerde rengi solgun veyahut kirli, birde tam olarak düz bir şekilde çekilmemiş, refüjün içi doğal olarak toprakla doldurulmuş, ama arkası gelmemiş..

Buyrun, alabilecekseniz keyfini almaya çalışın ve sürün arabanızı 'yeni' Esenboğa Yolunda!!!

Yeni 'Yolumuz' Vatana Millete hayırlı olsun!!! [/b]

ilhan
14 yıl önce - Prş 01 Mar 2007, 00:21

asvalt işçiligi cok kalitesiz başkent'e yakişmamiş
daha acildigi nezaman olmuş'ki şerit cizgileri dökulmuş, bukadar da olmaz
ayrica sadece esenboga yolu degil havalimani cevreside hic guzel olmamis asfalt bakimindan
Finishing Touch diye birsey var ama ne yazikki Turkiyede bu pek önemsenmiyor

bunlar benim görüşlerim. ister beyenin ister beyenmeyin.

En son ilhan tarafından Prş 01 Mar 2007, 00:28 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

emre yılmaz

14 yıl önce - Prş 01 Mar 2007, 00:30

arkadaşlar ben bu yolu günde iki kere kullanıyorum asvalt kalitesi de gayet güzel merak etmeyin,resimde göründüğü gibi değil.Ayrıca şerit çizgileride dökülmedi.Bu arada ortaya doldurdukları toprak boşuna değil birkaç gündür ağaç dikim çalışmalarına başladılar.yol kahverengide değil normal asvalt rengi,tabi bu yol çok işlek olduğu için siz sıcak asvalt rengi bekliyorsanız maalesef göremezsiniz.Melih gökçeke teşekkür ediyoruz gayet güzel oldu ve çalışmalar da hala deva mediyor

Serap

14 yıl önce - Prş 01 Mar 2007, 00:43

Yeni Yol çok güzel görünüyor.. Geçen Yıl ben´de Izin dönüşü son kez geçmiştim oradan ama ozaman tabi daha tam bitmemişti.
Ama bence sanki Yol kenarında´ki Işıklandırmalar biraz çok değilmi? Ve çok sık aralıklı yerleştirilmiş, aralarında kaç metre mesafe olduğunu bilen Arkadaşlar varmı?

emre yılmaz

14 yıl önce - Prş 01 Mar 2007, 00:48

her 50 metrede bir aydınlatma var.

Serap

14 yıl önce - Prş 01 Mar 2007, 00:51

Alıntı:
her 50 metrede bir aydınlatma var.

Mesafe çok kısaymış gerçekten, aralarında 75 metre mesafe olsada yeterli olurdu bence..

Cüneyt_06

14 yıl önce - Prş 01 Mar 2007, 02:56

bende gökhan beye katiliyorum yollarim avrupadaki biki gözel malzemelerle boyanmasi lazim.
Kirac cok kiza bir süre sonra kayboluyor. yollarin emniyeti ve görünümü acisindan iyi deyil.
serit cekilmemis cogu yolumuzda kaos yasaniyor kimse sirasini ve yollunu bilmiyor.
Lütfen avrupadaki yollari örnek alalim. onlar nasil teknik ve nasil mazemeler kullaniyorlar örenelim.
her isimizi dogru olana kadar 2 veya 3 defa tekrarlamayalim.ülkemizin okadar imkanlari var biarazda onlari ullanlim.  

ejder ozkuzukiran

14 yıl önce - Prş 01 Mar 2007, 08:48

Arkadaslar o yol turkiyede yapilan yollar icinde en kalitelilerinden biri .
Bende izne geldigimde henuz bitmemis olmasina ragmen o yolu kullandim ve meslegimden oturu calismalari izlemek icin durup santiye sahasina girip biraz dolastim . Asfaltin rengi direk olarak asfalt karisiminda kullandiginiz agreganin rengiyle ilgilidir. Eger kullandiginiz agrega acik renkliyse o asfaltinrengi acik gri, kullandiginiz  agrega siyah yada koyu renkliyse asfaltin rengi siyah yada siyaha yakin olur. Asfaltin rengiyle kalitesinin direk iliskisi yok.  Cevresinin daha guzel olmasi konusunda ayni fikirdeyim kesinlikle turkiye ye ilk defa gelmis birinin yerine kendinizi koyun ve onun gozuyle baskente ilk defa o yol uzerinden bakin ilk intiba gercekten onemli kesinlikle o yol kenari prestij konutlari ve yesil ile kaplanmalidir.

uğurkoç

14 yıl önce - Prş 01 Mar 2007, 13:17

7 yıldır ankarada yaşayan biri olarak takip edebildiğim kadarıyla söyledikleriniz yapılmaya çalışılıyor zaten. Eski hali berbattı.

Önce gecekondular temizlendi, kötü görüntüler ortadan kaldırılmaya çalışılıyor.

Sonrada önerdikleriniz yapılacak gördüğüm kadarıyla ve kent bültenlerinde okuduğum kadarıyla.

Ama biraz sabırsız davranmıyor muyuz. 6 -9 ay öncesine kadar ki görüntü nasıldı şimdi nasıl.

Kısa sürede amaçlanan görüntüyü elde edeceğiz yada yaklaşacağız.

Bir ankarada yaşayan kişiden çok bir Türk vatandaşı olarak istiyorum bunu.

Ayrıca Eskişehir yoluda güzel oldu. Odtüye giderken geçtiğimiz yolda insana zevk veriyor artık

sayfa 1
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet