Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Doğukan Kahraman
2 yıl önce - Prş 09 Tem 2015, 17:06

Bu tür çiğköftecilerin şöyle özelliği var. Tabelalalatda aynen şöyle yazar. Meşhur Hasan Usta'nın Çiğköftesi, Meşhur Ahmet Usta'nın Çiğköftesi. Meşhursa niye bizim haberimiz yok? Meşhursa nereye meşhur?

Samed Vurgun
2 yıl önce - Prş 09 Tem 2015, 17:18

Çiğköfte deyince akla Şanlıurfa gelir.

Mert Karakoyun

2 yıl önce - Prş 09 Tem 2015, 20:11

Samed kardein dediği gibi asıl başlığı açma sebebim buydu Urfanın çiğköftesi meşhurdur fakat Adıyamanlı çiğköfteyle aslında alakası olmayan endüstriyel ürünü satarak gidiyorlar.

Uğuray
site denetçisi
2 yıl önce - Prş 09 Tem 2015, 20:18

Kaç gündür canım çekiyordu bu akşam yemek şart oldu.

SERDARR1

2 yıl önce - Cum 10 Tem 2015, 19:23

boş mideye zararı olur bayram sonu ye

tut şu bogazını yahu

Arda33
2 yıl önce - Çrş 15 Tem 2015, 22:49

2012'de urfaya gitmiştim, bir sıra geçesinde çiğköfte yemiştim çiğköfteyle alakası yoktu. Asıl çiğköfte urfanındır denir ama urfada bu gelenek yok olmaya başlamış. Evlerde bireysel olarak yapılıyordur mutlaka ancak Adıyamanlılar işin ustası gerçekten.
.
Komagene, Oses, Meşhur Adıyaman Çiğköftecisi ve adını sayamadığım birçok marka Adıyaman'ı temsil ediyor. Etli çiğköfte yasak bilindiği üzere, durum böyle olunca da etsiz çiğköfte sektörü baya büyüdü.

Emir ERTEN

2 yıl önce - Çrş 15 Tem 2015, 23:09

Şanlıurfa'nın yumurtalı çiğ köftesinin meşhur olduğunu duydum. Kıbrıs'ta okuyan bir arkadaşım anlata anlata bitiremedi. Yanılmıyorsam yağda pişirilen yumurtanın bulgura karıştırılması suretiyle hazırlanıyor.

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET