Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4
Aras Berkin
2 yıl önce - Cmt 01 Ağu 2015, 20:45

Alıntı:
Aras Havuz partisi'de olsun...
Arazinin belirli bir kısmına Havuzda kurulsun...

İşin doğrusu ; Neden Olmasın ?
Herşeyi dışarıdan kopyalamak mı lazım ?
Biz kendimiz birşey düşünüp yapamaz mıyız ?
Elbette yaparız...

Ama bizim insanımız sürekli kaza yapar
Otobüsü çarpar, seyircilerin arasına dalar, Treni raydan çıkartır, kamyonu devirir... Vs en ilginç şeyler başımıza gelir burada emin ol

Benim kafama yattı bu proje ama dediğim gibi havuz partisi'de olsun...

Bence de neden olmasın. Çünkü maliyeti var ama çok devasa bir yatırım gerektirmiyor.
Dünyada bir ilk olacağı için dışarıdan da tanıtılması durumunda epey talep olur diye düşünüyorum

Sadece insanların değişik araçlar sürme deneyimi yaşyacakları bir yer değil, aynı zamanda çok büyük bir rekreasyon alanı da olacak.
Kazalar için yasal sorumluluk sürücüye ait olacak bunun için girişte kağıt imzalanacak yoksa bu iş olmaz.
Arazi içindeki yolları gidiş geliş değil, tek yön şekilde düzenlemek, belli hız sınırları ve uyarı levhaları olması gibi konular ile kaza riski azaltılabilir.

Aynı zamanda yolların etrafına variller dizilebilir, barikatlar konabilir, insanların fazla yaklaşmaması lazım yoldan da 50-100 metre uzakta olursa ve çeşitli uyarı levhaları konursa bu riski de azaltabiliriz.

Ama kazalar dediğin gibi illa ki olacak Ne yapalım biz de mümkün olduğunca önlemler alırız uyarı levhaları koyarız.

Havuz partisi fikri çok hoşuma gitti İkinci sayfada düzenlenmiş harita var, orada otopark ve kamp alanlarına yakın bir yerlere epey büyük bir havuz kurulabilir ve işletilebilir.

Dediğin gibi güzel bir havuz partisi de organize edebiliriz. Böylece İç Anadoluda sıcak havalarda insanlar buraya gelip serinlerler.
Hatta belki buraya Türkiyenin en büyük aquapark'ı bile kurulabilir. Proje tamamlandığında bile yüzde 90'ından fazlası boş bozkırdan oluşacak, tarla tapan uçsuz bucaksız arazi burası

Burada otel düşünmedim. Otele karşı değilim o da olabilir ama onun yerine bizim anne-babalarımızın kuşağındaki kamp kültürünü getirmek istedim buraya.
Haritada sarı ile gösterilen yerleri kamp alanı olarak düşünmüştüm.

Bir de rekreasyon alanlarının içinde birkaç düzine futbol ve basketbol sahası olacak.
Misal 10 tane stadyum ebatlarında futbol sahası, 10 tane basketbol sahası olabilir.

Buralarda ödüllü turnuvalar düzenleyeceğiz. Kazanan takım ikramiyenin sahibi olacak. Devamı gelecek

sayfa 4
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler